www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Reclamatie Admin.


Les Paul 1960
 Share

Recommended Posts

Vektor a sters azi ceea ce am postat la desertul nucleear.

Insist sa precizez ca ceea ce am postat NU INCALCA REGULAMENTUL in nici un fel!

Mai postez pentru o ultima data, daca imi sterge iar postul, ne suparam foarte tare.

Doresc sa se faca ceva in aceasta privinta.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

http://youtu.be/_5nmmg3pI4I



Primul clip era pus in memoria strabunicului mort pe frontul de Est, iar saptamana urmatoare vroiam sa pun a doua parte si sa va spun unde si cum a murit strabunicul, plus alte lucruri interesante.
Celalat strabunic a stat in lagar aproape 20 de ani, iar povestea aceea vroiam sa o spun peste doua saptamani, cu filmulete, etc.
A sters de trei ori la rand FARA NICI O EXPLICATIE.
Asta este istoria ROMANILOR, postata pe un site din ROMANIA, la sectiune potrivita, cum reiese din regulament. Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Credeam ca mai intereseaza si pe altcineva istoria reala, nu doar tate si buci........nu stiu cati au sansa sa auda astfel de povestiri.

Cum alti forumisti pot sa isi expuna povestea despre cum s-au imbatat/batut cu doua zile in urma, eu postam ceva educativ.

 

ATENTIE: Conţinut radioactiv - nu intraţi dacă sunteti usor de ofensat!!!

SI REPET, E ISTORIA NOASTRA, NU POLITICA.

Edited by Les Paul 1960
  • Like 9
Link to comment
Share on other sites

Eu nu vorbeam despre cea scrisa, ci de cea traita, nu despre zane si feti frumosi, ci despre fapte concrete, ''direct de la sursa'' (da, suna penibil, dar nu stiu cum sa spun ca sa intelegi).

Astfel de lucruri nu le vezi in carti/auzi la televizor, si e pacat sa se piarda o astfel de informatie foarte valoroasa.

Inca sunt foarte suparat, deoarece nu am primit nici o motivare cu privire la stergerea de trei ori la rand a postului meu.

Istoria este politica. Asta ca sa nu mai spun ca depinde cine scrie acea istorie, din ce punct de vedere, etc. Istoria in Romania rar a fost scrisa cu obiectivitate si fara sa urmareasca sa serveasca un scop din prezent, sa ii devine o justificare.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Nu sunt responsabil pentru ce scriu alti useri, iar primul clip nu are nici o treaba cu ungurii, e asa greu de inteles?

Toata lumea posteaza ce vrea la desert, iar mie mi-a fost refuzat acest lucru de trei ori la rand.

Vezi alte lucruri ,ult mai ''grele'' postate, pentru care nu s-a luat nici o masura.

Poate pentru ca postarea ta a declansat o serie de postari despre ce ar trebui sa le facem ungurilor si alte lucruri de genul asta? Efectul nu a fost educativ, efectul a fost ca a starnit ura. Nu stiu daca asta intelegi tu prin educativ, sper ca nu...

Link to comment
Share on other sites

Credeam ca mai intereseaza si pe altcineva istoria reala, nu doar tate si buci........nu stiu cati au sansa sa auda astfel de povestiri.

Cum alti forumisti pot sa isi expuna povestea despre cum s-au imbatat/batut cu doua zile in urma, eu postam ceva educativ.

 

Ceea ce ai postat tu acolo nu este istorie reala, ci un film de propaganda anti-unguri. Presupun ca te-a batut in cap si pe tine miscarea Sabina, mandria si eroina Romaniei de astazi.

 

Istoria reala ar trebui sa fie obiectiva, si relatata nu doar de o parte ci de ambele parti. Adica sa intelegi corect, nu zic ca cele zise in documentar sunt false, din pacate sunt foarte credibile, dar srsly, crezi ca nu s-a intamplat acelasi lucru si invers? Era razboi for gods sake, asa sunt razboaiele, e un lucru nasol, unii mor, unii ucid si invers.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Totusi politica nepolitica, nu cred ca a postat ceva ce trebuia sters.Daca pe anumiti useri nu ii intereseaza, nu citesc, dar asta nu inseamna ca trebuie sa ii rapeasca lui dreptul de a posta ce simte ca doreste sa posteze, ceea ce i se pare interesant...

