www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirea Rgc 2014 - 25-27 Iulie, Conacul Vanatorului, Moeciu


sam
 Share

Recommended Posts

M-a sunat proprietarul pensiunii sa-mi spuna ca a trecut azi pe la banca si nu avea decat un avans de 240 (presupun ca al meu desi am inteles ca si ggg a platit) si sa vorbesc cu voi sa va rog sa nu ne intindem prea mult cu avansurile. Eu cand am vorbit initial cu el despre rezervare colectiva i-am spus ca ii vom trimite avansul in cateva zile gandindu-ma ca avem un interes comun sa rezervam o vila misto la un pret bun si ca ne vom misca repede. Dupa ce s-a decis rezervarea individuala tot asa a ramas, ca ne rezerva vila pe incredere, dar sa-i dam avansurile cat mai repede.

 

Acu' pe bune, mai mergeti sau nu ca nu stiu cum sa interpretez tacerea asta si faptul ca nimeni nu mai misca nimic? Daca nu, nu-i nicio suparare dar macar sa-i spun omului sa nu ne mai tina toata vila ca e de tot rahatul si evident mie mi se vor sparge in cap toate desi n-am nicio vina. El a inteles ca suntem un grup de prieteni si d-asta mi-a zis sa vorbesc cu voi. N-avea niciun rost sa-i spun ca de fapt noi nu ne cunoastem si ca eu vorbesc singur pe forum de cateva zile...

 

@Vio: Tu reusesti sa-i trimiti azi banii pentru cele 7 camere?

 

@ggg: Tu ai platit din alta banca de zicea ca nu are decat un avans ieri?

Link to comment
Share on other sites

Tocmai mi-am dat seama de un detaliu important pentru mine, hahaa!! :wee: Aceasta intalnire coincide cu ultimele zile ale turului tarii, pe care il voi face in concediul acesta, in perioada 14-27 Iulie. CBCGW.gif Bucovina, Maramures, Crisana, Rosia Montana, Transfagarasan, Transalpina, Defileul Jiului, Culoarul Timis-Cerna, Defileul Dunarii, Litoral Vama Veche, Valea Prahovei, RGC 2014, Harghita, Lacul Rosu - Cheile Bicazului, Acasa. Avanpremiera.bounce.gif

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pai sa mai dam cate un up poate totusi vin si colegii care s-au inscris initial sau de ce nu, si altii. In momentul de fata mai sunt libere 5 camere duble.

 

Urmatorii sunt rugati sa ne comunice daca au luat o decizie, oricare ar fi ea:

 

Les Paulica 1960

Mihai Souca

Cedrik

SausageAssassin

tudorzzz

'mnezău

Link to comment
Share on other sites

E sticky. bigstar.gif

 

N-am stiut ca e sticky, multumim.

 

 

Eu am luat decizia involuntara de a fi falit. Cel mai probabil imi gasesc cazare la pensiune/camping apropiate. :D

 

Daca decizia e finala sa-mi dai un IBAN sa-ti trimit avansul inapoi. Daca nu ma insel tu ai platit avans pentru 2 persoane (100 ron).

 

 

i have cookies mhaha

 

Daca mai zici in gura mare s-ar putea sa nu mai ai :D

Link to comment
Share on other sites

Eu cu mare regret, si nu pot sublinia suficient "mare", va spun ca nu mai pot veni. Sunt cavaler de onoare la o nunta care are loc pe 26 iulie si nu am cum sa fac alta alegere. De nunta stiam de mai multa vreme dar ieri am primit invitatia oficiala si am vazut data. O sa incerc sa ii gasesc alt coleg de camera lui Marius (maur), iar cine este in cautare de asa ceva, acum are noroc. Sam, avansul pe care l-am dat poate fi folosit la mancare, bautura, ceva, macar atat pot sa fac.

Link to comment
Share on other sites

Am vorbit azi cu tipul de la pensiune, 9 camere din 15 sunt rezervate ferm pana acum (cu avans achitat), i-am spus ca nu-i pot garanta nimic pentru restul de 6 si in concluzie a ramas ca daca are clienti nu ni le va mai retine. Eventual imi va da un telefon inainte sa le dea. Daca cineva mai doreste sa participe la intalnire sa discute direct cu proprietarul la numarul de pe site si ulterior sa ne anunte si pe noi aici.

 

Au mai ramas de dat un raspuns Les Paulica 1960, Cedrik si 'mnezău. Nu mai trag de nimeni ca tot aia e, daca vreti sa mergeti bine, daca nu iar bine.

 

Valabil pentru toata lumea care a dat avans si nu mai merge, astept IBAN-ul pe privat sa va trimit banii inapoi. Chiar nu e cazul sa faceti donatii din punctul meu de vedere. Daca avansul se directiona catre pensiune era pierdut, asa inca e la mine si consider ca trebuie returnat.

 

@Mihai Souca: Daca nu ti-ai gasit coleg de camera, vezi ca maur a ramas singur deoarece Hyper10n nu mai poate merge si cred ca va puteti combina.

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

I-am zis lui Mihai Souca de maur imediat ce mi-am anuntat retragerea, nu cred ca este hotarat. Avansul meu vreau sa fie folosit la ceva, luati niste bere si beti-o pentru mine ;)), m-ar face fericit.

 

Ok, nu mai insist nici cu returnarea avansului pentru ca am spus-o de prea multe ori, cine-l vrea inapoi sa-mi da contul pe privat, cine nu, sa fie primit :) Oferta expira in momentul in care vom face cumparaturile si vom folosi tot ce s-a strans.

Link to comment
Share on other sites

  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.