www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

All Activity

This stream auto-updates     

1. Past hour
  2. costache_relu

vând Ibanez RG421EX BKF ca noua

Pretul scade la 1000 lei.
  3. CiocanelBloodyCIocanel

Diy Acoustic - Tamplarie

https://youtu.be/ADvAF0rH9P0
  4. Salutare, cumpar pedala Marshall Guv'nor in stare perfecta de functionare.
  5. Today
  6. Chitara + Gigbag PRS Chitara este intr-o stare foarte buna, nu are nici o zgarietura sau alt defect si a fost folosita doar in casa. Nu se dezacordeaza, tastele sunt perfect nivelate si are setup-ul facut de un lutier profesionist. Corzile sunt joase, nu bazaie si este usor de cantat. Culoarea bridge-ului s-a luat putin (uzura normala). Doza din fabrica a fost inlocuita cu un Seymour Duncan P-90 Vintage. Este versatila si suna bine in toate genurile muzicale. Tastele au fost schimbate cu taste Jescar(SUA) Stainless Steel - Jumbo (tastele din inox sunt indestructibile, deci chitara nu trebuie refret-uita periodic, asa cum este necesar in mod normal. Bend-urile "aluneca" mai bine si chitara are mai mult sustain datorita masei crescute a inox-ului). Nut-ul este schimbat si el, este din os. Lucrare executata impecabil de catre dl. Eugen C. Pe scurt, s-au bagat 1200 lei in ea pentru a avea cele mai bune componente care nu vor trebui schimbate vreodata. Se poate proba in Bucuresti, zona Bucur Obor. Aici sunt specificatiile originale: Body: Exotic Korina Neck: 3 Piece Exotic Korina Fingerboard: Bound Rosewood Frets: 22 Inlays: PRS Birds Scale length: 25″ Nut width: 1.6875″ Nut material: Plastic Radius: 10″ Tuners: PRS Tuners Pickups: 1 x PRS P-90 Controls: 1 x Volume Pickguard: Black Bridge: PRS Stoptail Color: Vintage Amber Made in South Korea
  7. Diamond Counter Point Delay - este un delay cu engine digital si sound analogic bazat pe engine-ul din Memory Lane Jr. Practic foar chipul delay-ului este digital, totul pe langa este facut analogic, inclusiv partea de modulatie, Delay-ul suna foarte bine, are tonul acela cald si care se degradeaza usor de la repetitie la repetitie, iar modulatia este si ea foarte reusita. Stie cam tot ce trebuie, tap tempo cu subdiviziuni, modulatie si sta foarte bine in mix. Este o pedala foarte apreciata printre chitaristii profesionisti din cateva motive: este construita foarte robust, este foarte compacta si ofera un ton foarte bun cu toate facilitatile de care ai nevoie in live. Ofera tonuri de delay analogic, galloping eights, o combinatie de optime u punct blenduita cu patrime, modul ambient este cel care face aceasta pedala speciala, suna extraordinar pentru sounduri ... ambientale, ultimul mode, cel de faux tape este asa cum ii spune si numele este o emulare foarte realista de tape delay. Toate suna extraordinar, canadienii de la Diamond fiind cunoscuti pentru calitatea de top pe care o ofera la toate produsele.. Pedala este impecabila functional, estetic are ceva urme de folosire, a fost punct fix in pedalier ceva timp. Are un capac de potentiometru ciobit, functional este totul 100%. La Thomann nu o mai au, dar era la acelasi pret cu Memory Lane Jr, care costa astazi peste 1600 lei. Eu vreau pe a mea 650 lei. Pretul este fix si nu sunt interesat de nici un schimb. https://www.thomann.de/ro/diamond_memory_lane_jr.htm Contact 0731 444 646
  8. Blackthorn

