www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

O Parere As Dori ...


otringal
 Share

Recommended Posts

eu am propus lu omu ala un amplif care cred eu ca e mai destept decat alea date de el chiar daca si asta face parte din pacuri dealea

 

Ok. Tu ai propus ceva, iar noi ne-am exprimat parerea in legatura cu acel "ceva". Pe langa asta, eu am oferit si o alternativa:

iti poti lua un procesor ieftin cu cabsim care poate oferi mult mai mult decat un cabinet ce poate fi confundat cu o poseta, sau se pot folosi numeroase aplicatii software.

Link to comment
Share on other sites

eu vad ca accesezi site ca sa te dai mare. eu am propus lu omu ala un amplif care cred eu ca e mai destept decat alea date de el chiar daca si asta face parte din pacuri dealea. de restul de banii isi mai gasea si chitara smechera pe aicii si rezolva problema ieftinache. da daca pe voi va doare ca am incercat sa ofer si eu ceva si omu ala poate sa cumpere atunci spunetii ca nu mai dau frate nimic. scrie mica publicitate anunturi de-astea sa inteleg ca nu am voie sau cum ca am vazut ca la reguli nu scrie ca nu ai voie sa facii oferta si ca daca facii se supara nush cine. pana mea nu intelek nik

 

mah citarix eo nam avut treaba cu ceai zis tu an legatura ku amplifu ala io mam loat de cum scrii tu shi shi asta a fost an gluma adika la mishto an caz ca nai opservat teai atacat degeaba. pentru anunturii egzista mica pulicitate dai acolo anunt frate shi vinzii amplif nui nevoie sa facii oferte pe topicurii la pentru ancepatorii.

 

PS. Fa si tu un efort si scrie macar mai ordonat, daca nu te tine sa folosesti cratima, sa nu ne mai chinuim sa-ti descifram hieroglifele. Si fii, dracu, coaierent. :yay:

Link to comment
Share on other sites

Scule:chitara cu corzi

amplificator cu difuzor

efect cu sunete

ceva cabluri

niste pene

prelungitor, sa le alimentez pe toate

 

..........deci tre sa imi iau si eu pene dalea de se alimenteaza....neaparat

 

 

 

 

Ai la posturile de mai sus un limbaj de tot maroul, parol.

Ai putea macar sa te chinui sa iti corectezi greselile inainte de a posta, poate macar asa nu mai face lumea ,,bâză'' si nu te mai ia la misto.

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Cred ca omu' nu e roman probabil e ceva strain venit in RO la studii.

 

Am presupus si eu pentru ca altfel nu imi imaginez cum poti vorbi romaneste in felul asta.

 

O fi chiar Chitarix, prietenul lui Obassix , cei cu licoarea fermecată ? Aveţi grijă să n-o luaţi în freză ! :)

 

 

 

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Guest chitarix

da ma lasa bine ca nu stiu eu romana da lasa ca am bani hai sa incheiem ca mie sila numai meseriashi pe aici care ma iau la harneala sa fie la voi si terapte hau si am si anuntz postat da nu se uita nimenii ca voi sunteti inteligentii si altele asemenea hai ca mi sa aplecat de saracii deastea care nu au un ban in buzunar da stiu sa face show pe net eu am propus ceva si am vrut sa spun ca am ceva de vanzare si ca poate a mai bun decat ce vroia ala sasi ia da vad ca aici nu are voie sa vinda decat uni alti nu

 

sa va fie voua bine terapte hau

 

 

 

ca sa sa stie eu cant la nunti botezuri si astea cu doi tovarasi si cu tata si iau bani destui adica nu ma laud da am sa fac ce vreau si cand vreau si care amplificatoru asta il dau ca era de casa ca sa mai repet da nu a mai fost folosit de cand am ceva mai bun adica ca sa intelegeti ca imi iau ce vreau si ca eu nu depinde ca voi de alte alea si dupa aia sa fac harneala pe net si mie sila si daca vrea cineva sa faca bani si stie chitara si poate sa cante cu noi sau are alte instrumente la care sa stie noi poate luam in considerare si facem oameni fericiti asta e tot

asa ca sa vorbitii cand faceti si voii ceva nu asa sa ma luati pe baza si harnela care vrea

