www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare Amplificator


Guest BurnTheGriff
 Share

Recommended Posts

Guest BurnTheGriff

Buna.Sunt nou pe aici si de ceva vreme va urmaresc forumul cu multa curiozitate,asa ca am venit si cu o mica intrebare...

 

Eu am acasa o boxa JBL EON mare.....care costa in jur de 500 euro.Nu am cumparat-o ci am facut rost de ea prin anumite mijloace(nu am furat-o :lol )

Cand bag chitara pe ea suna foarte slab + ca uneori mai da si rateuri adica puf puf pac pac :D

Daca o bag la calculator/microfon suna incredibil...

Sunt sigur ca e de vina si chitara...dar s-ar putea sa nu se potriveasca boxa aceasta pe post de amplificator?

Ar trebui sa imi iau un amplificator expre pentru chitara?

 

Va intreb toate acestea pentru ca nu imi place cum suna , dar ma ia o mila cand ma uit ce frumoasa si scumpa e :(

Link to comment
Share on other sites

Buna.Sunt nou pe aici si de ceva vreme va urmaresc forumul cu multa curiozitate,asa ca am venit si cu o mica intrebare...

 

Eu am acasa o boxa JBL EON mare.....care costa in jur de 500 euro.Nu am cumparat-o ci am facut rost de ea prin anumite mijloace(nu am furat-o :lol )

Cand bag chitara pe ea suna foarte slab + ca uneori mai da si rateuri adica puf puf pac pac :D

Daca o bag la calculator/microfon suna incredibil...

Sunt sigur ca e de vina si chitara...dar s-ar putea sa nu se potriveasca boxa aceasta pe post de amplificator?

Ar trebui sa imi iau un amplificator expre pentru chitara?

 

Va intreb toate acestea pentru ca nu imi place cum suna , dar ma ia o mila cand ma uit ce frumoasa si scumpa e :(

 

Orice amplificator se poate folosi ca si amplificator.

 

ce poate POCNII suspectez diful de inalte ,,,daca nu-i stricat si diful de joase.

 

Foarte slab...inseamna ca nu are preamplificator (?) sau daca are si ai dat volum la max ..si suna foarte slab poate

este ceva defect /ars .

 

Aceasta boxa JBL este "selfpowered" deci boxa activa ....adica este un COMBO ..doar ca este de banda larga de PA .

 

Trebuie sa reglezi tonul de chitara dintr un preamp formator de ton ..ca sa limitezi frecventele redate ptr chitara.

 

Acum depinde ce faci ti de fapt pe acolo si ce nu-i OK..

 

Trebuie mai multe date corecte ca sa se poata da un sfat...

Link to comment
Share on other sites

Guest BurnTheGriff

Pai este un Jbl EON 15" 400w.Atat stiu.E boxa activa...vad ca suna fabulos daca o bag la calculator de exemplu pe orice melodie etc,dar pe chitara parca pe infundat..

Trebuie sa recunosc ca cu boxele si amplificatoarele stiu doar ce e bun si ce nu,dar nu am idee daca boxa asta ar fi buna pentru chitara si ce contine...tocmai ce am luat-o si nu m-am documentat..

 

Pai este un Jbl EON 15" 400w.Atat stiu.E boxa activa...vad ca suna fabulos daca o bag la calculator de exemplu pe orice melodie etc,dar pe chitara parca pe infundat..

Trebuie sa recunosc ca cu boxele si amplificatoarele stiu doar ce e bun si ce nu,dar nu am idee daca boxa asta ar fi buna pentru chitara si ce contine...tocmai ce am luat-o si nu m-am documentat..

http://echipamentedj.blogspot.com/2011/02/boxe-jbl-eon-15-g2.html

 

daca ma puteti ajuta cu detalii exacte despre ce as putea face/modifica pentru ca aceasta boxa sa mearga bine pe chitara....

Oricum nu ma astept la prea mutle din moment ce chitara mea e low end.Raptor exp-plus de la peavey...trebuie sa imi iau o alta chitara cat mai curand(si aici ar fi ok daca mi-ati da ceva idei,daca se poate dela ibanez)

Edited by BurnTheGriff
Link to comment
Share on other sites

ia-ti un procesor !

Exact ..un formator de ton cu cateva efecte de baza ..un multieffect ..ce scoat esemnal "mare"(Line/Out_) ptr intrarea cu sensibilitatea de Line/In .

 

Cred ca cea mai ieftina/calitativa varianta ar fi ZoomG1 NX ( G1 ce are si expression pedal !)

 

http://www.youtube.com/user/StorytellerGuitar#p/u/6/Y4-K67C6aWU

 

Boxa activa doar Line/In atacata cu un multiefect Korg .