vând MXR M300 Reverb

MXR M300 este una dintre cele mai reusite pedale de reverb in format compact. Este relativ recent aparuta pe piata si acest lucru se cunoaste, algoritmii sunt foarte buni, cu adancime foarte buna a sunetului si un sound foarte natural. Pedala este extrem de versatila si contine 6 algoritmi foarte buni, de la clasicele spring, plate si room, pana la mai exoticele epic si pad (sunt reverberatii combinate si cu alte efecte, gen delay si modulatie). Toti cei 6 algoritmi suna excelent, fiecaruia i se poate gasi o intrebuintare foarte usor. Are intrare pentru pedala de expresie. Pedala este foarte compacta si usor de utilizat. Este in stare perfecta cosmetic si functional,a re velcro de calitate lipit pe spate. Se vinde cu cutia originala si velcro de calitate aplicat pe spate. Noua costa peste 1100 lei la Thomann, eu vreau pe a mea 600 lei. Pretul este FIX si NU sunt interesat de nici un schimb. https://www.thomann.de/ro/mxr_m300_reverb.htm Contact 0731 444 646
  9. Se vinde o super pedala de drive Friedman Dirty Shirley Overdrive. Este din punctul meu de vedere cea mai buna clona de amplificator in format de pedala, alaturi de sora ei BE-OD. Tonul este 99% cel al amplificatorului pe care il imita, feelingul 95%. Pana acum este cam singura pe care poti canta linistit si sa nu stii daca folosesti un amplificator high end sau o pedala. Mai cunoscuta este sora mai gainoasa, BE-OD, aceasta vine cu ceva mai multe medii si un voicing ceva mai clasic de Marshall si cu o ceva mai putin gain. Mi se pare mult mai versatila decat BE-OD, cu media la ora 10 obtii exact tonul de Brown Eye, dar spre deosebire de BE care e doar un one trick poney, adica high gain, aceasta suna bine si pentru tonuri low si mid gain. Are suficient gain pentru majoritatea aplicatiilor, iar cu un boost bun in fata se poate obtine si saturatia de Brown Eye. Este in stare foarte buna, dupa cum se vede si din poze. Noua costa la Thomann aproape 1000 lei, eu vreau pe a mea 600 lei. Pretul este FIX si nu sunt interesat de nici un schimb. https://www.thomann.de/ro/friedman_dirty_shirley_ped._overdrive.htm Contact 0731 444 646
  10. Blackthorn

vând Rio Grande BBQ

Rio Grande BBQ este o doza humbucker boutique din gama medium high output, care reuseste sa imbine foarte bine claritatea si curatia unei doze gen Seymour Duncan JB, cu voicingul si dinamica unei doze Gibson. Este doza de bridge ideala pentru o multime de aplicatii, de la blues pana la cel mai suparat metal. Totul suna mare, clar si cu dinamica foarte buna. Este doza care i-a pus pe Rio Grande intre producatorii boutique cei mai apreciati. Suna bine cam in orice soi de instrument, de la Stratocaster pana la Les Paul sau Ibanez RG. Doza este in stare foarte buna cosmetic si perfecta functional, cine o va monta pe chitara va fi mai mult decat multumit. Doza costa 139 euro noua, eu vreau pe a mea 300 lei, adica sub jumatate. Pretul este FIX si NU fac schimburi. http://www.banzaimusic.com/Rio-Grande-Baby-BBQ-Bucker-Zebra.html Contact 0731 444 646
  11. Cumpar un Micro/Nano POG sau un Pitch Fork.
  12. Blackthorn

