www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Dati-Va Cu Parerea.


Guest Metall
 Share

Recommended Posts

M-am hotarat sa imi schimb chitara, deoarece nu mai face fata la ceea ce cant eu de ceva vreme si ... acum imi pot permite sa imi cumpar alta.

Am nevoie de niste pareri pro sau contra despre aceasta chitara:

 

ESP LTD EC-256 AVB

 

Genul care il cant este: metalcore / deathcore, asemanator cu celor de la: August Burns Red, I the breather ....

Vreau sa stiu daca chitara asta o sa imi satisfaca "nevoile".

 

Astept parerile voastre.

Ms

Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca nu e asa, chiar deloc, pe o chitara cu nume scurt se canta mai usor si are actiunea mult mai joasa.

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

 

Plus ca o chitara cu nume mai scurt e mai ieftina pentru ca necesita mai putina bataie de cap la inscriptionat numele.

Pana la urma care e bugetu? 400 de euro sau 900? Ca e o diferenta mare intre cele doua.

Link to comment
Share on other sites

Guest Metall

Nu e vb neaparat de buget ... cand am facut topicul era mai "strans" ;)) acum ... sa mai "marit" ... probabil o sa raman la revolver, am inteles ca e mai ok cu mult ... dar totusi vreau sa ma conving daca isi merita banii pe deplin.

 

@FiveseveN nu stiu de ce trebuie sa fi tu asa de "smecher" ... daca nu vrei sa iti dai cu parerea frumos, nu iti da ... nu intra in discutie, am facut topicul cu un scop, sa cer parerea unor profesionisti sau unor oameni care chiar au habar despre ce inseamna cuvantul chitara sau muzica, din raspunsul tau total idi.. imi dau seama ca nu prea ai de aface cu asa ceva.

Te rog, lasa pe altii sa isi spuna parerea, nu trebuie sa fi tu mai presus ca noi.

 

Nu e vb de nume :))) ca daca e mai lung sau mai scurt, pentru mine nu conteaza, by the way Ironside ... pot tine minte numele chitarii, deci nu imi fac probleme :)))

 

Vreau sa stiu daca e ok ca sunet, pentru ca nu am cum sa le incerc, nici una din ele, pentru ca in Timisoara la nici un shop nu sunt, doar daca le comand (iar daca le comand, trebuie sa si cumpar) :))

Link to comment
Share on other sites

M-am hotarat sa imi schimb chitara, deoarece nu mai face fata la ceea ce cant eu de ceva vreme si ... acum imi pot permite sa imi cumpar alta.

Am nevoie de niste pareri pro sau contra despre aceasta chitara:

 

ESP LTD EC-256 AVB

 

Genul care il cant este: metalcore / deathcore, asemanator cu celor de la: August Burns Red, I the breather ....

Vreau sa stiu daca chitara asta o sa imi satisfaca "nevoile".

 

Astept parerile voastre.

Ms

 

Punctul de vedere ar fi ca DA si NU .

 

Dupa ce o vei cumpara vei vedea daca-ti satisface asteptarile .

 

Nu se stie ce astepti tu de la o chitara . Cum o sa o folosesti .

 

Orice chitara este OK daca stii s-o folosesti .Exista mici diferente intre tipuri de chitara dar ptr anumite genuri

muzicale acestea nu conteaza.

 

Ce e atat de "smecher" in comentariul userului FiveseveN ?

A numarat gresit ...hehe

 

A facut si el o gluma .

Link to comment
Share on other sites

Nu e vb neaparat de buget ... cand am facut topicul era mai "strans" ;)) acum ... sa mai "marit" ... probabil o sa raman la revolver, am inteles ca e mai ok cu mult ... dar totusi vreau sa ma conving daca isi merita banii pe deplin.

 

@FiveseveN nu stiu de ce trebuie sa fi tu asa de "smecher" ... daca nu vrei sa iti dai cu parerea frumos, nu iti da ... nu intra in discutie, am facut topicul cu un scop, sa cer parerea unor profesionisti sau unor oameni care chiar au habar despre ce inseamna cuvantul chitara sau muzica, din raspunsul tau total idi.. imi dau seama ca nu prea ai de aface cu asa ceva.

Te rog, lasa pe altii sa isi spuna parerea, nu trebuie sa fi tu mai presus ca noi.

 

Nu e vb de nume :))) ca daca e mai lung sau mai scurt, pentru mine nu conteaza, by the way Ironside ... pot tine minte numele chitarii, deci nu imi fac probleme :)))

 

Vreau sa stiu daca e ok ca sunet, pentru ca nu am cum sa le incerc, nici una din ele, pentru ca in Timisoara la nici un shop nu sunt, doar daca le comand (iar daca le comand, trebuie sa si cumpar) :))

 

"Smecheresti" sunt celelalte commenturi....nush dc tu l-ai observat chiar pe FiveseveN care fata de alte commenturi chiar nu te-a luat la misto.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.