Edited by chitarix
Link to comment
Share on other sites

da ma lasa bine ca nu stiu eu romana da lasa ca am bani hai sa incheiem ca mie sila numai meseriashi pe aici care ma iau la harneala sa fie la voi si terapte hau si am si anuntz postat da nu se uita nimenii ca voi sunteti inteligentii si altele asemenea hai ca mi sa aplecat de saracii deastea care nu au un ban in buzunar da stiu sa face show pe net eu am propus ceva si am vrut sa spun ca am ceva de vanzare si ca poate a mai bun decat ce vroia ala sasi ia da vad ca aici nu are voie sa vinda decat uni alti nu

 

sa va fie voua bine terapte hau

 

Ahh, ce drag mi-e de analfabetii care nu sint in stare sa se stearga la nas da' se lauda cu citi bani au si-i privesc pe ceilalti ca pe niste "saracii". Vezi tu, draga chitarix, in momentul asta poti sa ai sute de miliarde de euro in cont, eu tot voi ride de tine si tot un prost vei ramine in ochii mei. Sint anumite lucruri pe care banii nu le pot substitui.

Adevarul doare. Ce crezi, exista vreo pastila pentru durerea asta?

 

PS. Terapte Hau. :)

Link to comment
Share on other sites

Ahh, ce drag mi-e de analfabetii care nu sint in stare sa se stearga la nas da' se lauda cu citi bani au si-i privesc pe ceilalti ca pe niste "saracii". Vezi tu, draga chitarix, in momentul asta poti sa ai sute de miliarde de euro in cont, eu tot voi ride de tine si tot un prost vei ramine in ochii mei. Sint anumite lucruri pe care banii nu le pot substitui.

Adevarul doare. Ce crezi, exista vreo pastila pentru durerea asta?

 

PS. Terapte Hau. :)

In aceasta mare de incultura ma bucur ca mai sunt oameni de calitate care inca au un umor inteligent si totusi plin de aroganta :respect:

 

 

Sincer , comentarile de genu' sunt savoarea unui topic ca si acesta ; te mai linisteste dupa cate prostii poate scoate un om .....

 

PS : Macar daca ar ramane cu ceva acesti ''experti" .

 

@Chitarix : oamenii acestia care s-au ''legat'' de tine , au totusi o experienta pe acest forum . Ai putea linistit accepta sfaturile care ti le-au dat . :)

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Numiti-ma incult sau cum vreti, insa, as vrea sa stiu si eu, ce inseamna "terapte hau"? Nu de alta, dar suna bine expresia, doresc sa o folosesc, insa nu stiu prea bine in ce context sa o folosesc.

E un fel de salut? Mi-ar placea sa pot intra intr-un birou plin cu oameni si sa spun mandru "Terapte hau!".

Edited by Gojira
Link to comment
Share on other sites

Numiti-ma incult sau cum vreti, insa, as vrea sa stiu si eu, ce inseamna "terapte hau"? Nu de alta, dar suna bine expresia, doresc sa o folosesc, insa nu stiu prea bine in ce context sa o folosesc.

E un fel de salut? Mi-ar placea sa pot intra intr-un birou plin cu oameni si sa spun mandru "Terapte hau!".

:respect: : )))) si din nou acelasi umor arogant exact pe gustul meu . Muchas gracias

SI acum dspre TERAPTE HAU : exact asta mi-am amintit dupa ce am postat ; ce inseamna terapte hau ? De ce tot foloseste omul asta aceasta expresie ?

 

Oricum nu prea am inteles multe din ce a scris in teoriile sale (despre amplificatoare , nunti ,chitare si bani ) insa cu '' terapte hau '' chiar m-a dat gata .

