www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Rgc 3.0


Cosu
 Share

Recommended Posts

e foarte ciudat sistemul asta nou.....adica subiectele active unde sunt? daca imi permiteti sa intreb.....probabil a fost schimbat cu Last Added Topics........oricum.....arata altfel si sper ca toate astea vor aduce imbunatatiri si va merge mai bine si fara probleme......HAIL RGC ! :)

Link to comment
Share on other sites

ar trebui sa reintroduceti sectiunile de subiecte active, atat discutii cat si publicitate, iar la user profile sectiunea de anunturile publicitare ale respectivului user precum si ce de inregistrari postate de acesta. in rest, numai de bine

Link to comment
Share on other sites

ca o mica sugestie ... ar trebui un buton dedicat Mica Publicitate ca inainte >langa New Content > si sa fie cu toate anunturile noi nu sa stam sa intram in fiecare subcategorie de acolo ...

 

also ... poate chatul din nou in josul paginii ...

 

Felicitari pentru facelift ... keep up the good job !

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Mi se pare inutil de complicat. De ce este necesar ca sub fiecare avatar sã aparã tot cârnatul de "informații" de la profilul utilizatorului? De asemenea, mi se pare deranjant ca de fiecare datã când deschid un topic sã mã loveascã shoutbox-ul. Ar fi bine dacã fiecare ar putea alege între tema veche și cea actualã.

Link to comment
Share on other sites

Parca dau cu capul de shoutbox cand deschid o pagina. Pozitionat jos era mai bine. Cand se incarca shoutbox-ul, mesajul de "Loading" aparand la 5 secunde este destul de enervant. Pentru utilizatorii de laptop/monitoare mici, o fereastra de aceeasi marime ca inainte, va fi acum mai inghesuita cu rgc 3.0, in sensul ca descrierile forumurilor care incapeau pe 1,2,3 linii, acum se intind pe mai multe. Cu browserul maximizat, este aproximativ acelasi layout ca inainte, dar nu tuturor le este comod asa. In rest, parca e mai placut ochilor noul rgc, sper ca si functionalitatea sa fie la fel.

Link to comment
Share on other sites

asta e.....neplacerile enumerate pana acum au toate o logica....om vedea ce schimbari mai fac adminii....oricum cert e ca (cel putin mie ) in ultimul timp , siteul se misca foarte prost si greu....deseori imi dadea page reset si dastea.....se mai intampla.....sa lasam oamenii sa isi faca treaba ca presupun ca ei stiu ce trebuie facut/modificat mai bine.....noi suntem doar userii de rand....(intr-adevar era mai bine structura parca ala vechi....era mai old school :)) )

Link to comment
Share on other sites

salut, e un pas inainte dpdv estetic (desi oamenii inca se obisnuiesc cu el) dar vad ca si rendeaza mai rapid pe unde clickuiesc :)

 

- atentie ca unele iconite nu sunt afisate corect, la threadul cu new amp day nu se vad unele smilies..

- de asemenea trebuie schimbat faviconul cu ceva mai potrivit genului :lol:

- daca serverul mai rezista la nitel overhead, ar fi fain ceva seo cu url-urile :lol:

 

- de implementat optiune de premium user pentru cei care vor sa plateasca/doneze pentru un server mai bun, o conexiune mai buna , un soft mai bun, mai putine reclame (daca sunt..) , custom title, etc, etc..

 

pentru cei nemultumiti si care n-au beneficiat absolut deloc de informatia utila adusa gratis in comunitatea asta, pentru cei care n-au vandut nimic cu ajutorul forumului...

Edited by aind
Link to comment
Share on other sites

salut, e un pas inainte dpdv estetic (desi oamenii inca se obisnuiesc cu el) dar vad ca si rendeaza mai rapid pe unde clickuiesc :)

atentie ca unele iconite nu sunt afisate corect, la threadul cu new amp day nu se vad unele smilies..

de asemenea trebuie schimbat faviconul cu ceva mai potrivit genului :lol:

de asemenea, daca serverul mai rezista la nitel overhead, ar fi fain ceva seo cu url-urile :lol:

 

De smiles vroiam sa spun si eu,pentru ca in unele locuri nu se vad, si de "Citate":nu mai apare "casuta" aia in care aparea fragmentul citat pentru a nu confunda cu ce se scrie in noul post.

Aaa...si lipsa MP3-ului acela de la topicurile cu inregistrari.

Spor la treaba!

 

Deocamdata vad ca doua probleme sunt rezolvate!

Edited by radu_guitar96
Link to comment
Share on other sites

Am spus-o si in celalalt topic, mi se pare ingrozitor de urit si nefunctional acest nou RGC. Este obositor de urmarit, nu aduce nici o functionalitate interesanta, merge la fel de prost ca cel anterior.

Pina acum imi facea placere sa intru macar o data pe zi, chiar daca nu participam activ la multe topicuri, insa cu aceasta noua interfata ma indoiesc ca o voi mai face, pur si simplu ma oboseste si nu merita efortul.

 

Rog pe cei care sint de acord cu mine sa posteze aici, poate il convingem pe Cosu sa nu "repare" ceva ce era perfect functional si echilibrat.

Link to comment
Share on other sites

Inboxul o sa se umple la loc cat mai curand. Nu s-a pierdut nimic!

DON'T PANIC!

 

Scuze. Acum abia am citit postul de pe pe topicul "Noul RGC". E bine, atunci ! Aº propune, dacã se poate, când dau click pe "View new content" sã aparã posturile dintr-o perioadã mai largã de timp ( Asemãnãtor cu "Subiecte active" din formatul vechi )

Link to comment
Share on other sites

De ce mama dracului simt toti detinatorii/operatorii de site-uri nevoia sa distruga un lucru bun? Exact la fel au facut cei de la MySpace cu cac*tul ala de profil 3.0 sau mai stiu eu cum naiba i-o zice.

 

IF IT AIN'T BROKE, DON'T FIX IT!

 

Nu ca ar fi vreo mare pierdere, dar chiar s-ar putea sa renunt complet sa mai intru pe RGC din cauza asta.

Link to comment
Share on other sites

De ce mama dracului simt toti detinatorii/operatorii de site-uri nevoia sa distruga un lucru bun? Exact la fel au facut cei de la MySpace cu cac*tul ala de profil 3.0 sau mai stiu eu cum naiba i-o zice.

 

IF IT AIN'T BROKE, DON'T FIX IT!

 

Nu ca ar fi vreo mare pierdere, dar chiar s-ar putea sa renunt complet sa mai intru pe RGC din cauza asta.

 

salut, tot respectul pentru opinia ta, insa nu cred c-ai platit pentru acces pe forumul asta sau nu cred c-ai facut vreo donatie pentru server/net/admin.. :)

lucrurile noi nu sunt inca puse complet la punct din cate se observa si probabil ca in loc de pareri ofuscate ^^ ar fi necesar mai bine niste feedback concret, chiar si negativ, ar fi mai constructiv ..

Link to comment
Share on other sites

Inboxul o sa se umple la loc cat mai curand. Nu s-a pierdut nimic!

DON'T PANIC!

 

Si outboxul, sper... cu restul ne obisnuim :)

Mai gasesc eroare de genul "[#10221] You do not have permission to view the member listing. " dar sunt convins ca lucrati deja la aceste probleme.

 

Bafta in continuare!

A.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.