www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirea Rgc 2014 - 25-27 Iulie, Conacul Vanatorului, Moeciu


sam
 Share

Recommended Posts

Propun ca prin Martie incolo sa supunem la vot (poll) locurile de intalnire propuse. Le centralizam noi cumva si le bagam intr-un poll.

 

Pentru stabilirea locului propun urmatoarele criterii de alegere:

1. Sa fie in zona centrala a tarii, pentru a fi accesibil pentru toata lumea. De exemplu, Paulica a propus Timisoara, asta inseamna 10-11 ore de condus pentru mine sau 16 ore cu trenul, nu-i ok.

2. Sa fie intr-o zona de munte, pitoreasca, pentru a nu ne dogori zapuseala verii.

3. Locul de campare/ cazare sa permita gratar si foc de tabara si sa nu existe vecini sensibili la o ceata de chitaristi bine afumati.

4. [mai propuneti voi]

 

Preferinta personala: saltea cu pat si parcare proprie.

 

Centralizator loc pentru intalnire:

1. Sinaia

2. Bran

3. Cabana Rânca pe Transalpina (cui ii place condusul)

4. ... continuati exact dupa modelul membrilor inscrisi

 

 

Sam, te rog scrie la mine ”George M.”, ca mai este un George si sa nu confundam.

Edited by George M.
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sa fie intr-o zona centrala, pitoreasca si usor accesibila! ce a zis si George.

Deci Bran sau Sinaia e perfect! Sau la Busteni la Gura Diham(acolo nu prea ai restrictii, desi focul pe pamant se "amendeaza")....am auzit ca ursilor le e frica de chitaristi.

Doar sa nu se transforme in head-banging-drunk-o-puking-death-by-puking-roaker-fest. Trebuie sa ne incadram in niste limite, probabil e ok sa stabilim si niste reguli.

Edited by lefmir
Link to comment
Share on other sites

Parca m-as baga. Cu speranta ca data finala nu pica in perioada prezentarii licentei si Rockstadt 2014.

 

1. Sam

2. George

3. Cognek

4. Capitanul_Nam

5. lefmir

6. Mariusteicu.

7. Les Paulica 1960

8. guitarhead

9. Mihai Souca

10. Cedrik

...

Edited by cedrik
Link to comment
Share on other sites

1. Sam

2. George M.

3. Cognek

4. Capitanul_Nam

5. lefmir

6. Mariusteicu.

7. Les Paulica 1960

8. guitarhead

9. Mihai Souca

10. Cedrik

11. CiocanelBloodyCIocanel

 

Din punctul meu de vedere si al celor in Bucuresti, Sinaia, Bran si ce s-a mai propus sunt ok pentru ca sunt foarte aproape. Va fi mai nasol pentru cine vine din Moldova sau alte parti ale tarii. Nu de alta dar tara asta e impanzita de autostrazi si e o reala placere sa ajungi rapid dintr-un punct in altul.

 

In alta ordine de idei, lipsesc intr-adevar de pe lista niste personaje marcante alte forumului. Speram totusi sa ni se alature pana la urma :)

Link to comment
Share on other sites

Nu-s asa de veteran ca voi, but count me in! Plus ca e o ocazie buna sa va parazitez pentru cunostinte muzicale :w00t:. Si fiindca-s mai nou pe aici, pot pune la bataie cativa litri de vin sa-mi inlesnesc initierea :D.

 

In alta ordine de idei, sunt multe pensiuni prin Transilvania care au si loc de camping, sa acomodeze toate buzunarele. Daca ne strangem destui, rezolvam linistit o reducere. Eu am cortul prietenei mele si il pot aduce cu sau fara ea, depinde de cum stabilim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mai propuneti locuri de intalnire. Mai adaug eu vreo cateva.

 

Centralizator loc pentru intalnire:

1. Sinaia

2. Bran

3. Cabana Rânca pe Transalpina (cui ii place condusul)

4. Lacul Rosu (Cheile Bicazului) + Lacul Bicaz, senzationala zona

5. Borsec

6. Sovata (Harghita)

7. Covasna

8. Baile Tusnad

9. Slanic Moldova

10. Lacul Vidraru (Transfagarasan) (cui ii place condusul)

...

Link to comment
Share on other sites

Eu zic ca inainte sa alegem locatia, ar trebui hotarat daca mergem cu cortul sau la pensiune. In principiu si asta va conta la alegerea zonei.

 

Cum am mai spus, mie unul imi este absolut indiferent. Merg oriunde in UE, vorba lui Răspopitu', n-am pretentii nici la tipul de cazare si nici la zona deci ma voi supune clar majoritatii. E important si daca vreti sa veniti cu femei sau nu. Daca da, atunci cortul cred ca pica din start din considerente de baie, buda, etc. Asta o spun din experienta vremurilor in care mergeam des cu cortul, pentru ca nu foarte multe femei agreeaza genul asta de tratament haiducesc :)

 

Deci cred ca ar fi bine ca toti cei 16 care s-au inscris pana acum sa-mi dea un PM si sa-mi spuna ce vor: cort sau pensiune, cu sau fara femeie, locul preferat din cele propuse de George M. si nu numai.