 

 

 

 

Dupa mine eu cred ca este o expresie tiganeasca sau mai bine zis 'RROMA'' :D .

 

TERAPTE HAU !!

Edited by Cristi_Vulpe
Link to comment
Share on other sites

Scule:chitara cu corzi

amplificator cu difuzor

efect cu sunete

ceva cabluri

niste pene

prelungitor, sa le alimentez pe toate

 

..........deci tre sa imi iau si eu pene dalea de se alimenteaza....neaparat

 

 

 

 

Ai la posturile de mai sus un limbaj de tot maroul, parol.

Ai putea macar sa te chinui sa iti corectezi greselile inainte de a posta, poate macar asa nu mai face lumea ,,bâzã'' si nu te mai ia la misto.

 

 

 

Dar atentie la prima postare a acestui user pentru anuntul de vanzare a combo-ului ! nu seamana deloc cu posturile de deasupra ! ceea ce ma face sa cred ca aceasta exprimare este deliberat , voit anapoda, este "la plesneala" ...

@chitarix, studiaza mai intai pe "baietii de baieti" , si apoi da-te de-al lor, fii macar consecvent ... exprimarea in argou nu este chiar asa usoara precum crezi ...

 

P.S. ...Oratio, tu esti ?...

Link to comment
Share on other sites

Dar atentie la prima postare a acestui user pentru anuntul de vanzare a combo-ului ! nu seamana deloc cu posturile de deasupra ! ceea ce ma face sa cred ca aceasta exprimare este deliberat , voit anapoda, este "la plesneala" ...

@chitarix, studiaza mai intai pe "baietii de baieti" , si apoi da-te de-al lor, fii macar consecvent ... exprimarea in argou nu este chiar asa usoara precum crezi ...

 

P.S. ...Oratio, tu esti ?...

 

 

Nu man, nu e oratio sigurat...el e prea peste toti , si nu face dinastea...

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Numiti-ma incult sau cum vreti, insa, as vrea sa stiu si eu, ce inseamna "terapte hau"? Nu de alta, dar suna bine expresia, doresc sa o folosesc, insa nu stiu prea bine in ce context sa o folosesc.

E un fel de salut? Mi-ar placea sa pot intra intr-un birou plin cu oameni si sa spun mandru "Terapte hau!".

 

Terapte hau.

Sincer, habar n-am ce-nseamna expresia asta, am adoptat-o datorita idolului meu. Cred ca e o chestie pe care o zici atunci cind intr-o cearta ramii fara replica. Un terapte hau spus pe un ton hotarit te scoate din maro. Sau il poti folosi oricind ai chef sa impresionezi. E echivalentul notei albastre din gama de blues, lol.

 

Terapte hau.

 

EDIT: Terapte hau.

Edited by Ironside
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Vezi sã nu pãțeºti ca ofițerul român din cartea lui Marin Preda , cu "Lofoso shegedbe" :lol:

 

Recunosc ca nu stiu ofiterul din carte, am googelit insa si mi-am dat seama ce inseamna.

 

Eu nu as vrea ca "terapte hau" sa insemne ceva urat. Suna prea frumos.

 

Hau asta vad ca este ba prefix, ba sufix, ba in mijlocul cuvintelor tiganesti.

 

Bine, la tiganeasca, problema este ca, fiind un dialect care, teoretic, nu are corespondent in scris, deseori apar forme diferite ale cuvintelor.

 

http://www.rromanes.ro/

http://www.lacaterinca.com/2007/12/31/cuvinte-in-tiganeste-de-curiozitate/

 

Laci rat sa!

Link to comment
Share on other sites

Terapte hau.

Sincer, habar n-am ce-nseamna expresia asta, am adoptat-o datorita idolului meu. Cred ca e o chestie pe care o zici atunci cind intr-o cearta ramii fara replica. Un terapte hau spus pe un ton hotarit te scoate din maro. Sau il poti folosi oricind ai chef sa impresionezi. E echivalentul notei albastre din gama de blues, lol.

