www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirea Rgc 2014 - 25-27 Iulie, Conacul Vanatorului, Moeciu


sam
 Share

Recommended Posts

Insotitori: 0 (adica singur)

Locatia: Unde se stabileste. Dar as preferea sa fie undeva in centrul tarii si pensiune/cabana sa fie.

Perioada: Oricand

(Cu o mica mentiune: Daca imi vine araboaica acasa in perioada intalnirii va trebui sa zic pas. Dar poate nu-i dreaqu' asa de negru :))) )

Link to comment
Share on other sites

In principiu vin singur. Ca si perrioada as prefera 17 iulie - 24 august (perioada Perseidelor) dar ne si adaptam.

 

Locatia pe care o propun este mai exact un loc de campare langa fantana lui Botorog. Cum iesi din Zarnesti si intri in rezervatia naturala Piatra Craiului, mergi 10 min pe drum de pietrisi. Este un loc special pt campare, delimitat de gard, cu loc pt gratar... izvorul lui botorog este la 150 m distanta(apa potabila) dar ul alt izvor pt racit berea este fix in spatele spatiului cu pricina :).

Link to comment
Share on other sites

eu reafirm ca vin singur, nu am o problema cu nicio locatie specificata aici, deci sunt ok cu toate enumerate, perioada iarasi nu ma deranjeaza ca majoritatea vor dupa 1 iulie. EU nu am nicio problema nici cu perioada atata timp cat va fi un weekend eventual extins cu o zi de vineri sau o zi de luni.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Daca ne impartim cu dormitul exista riscul sa ramanem divizati. Avand in vedere ca este adunarea nationala RGC 2014, unitatea este prioritara pe buna dreptate!

 

Imi cer scuze pt insistenta dar, ipotetic vorbind Sam:

Se convine in final pt o locatie unde principala modalitate de cazare este "in casa", desigur , dar totusi in spate unde se face si focul de tabara, ar exista posibilitatea de a pune un cort... se accepta?

Edited by Tragicus
Link to comment
Share on other sites

Nu am nimic impotriva insa alegerea unei pensiuni care sa aiba si loc de camping va diminua considerabil numarul posibilelor locatii. Si cum a spus si Tragicus, exista riscul sa ne impartim in doua tabere ceea ce n-ar fi ok.

 

Oricum nu eu sunt ala care trebuie sa accepte sau nu. Faptul ca m-am oferit sa ma ocup de organizare nu ma face cu nimic mai special. Sunt un simplu participat ca toti ceilalti si nu am privilegii speciale. Daca asta s-a inteles, e gresit.

Cine a urmarit topicul de la inceput a vazut si ca eu eram ala care a propus initial cort, nu din considerente financiare ci pentru ca sunt un fan al corturilor si al evadarii din civilizatie. Insa daca lumea prefera pensiune, pensiune sa fie.

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nu am nimic impotriva insa alegerea unei pensiuni care sa aiba si loc de camping va diminua considerabil numarul posibilelor locatii. Si cum a spus si Tragicus, exista riscul sa ne impartim in doua tabere ceea ce n-ar fi ok.

Nu exista niciun risc, bre.

Si daca gasesti o pensiune cu ceva loc cu verdeata in jur, daca le antamezi cateva camere si le propui sa le dai 10 lei de cort, n-or sa zica nu, mai ales daca au si carciuma. ;)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pe timpul verii majoritatea pensiunilor te lasa sa-ti trantesti un cort acolo, n-as zice ca o sa avem cu mult mai putine optiuni. Oricum, prima oara sa ne hotaram pe o zona si dupa aia sa vedem daca sunt acolo pensiuni cu optiunea asta. Daca nu sunt, asta e. Dupa ce ne hotaram pe zona, scoatem de acolo toate pensiunile si le trantim pe lista, apoi facem un poll. Daca se nimereste sa fie si cu camping, cu atat mai bine. Mie asa mi se pare cel mai ok. Mai ales daca se vor gasi doritori tarzii, dupa ce s-au inchiriat camere si alte cele, intotdeauna vor avea loc la cort.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://www.zetavarpa...o~servicii.html

 

Aici s-a tinut o intalnire moto. Se poate sta si cu cortul.