 

Daca priviti topicul ca fiind unul "aiurit", eu zic ca au fost mult mai multe astfel de topicuri si mult mai aiurite...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nu m-a batut nimic in cap, iar cand cineva nu pai poate sa vorbeasca din cauza plansului.....nu e propaganda.

Sa lasam pilmuletul ala, da, sa il stearga, dar cel de al doilea?

Ceea ce ai postat tu acolo nu este istorie reala, ci un film de propaganda anti-unguri. Presupun ca te-a batut in cap si pe tine miscarea Sabina, mandria si eroina Romaniei de astazi.

 

Istoria reala ar trebui sa fie obiectiva, si relatata nu doar de o parte ci de ambele parti. Adica sa intelegi corect, nu zic ca cele zise in documentar sunt false, din pacate sunt foarte credibile, dar srsly, crezi ca nu s-a intamplat acelasi lucru si invers? Era razboi for gods sake, asa sunt razboaiele, e un lucru nasol, unii mor, unii ucid si invers.

Link to comment
Share on other sites

Vedeti ??? D'aia a sters Vektor ce a postat Les Paul . Respect intentia lu' finu' Les Paul :respect:

Toata stima si respectul cuvenit pt eroii care si-au jertfit viata pt acest neam. Si eu am ambii bunici care si-au pierdut viata pe fronturi in cel de-al doilea razboi mondial. Dar este pacat sa pangarim memoria lor chiar si cu asemenea dispute nevinovate .

Edited by ggg
Link to comment
Share on other sites

Aşa cred şi eu, că istoria e multă politică. Respectul meu pentru memoria stră-bunicului, Mihai, da' lasă-le dracu' de războaie ! Or fost, s-or dus, ducă-se !

Ca fapt divers, am văzut azi un interviu pe TVR cu şeicul Omar Bakri, de mi s-a făcut păru' măciucă, cu războaiele moderne, pe care ne mâncă-n cur sa le susţinem şi noi, ca ţară participantă la NATO lu' ***** măsii şi cu implementarea democraţiei curului în Orientul apropiat...

 

Pe mine mă calca pe nervi, sincer, când văd vânzoleală-n presa cu soldatu' român a lu' peşte, călcat de tanc sau mai ştiu io ce, în Afghanistan... Ce pwoola mea căutăm noi în Afghanistan habar n-am !

 

Parcă noi ne apăram sărăcia şi nevoile şi neamu'... Sau, cum zicea Nea Nicu "neamestec în treburilii interne" :)

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Stimabililor am raspuns si pe topicul cu pricina si dau explicatii si aici.

 

Avand in vedere natura sectiunii, belicoasa de la crearea ei, postarea ta, Les Paul 1960, nu ar avea ca rezultat decat o serie de iesiri virulente. Te las pe tine sa ghicesti in ce directie! Dupa parerea mea Vektor a procedat foarte bine.

 

Nu interzicem discutiile pe tema asta dar daca ele incep acolo, la "Desertul Nuclear", e clar ca n-au cum sa sfarseasca bine.

 

Istoria e o chestie delicata si fiecare o interpreteaza asa cum se pricepe si mai ales asa cum vrea!

Edited by Cosu
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Nu m-a batut nimic in cap, iar cand cineva nu pai poate sa vorbeasca din cauza plansului.....nu e propaganda.

 

Probabil ai dreptate, nu este propaganda in adevaratul sens al cuvantului, dar daca citesti cateva comentarii de sub filmulet, iti dai seama si tu ca acesta nu are nici un rol informativ sau educativ doar instiga la ura. Nici nu as avea probleme cu documentarele/articole/emisiuni/bloguri/pagini FB de genul, ceea ce ma enerveaza incredibil este modul in care marea majoritate percepe aceste lucruri si cum reactioneaza la ele.

Link to comment
Share on other sites

Felicitari pentru initiativa...

Am invatat si am auzit lucruri pe care nu le-am mai confruntat pana acum , si se invart in capul meu tot felul de idei care ma macina si ma fac sa ma gandesc la trecut.......Mai astept si alte postari.....Daca nu se poate ?! .....Trimitemi Pm cu ce mai ai ..... Toate cele bune ! :ok:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.