 

Terapte hau.

 

EDIT: Terapte hau.

 

+1 ! biglaff.gifPrietene, asa este !

 

Este o expresie asa cum poate fi nascocita oricare, "la invalmaseala" , sa dea bine ! ...la "vrajeala", la " harneala" , "la mangleala" , "la saniuta","la braila" cum vreti sa-i spuneti voi !

 

Il las pe autorul posturilor sa continue cu vrajeala, dar nu ma convinge deloc !

Link to comment
Share on other sites

Recunosc ca nu stiu ofiterul din carte, am googelit insa si mi-am dat seama ce inseamna.

 

 

În istorioara din poveste, ofiţerul român , învitat la castelul grofului, l-a întrebat pe colegul său de garnizoană, ungur, să-i spună o urare tradiţională în ungureşte, pe care s-o rostească de "bun găsit" gazdei, în semn de politeţe şi ca mulţam că l-or invitat...

 

Aşa că..."organu' calului în partea Dvs. posterioară"...uh...distracţie maximă ...:P

 

 

Chiar că "Terapte hau" asta e haioasă şi are şi un sound bun... Parcă văd că va deveni salutul oficial pe chat în urmatoarea perioadă...:lol:

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca inseamna hai, pace ! sau ceva de genu

 

pe mine individul acesta...m-a inspirat sa bag almost full gold hardware pe o chitara rolleyes.gifthumbsup.gif

 

numa bine, asa ma pot baga(si integra) mai bine, in band de THHTHRTTROLOLO BHO$$-D3-BHO$$, ca sa curga $$$$$$ \m/

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

da ma lasa bine ca nu stiu eu romana da lasa ca am bani hai sa incheiem ca mie sila numai meseriashi pe aici care ma iau la harneala sa fie la voi si terapte hau si am si anuntz postat da nu se uita nimenii ca voi sunteti inteligentii si altele asemenea hai ca mi sa aplecat de saracii deastea care nu au un ban in buzunar da stiu sa face show pe net eu am propus ceva si am vrut sa spun ca am ceva de vanzare si ca poate a mai bun decat ce vroia ala sasi ia da vad ca aici nu are voie sa vinda decat uni alti nu

 

sa va fie voua bine terapte hau

 

 

 

ca sa sa stie eu cant la nunti botezuri si astea cu doi tovarasi si cu tata si iau bani destui adica nu ma laud da am sa fac ce vreau si cand vreau si care amplificatoru asta il dau ca era de casa ca sa mai repet da nu a mai fost folosit de cand am ceva mai bun adica ca sa intelegeti ca imi iau ce vreau si ca eu nu depinde ca voi de alte alea si dupa aia sa fac harneala pe net si mie sila si daca vrea cineva sa faca bani si stie chitara si poate sa cante cu noi sau are alte instrumente la care sa stie noi poate luam in considerare si facem oameni fericiti asta e tot

asa ca sa vorbitii cand faceti si voii ceva nu asa sa ma luati pe baza si harnela care vrea

 

 

Mie imi esti tare simpatic :flowers: si pentru ca unii colegi au fost cam rai cu tine, da'mi voie sa'ti fac o dedicatie:

 

 

Acum ca ne'am impacat, zi'ne te rog si noua cam ce vrea sa insemne "terapte hau" :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Mie imi esti tare simpatic :flowers: si pentru ca unii colegi au fost cam rai cu tine, da'mi voie sa'ti fac o dedicatie:

 

 

Acum ca ne'am impacat, zi'ne te rog si noua cam ce vrea sa insemne "terapte hau" :)

 

"Terapte Hau" la toata lumea!Gagiilor ma ce faceti,va bateti joc de omul cu bani si valoare care face paranghelii la evenimente unu si unu,se stieeeeedeath.gifNe-o bagat asta invidia in noi mancava-s...Bun destula cocalareala pe o zilaugh.gif.Multumesc forum RGC ca mi-ati dat o portie de ras destul de buna,vroiam sa ma uit la cateva clipuri de-a lu Teo pe care nu le-am vazut,dar din fericire m-am oprit putin sa citesc forumul:D.

