www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Amplificator Portabil


Ovidiu234
 Share

Recommended Posts

VOX-urile suna demential pentru cat sunt de mici si de ieftine, insa Marshall-urile desi suna execrabil asa cum vin, daca scoti semnalul si-l bagi printr-un cabinet mare, e rupere ;) deci na, teoretic as merge pe VOX daca vrei doar ceva portabil, eu insa am luat un MS-2 tocmai pentru a-l moda putin si sa ma joc cu el pe cabinete mari :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vreau sa imi iau un amplificator portabil si nu stiu daca sa imi iau un Marshall MS2 sau un Vox AmPlug.Voi ce parere aveti?

 

Dar nu-s cam diferite? In sensul ca Marshallul se zice ca-i mini amp si Vox-ul e mai mult un pre-amp, facut pentru casti... Oricum din punctul meu de vedere le-as folosi sa joc golf/baseball cu ele. Totusi bagat intr-un amplif normal (adica mare) Vox-ul mai suna cat de cat. La banii aia mai bine ia de la colegu jucaria asta https://forums.rgc.ro/topic/109980-korg-pandora-px4d/ Are mult mai multe in ea, inclusiv phrase trainer.

Edited by alinu_tau
Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

De la noi de unde poti sa il cumperi? Eu am un HT5R si dupa o anumita ora nu prea se mai preteaza la exersat.

CU UN BLACKSTAR FLY 3 FACI CEA MAI BUNA ALEGERE.AM TESTAT SI FENDER SI MARSHALL DA BLACKSTAR ARE CLARITATE SI SE AUDE FOARTE BINE RAPORTAT LA MARIMEA LUI, PROBLEMA E PRETUL CAM MARICEL DA E DIN GAMA SUPERIOARA ! IO AM PE MANA UNUL SI TE ASIGUR CA E SCULA BUNA !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Am testat si eu Blackstarul Fly 3 ala mic din plastic,  si un Orange Micro Crush Pix, care e din lemn. Nici unu nu mi s-a parut mult mai bun decat un Marshall sau Fender mic din plastic.

 

Speram ca o sa sune mai bine, pentru ca Blackstarul in special are demouri mai bune pe youtube, dar toate suna cam lafel de prost, mai mult sau mai putin.

 

Am avut un Pignose, a trecut mult timp, dar parca suna mai bine. Era si mult mai mare, inclusiv difuzorul.

Link to comment
Share on other sites

O fi o coincidență. Am vorbit de multe ori de ce un cab mic nu poate suna ca unul mare.

Presupunând că "bine" înseamnă aici "cu răspuns în frecvență mai larg".

Nu neaparat, alea mai mici nu au bas, dar au mult mai multe inalte, si alea in amplificatoare mici de tot parca fac niste pocaituri enervante inalte, greu de descris dar destul de enervante. Pe de alta parte, alea mai mari pentru chitara au mai putine inalte (nu ca ar deranja pentru chitara).

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.