www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirea Rgc 2014 - 25-27 Iulie, Conacul Vanatorului, Moeciu


sam
 Share

Recommended Posts

Bata-te sa te bata! naughty.gif

 

Iti dai seama ca tre' sa ai o doza de nebunie ca femeie sa te bagi in povestea asta... Am intalnit foarte putine gagici care stiau sa gestioneze corect situatii de genul asta, adica 10 barbati si o femeie si totusi ea sa fie cea care detine controlul. Tot respectul, dar se intampla destul de rar...

 

Nu e nicio urma de ironie la mijloc si nici de misoginism (desi recunosc, sunt un pic misogin). Insa daca vreo gagica de aici se va inscrie, eu imi fac un tricou cu ea si-l port o saptamana in semn de respect :D

Link to comment
Share on other sites

Sam, Sam, un avion plin cu barbati si o singura femeie, stiuardesa, aterizeaza fortat in milocul oceanului langa o insula pustie. Inoata toti pana la ea si din fericire toti sunt intregi si nevatamati. Fiind lipsiti de electricitate si comunicatii radio, dar avand banane, cocos si un izvor cu apa dulce, decid sa-si continue viata pe acea insula. Dupa prima luna de zile, femeia, scarbita si ingozita de ceea ce facuse in acea luna, se sinucide. Dupa inca o luna de zile, scarbiti si ingroziti de ceea ce facusera in acea luna, barbatii o ingroapa. Dupa inca o luna de zile, scarbiti si ingroziti de ceea ce facusera in acea luna, barbatii o dezgroapa.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sa nu deschidem subiectul 'bancuri misogine' :))) Totusi, unul mic: Barbatii au doua mari pofte: foame si excitatie. Daca observati ca nu are erectie, puteti sa-i faceti un sandwich.

 

Revenind, chiar nu mai merge nimeni cu noi in excursie? Din cate observ mai citeste lumea ce batem campii cu gratie pe-aici. Suntem atat de antipatici?

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

A, ar mai fi varianta sa inchiriem o vila, in loc de fiecare cu camera lui la pensiune. Iesim si mai ieftin, nici nu deranjam pe ceilalti turisti si oricum n-am venit sa dormim. Cand ne-o izbi somnul cel de dimineata ne-om descurca noi sa dormim cumva claie peste gramada. :D

 

Eu la asta m-am gandit de la bun inceput, poate nu m-am exprimat suficient de clar. N-are rost sub nicio forma sa ne combinam cu altii. Am mai facut noi d-astea si am nimerit in cuiburi de manelisti. Si nu e vorba numai de asta ci de galagie, de impartit curtea, etc.

 

Singura problema va fi ca in momentul in care rezervam toata vila (cu ceva timp inainte) va trebui sa fim destul de siguri cati suntem. Pentru ca daca vila are 20 de locuri, nu putem fi nici 10 ca platim dublu si nici 40 ca ne dau aia afara.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ar fi tare sa aiba si locuri pt cort si cine nu prinde loc in vila...se poate campa in curte. :D

 

S-a mai discutat asta. Personal sunt de parere sa nu ne impartim in doua tabere pentru ca vor exista probleme cu cine si unde a stat, cate nopti a stat (in caz ca nu vom sta toti la fel), cati bani tre' sa dea fiecare... Asa impartim suma totala la cati suntem si aia e.

Ti-o spun din experienta ca am mai facut blind-uri d-asta si e aiurea cand oamenii nu se cunosc. Cel mai bine e sa ai cat mai putine variabile, altfel trebuie sa stea unul sa le descoase.

 

Din cauza asta imi voi lua un pic in serios rolul de organizator pentru ca altfel va iesi haos si n-are rost. Evident cine vrea sa se mai implice in organizare e binevenit

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sam, chief in charge!

 

Si eu zic la fel, dormim toti la gramada, fara a scinda gasca, inchiriem vila un w-e, socotim, impartim, vedem cat iese de caciula, platim, iar cine poate sta tot sejurul sta, cine are de plecat pleaca, fara sa ne certam ca eu am platit doua nopti dar am plecat a doua zi. E bine?

 

Zic ca e mai bine sa alegem zona cu tot cu vila cu 2-3-4 saptamani inainte de data fixata (pe care o s-o decidem nu stiu cand).

 

Apoi trebuie sa facem un meniu cu mancarea si bautura (gratare, vin, bere, rachiu, s.a.), plus bugetul aferent.

 

PS: Sa chemam si-o trupa de metal, ca la motorfesturi? :biglaff:

Link to comment
Share on other sites

Din punctul meu de vedere e foarte corect. Pe proprietarul vilei nu-l va interesa cati stam o noapte si cati doua. El va inchiria vila pe doua nopti (daca asa stabilim).

Ideea e sa nu zica toti ca vor doua nopti si dupa prima sa plece din ei (platind doar una). Pentru ca atunci cei ramasi vor imparti noaptea 2-a la mult mai putini ceea ce nu va fi chiar corect.

 

In concluzie, daca vila e 2000 de ron pe doua nopti si suntem 20 => 100 ron de caciula cazarea pe doua nopti. Cine nu vine sau pleaca mai devreme, e problema lui, banii ii da oricum in avans cu, sa zicem, o luna inainte. La fel si cu mancarea. La bautura mai negociem, ca oricum acolo va fi grosul :)

 

E ok?

 

PS: Sa chemam si-o trupa de metal, ca la motorfesturi? :biglaff:

 

Daca stii pe cineva care canta la chitara, n-ar fi rau :D

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Sam, hai ca ma interesez si-ti spun? Cam ce-ar trebui sa stie, din astea de munte?

