www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

Guest Don MaXxX
for instance :

 

a pronuntat cineva cuvantul "stratocaster"? :)

 

cum are gatul Slash-ul? pe site scrie Slash profile. Ma gandesc ca-i mai spre '60, nu?

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
mi-aduc aminte ca si versiunea Epiphone era excelenta. pacat ca nu o fac si pentru stanga. de fapt, cred ca nu se mai face deloc. asa ziceau printr-un Guitarist mai demult.

 

te referi la Slash?

Ba se fac. Uita-te pe site-ul Gibson.

Link to comment
Share on other sites

nu, nu am vrut activa. am optat t varianta d-sonic + airnortor de la dimarzio. iar ce vezi tu ca fiind pt preamp si te-a pacalit, e pt partea de piezo.

 

Super adevarat, mi se pare super echilibrata. Cum suna piezo, chiar se merita pus pe electrica? As pune si eu un bridge pe un strat si chiar sunt curios daca se merita.

Link to comment
Share on other sites

Guest ain't-affraid-to-die
s-a mai marit familia. (din nou)

 

nu vreau sa fiu rea sau chestii de genu da am si eu o intrebare: sunt singura persoana careia i se sterpezesc dintii de la ultima chitara?(de la stanga la dreapta)....de ce ai ales frate culoarea aia?O_O

Link to comment
Share on other sites

Guest Don MaXxX
nu vreau sa fiu rea sau chestii de genu da am si eu o intrebare: sunt singura persoana careia i se sterpezesc dintii de la ultima chitara?(de la stanga la dreapta)....de ce ai ales frate culoarea aia?O_O

 

nu, mie imi place.

Este un RG550, chitara buna.

Este un original, finics? sau reissue?

Link to comment
Share on other sites

nu, mie imi place.

Este un RG550, chitara buna.

Este un original, finics? sau reissue?

 

 

made in Japan 1996

 

nu vreau sa fiu rea sau chestii de genu da am si eu o intrebare: sunt singura persoana careia i se sterpezesc dintii de la ultima chitara?(de la stanga la dreapta)....de ce ai ales frate culoarea aia?O_O

 

fiind cumparata de ocazie nu am putut sa-mi aleg culoarea, oricum din modelul acesta s-au facut doar trei culori : rosu, negru si galben, asa ca probabil tot galben mi-as fi ales, pentru ca rosie nu-mi place si neagra mai am una :)

Link to comment
Share on other sites

putin sub 3k. la usa, prin curier rapid. a durat 2.5 luni pana am pus mana pe ea. timp in care, am avut o comunicare f buna cu cei de la Mayones, care au afisat o atitudine f profesionala. sper sa nu se strice pe viitor, pt ca vor creste ff mult.

 

- Neck-thru-body

- Swamp Ash profiled body

- radiused Flamed Maple top (care imi place ff mult)

- Ebony fingerboard (care iarasi imi place ff mult)

- DiMarzio pickups (D-Sonic cu AirNorton) + coil spliting

- Hand-made 3-ply binding (headstock, neck & body)

- Sperzel tuners

- Switchcraft jack

- Graph Tech nut

- sistem piezo tot de la GraphTech (which I love)

- Schaller Straplocks

- un flightcase super fain, de la Techra

- garantie 2 ani

Link to comment
Share on other sites

Guest Calin

Ceva se intampla...Straniu...Unde sunt pozele cu chitara lui MrJackson? Probabil se oftica Cosu si le-a taiat! Ha, ha, ha...

Edited by Calin
Link to comment
Share on other sites

Guest Calin
Hai sa nu ii stricam lui Catalin bucuria. Astept dileme si alte probleme via PM/email/forumul de feedback.

Pai tu vrei sa o strici! Ai mutat discutia in alta parte fara sa anunti, nu-i asa? Topicul cu "Poze chitarele noastre" e unul, de ce, de data asta l-ai transferat? O sa-l rog pe Sorin Tudoran sa te ia in colimator! Ha, ha, ha...

Edited by Calin
Link to comment
Share on other sites

MrJackson nu a postat aici nimic. A deschis singur cu mana lui un topic NOU (numit "New guitar Day" ) adica diferit de cel de fata ("poze cu chitarele noastre") si acolo a pus pozele. Prin urmare n-am mutat/sters nimic. Daca nu prezint incredere vorbeste personal cu dansul si vezi ce zice :)

Link to comment
Share on other sites

v-o prezint pe noua mea logodnicã.

 

deci....N U A I I D E E C A T D E M U L T T E U R A S C I N M O M A S T A S I D I N M O M A S T A !!!!

Mayones este urmatorul meu pas, acum dupa ce Calin m-a abandonat, nu-i mai place ca ii fac reclama la Schecter :).

 

Am cantat pe chitarile lui Ruud de la Within Temptation si pe gothicul lui Blakkheim de la Katatonia si la fel ca la BlackJack-ul meu

mi se lipeau de mana. Te felicit si te urasc, ordinea e aleatorie.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.