 

P.S:Foarte tare cel cu Copilaria la maximmmrulez.gif..seee stieeeeeblink.gif.Pentru cai care vor mai mult ras pot sa caute pe "Iutub" ce or facut baietii astia de la Happy Fish,sunt chiar interesanti.

 

P.P.S:Nu sunt platit in nici un fel de ei sau sa fie prieteni de ai mei sa le fac reclama.Si apropo sper ca nu o sa primesc un reply de la chitarix ca am scris gresit gramaticalunsure.gif

Edited by shedow11
Link to comment
Share on other sites

"Terapte Hau" la toata lumea!Gagiilor ma ce faceti,va bateti joc de omul cu bani si valoare care face paranghelii la evenimente unu si unu,se stieeeeedeath.gifNe-o bagat asta invidia in noi mancava-s...Bun destula cocalareala pe o zilaugh.gif.Multumesc forum RGC ca mi-ati dat o portie de ras destul de buna,vroiam sa ma uit la cateva clipuri de-a lu Teo pe care nu le-am vazut,dar din fericire m-am oprit putin sa citesc forumul:D.

 

P.S:Foarte tare cel cu Copilaria la maximmmrulez.gif..seee stieeeeeblink.gif.Pentru cai care vor mai mult ras pot sa caute pe "Iutub" ce or facut baietii astia de la Happy Fish,sunt chiar interesanti.

 

P.P.S:Nu sunt platit in nici un fel de ei sau sa fie prieteni de ai mei sa le fac reclama.Si apropo sper ca nu o sa primesc un reply de la chitarix ca am scris gresit gramaticalunsure.gif

 

 

 

+10 !!! ...se stieeeee, sa moara Narcis, ca baetii ne face pe toti !

 

Cu siguranta nu vei fi corectat de @chitarix din punct de vedere gramatical... hai ca am crezut ca si mor de atata ras ...

Link to comment
Share on other sites

Guest Frets_on_fire

da ma lasa bine ca nu stiu eu romana da lasa ca am bani hai sa incheiem ca mie sila numai meseriashi pe aici care ma iau la harneala sa fie la voi si terapte hau si am si anuntz postat da nu se uita nimenii ca voi sunteti inteligentii si altele asemenea hai ca mi sa aplecat de saracii deastea care nu au un ban in buzunar da stiu sa face show pe net eu am propus ceva si am vrut sa spun ca am ceva de vanzare si ca poate a mai bun decat ce vroia ala sasi ia da vad ca aici nu are voie sa vinda decat uni alti nu

 

sa va fie voua bine terapte hau

 

 

 

ca sa sa stie eu cant la nunti botezuri si astea cu doi tovarasi si cu tata si iau bani destui adica nu ma laud da am sa fac ce vreau si cand vreau si care amplificatoru asta il dau ca era de casa ca sa mai repet da nu a mai fost folosit de cand am ceva mai bun adica ca sa intelegeti ca imi iau ce vreau si ca eu nu depinde ca voi de alte alea si dupa aia sa fac harneala pe net si mie sila si daca vrea cineva sa faca bani si stie chitara si poate sa cante cu noi sau are alte instrumente la care sa stie noi poate luam in considerare si facem oameni fericiti asta e tot

asa ca sa vorbitii cand faceti si voii ceva nu asa sa ma luati pe baza si harnela care vrea

 

unde trebuie sa vin sa iau ampul ? in Strehaia ? in Ferentexas ? in Rahova ?laugh.gif

mictionez pe banii tai si nu sunt singurul (vezi Ironside , Razvan , Edy ...) , n-ai cultura , nu stii sa scrii , deci esti un rahat pentru mine cu tot cu banii tai facuti la nunti

Link to comment
Share on other sites

Puțin imi pasă ce și unde cîntă omul sau ce ascultă, problema e atitudinea sa.