 

Rapa e suficient. Dar s-o cante bine!

 

Reluam si lista, poate mai inspira pe cineva. Facem si promotie, te inscrii anul asta si primesti doua la pret de una. Vedem noi ce :)

 

1. Sam

2. George M.

3. Cognek

4. Capitanul_Nam

5. lefmir

6. Mariusteicu.

7. Les Paulica 1960

8. guitarhead

9. Mihai Souca

10. Cedrik

11. CiocanelBloodyCIocanel

12. SausageAssassin

13. Răspopitu'

14. Neuro

15. Fenrir

16. tudorzzz

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Delta daca vreti o facem mai incolo. Cred ca gasim o mana de oameni pasionati de pescuit si Delta pana la urma si aici. Cognek e unul dintre ei, a propus si el deja asta. Eu ma combin la Delta oricand in orice formula, cu conditia sa fie oameni care stiu sau sunt dispusi sa invete ce inseamna bucatica aia de lume, care sa plece de acolo cu gunoiul in saci (daca se sta la cort) si care sa stie sa respecte pana la urma o rezervatie naturala.

 

Pana atunci, abia astept intalnirea de la munte :)

Link to comment
Share on other sites

O sa vin si eu ,o sa stau cinci minute,doar sa mai imi spui odata BOULE,o sa vin vorbesc serios,NU LAS POLITE NEPLATITE!

asa sa faci... Hmm poate tragem si de un box mioritic...

Acu serios Vio ... hai trecem peste desi eu nu-mi schimb parerea despre tine la ce ai zis atunci(pentru mine ai fost DOAR atunci)... In rest putem sa discutam linistiti despre orice... daca incepi cu polite si amentintari eu zic sa-ti pastrezi ideile pentru cand ne intalnim si sa-mi zici sau sa incerci sa faci ce ai de gand atunci ca pe forum nu ajungem la nici o concluzie. Dar mi se pare mai ok sa ne intalnim si sa ne distram. Eu cel putin asa o sa vin setat... :flowers:

Link to comment
Share on other sites

Fratilor, ideea era sa ne intalnim la un gratar / la o bauta / la o cantare, nu la o reglare de conturi. Sunt convins ca de-a lungul timpului au mai existat si conflicte pe-aici, dar v-as propune sa vi le rezolvati in particular si la intalnirea asta sa ne simtim bine. Ce ziceti?

 

1. Sam

2. George M.

3. Cognek

4. Capitanul_Nam

5. lefmir

6. Mariusteicu.

7. Les Paulica 1960

8. guitarhead

9. Mihai Souca

10. Cedrik

11. CiocanelBloodyCIocanel

12. SausageAssassin

13. Răspopitu'

14. Neuro

15. Fenrir

16. tudorzzz

17. Marin Petrică

Link to comment
Share on other sites

asa sa faci... Hmm poate tragem si de un box mioritic...

Acu serios Vio ... hai trecem peste desi eu nu-mi schimb parerea despre tine la ce ai zis atunci(pentru mine ai fost DOAR atunci)... In rest putem sa discutam linistiti despre orice... daca incepi cu polite si amentintari eu zic sa-ti pastrezi ideile pentru cand ne intalnim si sa-mi zici sau sa incerci sa faci ce ai de gand atunci ca pe forum nu ajungem la nici o concluzie. Dar mi se pare mai ok sa ne intalnim si sa ne distram. Eu cel putin asa o sa vin setat... :flowers:

Faza e urmatoarea....cam pe toate forumurile cind oamenii nu se vad se pot jigni,eu am pareri care pot fi combatute altfel,nu prin bou,nu sunt pe placul meu astfel de cuvinte,mi se pare o chestie de las sau de pusti cordit atunci cind te dai cocos in spatele unei tastaturi,e la fel ca in trafic,cind te injura unul ,chiar daca nu are dreptate si apoi apasa pe acceleratie.

 

Craciun Fericit

Edited by viobio
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Delta daca vreti o facem mai incolo. Cred ca gasim o mana de oameni pasionati de pescuit si Delta pana la urma si aici. Cognek e unul dintre ei, a propus si el deja asta. Eu ma combin la Delta oricand in orice formula, cu conditia sa fie oameni care stiu sau sunt dispusi sa invete ce inseamna bucatica aia de lume, care sa plece de acolo cu gunoiul in saci (daca se sta la cort) si care sa stie sa respecte pana la urma o rezervatie naturala.

 

Pana atunci, abia astept intalnirea de la munte :)

Vin si eu ,cel mai probabil cu VIOTUBEAMP TEAM

Aduc la pachet 24 de sticle care o sa contina Single Malt(cei cu ficatul sensibil sa nu se bage) si o cutie de Romeo&Julieta sa fumam pipa pacii.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Pana acum ar fi asa:

 

1. Sam

2. George M.

3. Cognek

4. Capitanul_Nam

5. lefmir

6. Mariusteicu.

7. Les Paulica 1960

8. guitarhead

9. Mihai Souca

10. Cedrik

11. CiocanelBloodyCIocanel

12. SausageAssassin

13. Răspopitu'

14. Neuro

15. Fenrir

16. tudorzzz

17. Marin Petrică

18. maur

 

Vin si eu ,cel mai probabil cu VIOTUBEAMP TEAM

Aduc la pachet 24 de sticle care o sa contina Single Malt(cei cu ficatul sensibil sa nu se bage) si o cutie de Romeo&Julieta sa fumam pipa pacii.

 

Te referi la delta sau la munte?

Link to comment
Share on other sites

  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.