Evident pana atunci lucrurile se vor tot schimba, dar sa stim macar in mare cum stam.

 

Puteti sa va exprimati optiunea si aici, m-am gandit la PM ca sa nu poluam topicul aiurea, pentru a fi mai usor de parcurs pentru cei care vor aparea ulterior.

 

Cei inscrisi pana acum sunt:

 

1. Sam

2. George M.

3. Cognek

4. Capitanul_Nam

5. lefmir

6. Mariusteicu.

7. Les Paulica 1960

8. guitarhead

9. Mihai Souca

10. Cedrik

11. CiocanelBloodyCIocanel

12. SausageAssassin

13. Răspopitu'

14. Neuro

15. Fenrir

16. tudorzzz

Link to comment
Share on other sites

Dati o geana peste pensiuni care au si loc de camping - asa au sa fie multumiti toti. Zona e mai putin importanta, atata timp cat e loc de tarie si chitara langa un foc. Si e musai sa putem ajunge si cu tren/bus, pentru aia mai fara masina.

 

Asta chiar nu are rost sa ne impartim in doua tabere: cort si cazare. Unde stabilim de comun acord, acolo mergem. Daca incepem cu 'eu vreau acolo, eu nu vreau aia, eu nu fac nu stiu ce' iti spun sigur ca nu mai plecam nicaieri. Evident se va tine cont de parerea fiecaruia, dar nici asa.

 

Ca sa simplificam lucrurile, pentru ca majoritatea de pana acum a optat pentru pensiune, cred ca ramane pensiune si cu asta basta. E intr-adevar mai comod, ai si conditii, nu ne mai doare capul cu logistica aferenta statului la cort. Deci si eu as vota tot pensiune pana la urma.

Doar ca trebuie gasit ceva cu o curte mare, eventual un foisor incapator, unde sa intre toata lumea. Stiu o gramada de pensiuni care nu prea au curte si care nu se preteaza la asa ceva. Oricum, asta sa ramana problema, gasitul pensiunii...

 

Edit: Si eu tot singur vin.

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Baieti, daca voi dati un chef mare, sa zicem de vineri seara, cand mai aveti timp sa intrati in pensiune? adica, daca se bea , se canta, se distreaza lumea, se culca pe la ora 3-4-5-6 am, cand mai aveti timp sa exploatati pensiunea? si dupa un asemenea chef si cu o temperatura rezonabila afara (20 grade +) cred ca doarme toata lumea pe iarba.

 

Intradevar, pensiunea este mai civilizata, ca nu toata lumea are cort, insa sunt sigur ca majoritatea au corturi de 3 persoane minim, si ca nu o sa fie asa multi incat sa nu incapa, + ca multi vin cu masinile si se poate dormi si in masina vara lejer, e vorba doar de 1 noapte.

Edited by Deenman
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu ma gandeam la minim 2 nopti (vineri-duminica). Nu are rost sa bati atata drum pentru o noapte pe care oricum in principiu o bei si nu intelegi nimic din nimic. Nici nu stii cand ai ajuns ca tre' sa si pleci acasa. Eu zic doua nopti, eventual cu posibilitate de prelungire inca una mai ales pentru cine e sofer si are drumuri de peste 300km de facut.

 

Cat despre pensiune, ai dreptate, de asta propusesem initial cort. Totul se va intampla afara: gratare, baute, cantari, etc. Dar pentru cei care nu sunt familiarizati cu cortul poate fi o problema. Asa macar stii ca n-ai nicio grija. Vor fi probabil si care vor veni cu trenul, e complicat daca nu esti cortangiu de fel sa te mobilizezi, sa cari echipamentul si sa-l faci ergonomic, sa nu uiti nimic acasa, etc.

 

@Deenman: Tu de ce nu participi?

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Astept sa vad ce se alege, si daca-mi place, poate vin. eu sunt mai special, ca si hipsterii.

 

La naiba, inseamna ca e plin forumul de hipsteri :) Nu de alta dar din 21340 de membri, s-au inscris doar 17. Ma rog, sa zicem ca jumatate nu sunt activi. Tot raman 10670. Hai ca si din astia or mai fi murit, or fi plecat in tarile calde, habar n-am. Raman 5335. Hai treaca de la mine, zi 1000 de membri, dar tot 17 inscrisi :D

 

Oricum, ai putea sa te implici activ, in sensul ca daca ai o locatie care iti place, o poti adauga pe lista lui George, chiar daca nu te-ai inscris in 'concurs'.

 

Valabil pentru toata lumea, normal, nu se fac discriminari. Si apropo, se pot inscrie si femei (de pe forum), nu e un club exclusivist :confused:

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.