Astea erau preturile la haleala si beutura in 2011:

- ciorba de vacuta = 10 lei

- ciorba de cartofi = 10 lei

- ceafa de porc cu garnitura = 15 lei

- ciolan la cuptor = 20 lei

- mici = 3 lei

- carnati = 4 lei

 

- bere harghita = 3 lei

- bere ciuc = 4 lei

- palinca 100 ml = 10 lei

- afinata 100 ml = 5 lei

 

- cafea = 3 lei

 

Si cam asa stateau cu cazarea, tot atunci:

 

Costurile se ridica la 10 euro de persoana pe noapte si cazarea se face in 5 camere cu 3 paturi si 7 camere cu 4 paturi. Fiecare camera are baie proprie. Aici trebuie sa vedem cum va cuplam in camere. Eventual, daca sunteti 2 prieteni si veniti cu fetele, luati toti o camera cu 4 paturi. Daca veniti fara fete si va strangeti 3 prieteni, luati camera de 3. In fine, variante sunt multe. Principal este ca nu putem ocupa 2 oameni camera de 3 sau 4 decat daca platim pentru toate paturile. Asta nu cred ca e o solutie foarte profitabila. In fine, aici trebuie sa va organizati si voi putin.

Pensiunea are o curte imensa in care intra zeci de corturi. Cei de la cort au la dispozitie 4 wc-uri si 2 dusuri cu apa calda. La cort costa 5 lei de persoana pe noapte.

 

Sper sa va fie de folos.

 

PS: LesPaul1960 va avea oportunitatea sa-si testeze cunostintele de maghiara cu frumusetile locale. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Completam si noi tabelul atasat cu preferintele fiecaruia legate de locatie, perioada si numarul de insotitori?

 

Deja ma simt ca administratorul de bloc care merge din usa-n usa cu tabelul sa colecteze intretinerea :) Departe de mine oricum sa fiu un organizat sau un calculat, dar daca tot mi-am asumat rolul asta, trag si eu de voi...

 

Nu de alta, dar in ritmul asta ne trezim in iunie ca nu stim unde mergem si cati suntem. Macar la cei inscrisi deja sa fie clara treaba, ca oricum in ultima clipa se vor retrage unii si vor aparea altii.

 

Multumesc pentru intelegere :D

 

post-9969-0-00596600-1391532627_thumb.jpg

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

sam, nici nu stiu ce sa zic de mine. As sugera sa ma stergi de pe lista din cauza ca nu stiu cum va fi programul meu in urmatoarele cateva luni, cu licenta si *fingers crossed* locul de munca. De asta am si evitat sa imi exprim vreo opinie clara. Stiu ca daca, in momentul in care se da avansul pentru a confirma, ma razgandesc, o sa gasiti un loc si pentru mine :)

Link to comment
Share on other sites

sam, nici nu stiu ce sa zic de mine. As sugera sa ma stergi de pe lista din cauza ca nu stiu cum va fi programul meu in urmatoarele cateva luni, cu licenta si *fingers crossed* locul de munca. De asta am si evitat sa imi exprim vreo opinie clara. Stiu ca daca, in momentul in care se da avansul pentru a confirma, ma razgandesc, o sa gasiti un loc si pentru mine :)

 

Pai esti pe lista 'pentru ca automobile'. Mai exact pentru ca te-ai inscris aici si ai confirmat aici. E clar ca nu vei renunta la licenta/facultate ca sa pleci la munte... In concluzie te sterg? Adica daca se intampla sa fie dupa licenta vii?

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Mihai, daca de uiti pe tabelul din poza lui Sam, vei observa ca majoritatea prefera dupa 1 iulie si cred ca atunci ne vom intalni, deci dupa 1.07.2014. Atunci s-a terminat cu licenta. Mai gandeste-te si ramai cu echipa. :)

Si eu am disertatia anul asta.

Edited by George M.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prefer sa ma stergi si sa ma adaugi din nou decat sa adaugi o rubrica cu "if <asta> then <vine>". Ma trec eu din nou cand vine vorba de avans daca e cazul.

 

Mult noroc George. La mine e si umpic mai complicat ca sper sa revin la fabrica de tigari inainte sa imi iau diploma si acolo va fi pe ture cu 4 zile munca 4 ilbere, fara sa am posibilitatea de a ma milogi de o libera pentru excursie.

Edited by Capitanul_Nam
Link to comment
Share on other sites

Stay with the team Captain!

 

Edit: Too late :(

 

Prefer sa ma stergi si sa ma adaugi din nou decat sa adaugi o rubrica cu "if <asta> then <vine>". Ma trec eu din nou cand vine vorba de avans daca e cazul.

 

Am pierdut un membru, insa speram ca-l vom avea inapoi in barca. Bafta la examene si la licenta! De baute ai tot timpul. Ma rog, mie mi-a placut sa le combin :)

 

Lista actualizata: vezi atasament

 

post-9969-0-68783000-1391535227_thumb.jpg

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.