vând DiMarzio PAF Pro

Vand un DiMarzio PAF Pro zebra. Este o doza mai mult decat cunoscuta, a fost si este folosita de o multime de artisti consacrati. Este buna in orice pozitie, neck sau bridge. Paul Gilbert avea o pereche in chitara semnatura, Satriani o folsoea in pozitia neck, mai sunt o gramada de alti artisti celebri care o folosesc cu succes. Eu am folosit-o tot timpul in pozitia neck cu o doza mai hot la bridge. Din punctul meu de vedere la neck suna extraordinar, dar si in bridge la o chitara gen Stratocaster este excelenta. Are un ton rotund, cu o medie foarte frumoasa si o tona de armonici. De fapt cred ca secretul ei sta fix in aceste armonici. Doza este in stare foarte buna cosmetic sieperfecta functionle, cu ceva urme de praf de la lipsa de activitate din ultima perioada. Noua costa 365 lei la esound, eu vreau pe a mea 230 lei pret fix si nu sunt interesat de nici un schimb. https://www.thomann.de/ro/dimarzio_dp151bkn_humbucker_pafpro.htm Contact 0731 444 646
  13. Vand 2 monitoare Asus ROG VG275Q cu diagonala de 27 si un docking station USB Startech Triple Monitor cu pretul de 2100 de lei toate sau 700 de lei per monitor si 700 de lei dockingul. Mai jos aveti detalii: Asus ROG VG275Q (2 bucati): Panel Size: Wide Screen 27.0"(68.6cm) 16:9 Color Saturation : 72%(NTSC) Panel Type : TN True Resolution : 1920x1080 Response Time : 1ms (Gray to Gray) Display Colors : 16.7M Flicker free Refresh Rate(max) : 75Hz Trace Free Technology : Yes GameVisual :6 Modes(Scenery/Racing/Cinema/RTS/RPG/FPS/sRGB Modes) FreeSync™ technology supported GameFast Input technology Stereo Speakers : 2W x 2 Stereo RMS GamePlus 5-way OSD Navigation Joystick GameVisual Signal Input : HDMIx2, D-Sub, DisplayPort PC Audio Input : 3.5mm Mini-Jack Earphone jack : 3.5mm Mini-Jack Triple-Monitor USB 3.0 Docking Station - 1x HDMI - 2x DisplayPort: - suporta pana la 3 monitoare, fast-charging si foarte multe porturi USB
  14. Blackthorn

vând Gibson 490R - 490T Set

Vand un set de doze Gibson 490R - 490T cu negre. Dozele sunt echivalentul putin mai modern al Gibson Classic 57, de care sunt foarte apropiate ca si sound, parca au ceva mai multa medie. Este un set foarte echilibrat, din gama PAF, care suna bine cam in toate contextele muzicale, atat pe clean, care este cald, clar, dar si pe pe crunch si lead unde taie bine prin mix cu o multime de armonice. Dozele au fost demontate dintr-o chitara mai veche si suna mult mai bine decat cele recente, la care Gibson a inceput sa faca economie drastica la materia prima. https://www.youtube.com/watch?v=RS61gKGS6O4 La thomann costa aproximativ 455 lei bucata, eu vreau 450 lei pe set, pret fix si nu ma intereseaza nici un schimb. https://www.thomann.de/ro/gibson_490r_nh.htm Contact 0731 444 646
  15. Kay K2B 60's / 70's Pret 300€ Functional nu este servisat,modificat sau "umblat" in el Tel. 0746909058 Accept schimb doar daca : Oferta este clara si ma intereseaza Nu expediez in tara
  16. akg

vând [EXPIRAT] Chitara bas Ernie Ball

SE POATE STERGE . Repostez / Corectez anuntul . Multumiri !
  17. hourglass

cumpăr Cumpar chitara din 1979

Eee... am inteles. Spor atunci! Cele bune.
  18. bau_bau

E un fix de-al meu. Motivul este ca vreau o chitara din anul in care m-am nascut
  19. Salut, Vând diverse echipamente de studio, momentan doar la pachet. Au fost folosite doar de mine și relativ rar având în vedere scopul pentru care au fost fabricate, sunt în perfectă stare de funcționare și arată ca noi. În pachet mai sunt incluse și 2x Delock Express Card pentru laptop (una în format mare, una în format mic) și un cablu firewire 10m Delock. Mulțumesc, Alex 0747443322
  20. K Custom s-a dat, multumesc.
  21. hourglass

si atunci de ce trebuie sa fie din '79? Doar intreb.
  22. Fenderaru

vând Fuzz Face Bonamassa LTD gold

"but not yet, not yet" !!!
  23. Vreau sa cumpar un Ibanez Bottom Booster BB-9 in stare buna. Astept oferte!
  24. Alexandru Pitac

vând Squier JV 52' Telecaster MIJ 1984

Update de pret: 4750lei. Vine insotita de hardcase tweed Thomann. Model similar pe Reverb: https://reverb.com/item/26286013-squier-jv-japan-vintage-52-telecaster-1984
  1. Load more activity

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.