 

Hai să încerc sa prezint ceva mai interesant. Plecăm de la niște versuri de... jale (google translate, puțin corectat/rearanjat de mine):

Pe masă este paharul gol,

În crîșmă e fum

Imi innec în vin durerea

Tu eşti încă cu el.

 

Am ajuns la

capît de drum cu dragostea noastră

distruse sunt visele mele

De ce ai plecat?

 

Eu sa joc tambura

am uitat

Imi innec în vin durerea

Tu eşti încă cu el.

 

Apoi luăm un tip mai plinuț, îmbracat cu un costum alb (neapărat gulerul trebuie ridicat), cu ciocate albe și cu vreo 3 kile de aur pe el ($$$$, ce &*^% mea). Produsul obținut se da cu 1 kil de parfum, se pune un pistol in pantaloni (băiat jmecher, pregatit) si un trandafir roșu in mîna. Bun, pe ăsta il punem sa cînte... Rezultatul (ascultați toată piesa, merită) :

 

EDIT: E tîrziu, eu mai și învăț cică la ora asta... și am greșit link-ul... Acum l-am corectat

Edited by draugr
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Puțin imi pasă ce și unde cîntă omul sau ce ascultă, problema e atitudinea sa.

 

Hai să încerc sa prezint ceva mai interesant. Plecăm de la niște versuri de... jale (google translate, puțin corectat/rearanjat de mine):

 

 

Apoi luăm un tip mai plinuț, îmbracat cu un costum alb (neapărat gulerul trebuie ridicat), cu ciocate albe și cu vreo 3 kile de aur pe el ($$$$, ce &*^% mea). Produsul obținut se da cu 1 kil de parfum, se pune un pistol in pantaloni (băiat jmecher, pregatit) si un trandafir roșu in mîna. Bun, pe ăsta il punem sa cînte... Rezultatul (ascultați toată piesa, merită) :

 

EDIT: E tîrziu, eu mai și învăț cică la ora asta... și am greșit link-ul... Acum l-am corectat

 

Parodizarea Kitch-ului ...e bestiala ...am mai vazut cateva dar acum cativa ani buni...de cand nu se mai avem antene catre sarbi nu prea se stie ce mai fac....

 

"..cantati-mi tamburasi ca sa pot uita ..."

 

In schimb la sarbi se mai canta si altele...nu numai manele..

 

 

Chitaristul din partea stanga langa organist este un coleg de-al nostru pe forum.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest chitarix

io mai **** pe voii totii si am baiat care sa scrie in romana ca eu nu am nevoiue de romana shi ma kak pe ea eu fac banii ca sa am care suint cutios catii dintre voi are casa lui

daca scrie mai prost cineva ce are daca el are ceva de vanzare shi vrea sa dea la altzi si nu vad care e problewma si am mai spus ca rogh pe cineva sa scrie corect daca asta e problema da mi se rupa oricum

hai la revedere mai mai **** o data pe voii si va astept sa ma cunoashtetzi si sa o dam parten parte daca sunteti tarii

Link to comment
Share on other sites

io mai **** pe voii totii si am baiat care sa scrie in romana ca eu nu am nevoiue de romana shi ma kak pe ea eu fac banii ca sa am care suint cutios catii dintre voi are casa lui

daca scrie mai prost cineva ce are daca el are ceva de vanzare shi vrea sa dea la altzi si nu vad care e problewma si am mai spus ca rogh pe cineva sa scrie corect daca asta e problema da mi se rupa oricum

hai la revedere mai mai **** o data pe voii si va astept sa ma cunoashtetzi si sa o dam parten parte daca sunteti tarii

 

Fugi d-aci, bai putza! :lol: Terapte hau!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.