De la 3:30 se poate auzi soloul ..tonul eu l-am facut asa mai inchis ca sa se potriveasca cu saxafonul sa nu-l acopere cand cantam parti impreuna..

 

Chitara este tot una ieftina ceva China sub numele de Keiper o copie de powerstrat .doze noname .,lemn bun.Vibrator original inutilizabil schimbat in Ibanez Edge ..

 

Am si filmare si cu Zoom G1 +boxa mea activa ( Statie de masina 2 x60W in punte Sony pe MOSFET ..difuzor Blue Marvel ..cutie facuta de prietenul meu Cristi de l acare am primit diful si cutia.

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Guest BurnTheGriff

un procesor...ar fi ceva :) un zoom g2 parca am vazut pe undeva :-? nu rveau neaparat ceva nou ca is cam scumpe :-?? dar oricum

cum ziceam schimb chitara ca asta e important...pe asta am doze de pe vapor pun pariu :)

Link to comment
Share on other sites

Guest BurnTheGriff

pai cum sa fie gresit? credeti ca se compara o chitara veche peavey raptor cu un ibanez bun? dozele le misca vantu,o si ruginit :)) suna URAT :)

Plus e important pentru ca.....iubesc chitarele...deci...vreau una noua :))

Link to comment
Share on other sites

Guest BurnTheGriff

diferenta si daca nu as sti nimic dspre doze tot se stie :| am o chitara de rahat.Cu amplificatoarele nu e am trebuie sa recunosc.Dupa cum ziceam stiu ca ceva e bun la amplificatoare doar dupa marca si elemente...

La doze e vorba de manufactura,tipuri de magneti etc.M-am uitat la doze cand am dsfacut chitara :| zici ca is de la cernobil :)

+ chitara e mai buna una facuta din lemn mai bun,mai confortabila + griff mai ok si sincer pe mine ma intereseaza si designul...adica daca arata bine ma bucur mai mult cand cant cu ea :))

Link to comment
Share on other sites

Pai si o chitara de 4000 de euro, daca o bagi in boxa respectiva, tot asa se va auzi. Ia-ti un procesor cel mai bine. Dozele sunt bune odata ce iti faci o idee asupra a ceea ce vrei sa canti. Tu momentan, probabil nici nu stii ce vrei sa canti. Asa ca iti vor suna toate dozele la fel. Ce te deranjeaza cum arata? Le-ai luat atasate de chitara si canti prin intermediul lor, nu le-ai luat sa le porti de gat. Ia du-te cu chitara ta la un chitarist bun. Sa vezi pe urma daca mai ai o chitara de rahat.

Edited by Gojira
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

pai cum sa fie gresit? credeti ca se compara o chitara veche peavey raptor cu un ibanez bun? dozele le misca vantu,o si ruginit :)) suna URAT :)

Plus e important pentru ca.....iubesc chitarele...deci...vreau una noua :))

 

 

nu va fi mare diferenta daca vei folosi ibanezu direct in pc sau in boxa activa

sfatul meu : cumpara-ti un procesor mai intai si apoi vezi daca mai vrei chitara

 

PS: Mnah ca mi-a luat-o Gojira inainte

Edited by vldmlt
Link to comment
Share on other sites

 

Aha, "se știe"...

stiu ca ceva e bun la amplificatoare doar dupa marca

Ți-aș spune cã ești naiv dar fãrã argumente n-ar avea sens. Gãsești pe acest forum multe discuții atât despre calitãțile adevãrate, demonstrabile ale echipamentului cât și problematica esteticã (e.g. faptul cã ție-ți place ceva mai mult nu e congruent cu faptul cã e mai "bun").

Din cauza acestei atitudini își permit producãtorii sã umfle prețurile la un nivel absolut ridicol.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest BurnTheGriff

ok deja ma iei de prost si asta nu e frumos.Am scris clar ca nu ma pricep la amplificatoare datr tu trebuie sa insisti pe acest lucru.Daca e marca buna si are reviews bune sunt sigur ca e bun.Ok? Ai ceva de adaugat?

Materialele sunt importante,documentare etc.

Daca ceva imi place nu e mai bun,dar daca imi place mie si merge bine cu ce fac eu sunt sigur ca e cea mai buna alegere.

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Guest BurnTheGriff

http://www.dilemaveche.ro/sectiune/situatiunea/articol/citatul-ca-arma-alba

 

Incearca sa vezi ce vreau sa transmit cu acest link .

Nu cred ca am incercat sa te jignesc in postarile trecute , dar nu e bine sa fi prea increzut.

Imi pare rau ca am inceput cu stangul , dar am o fire putin cam colerica.

 

Va multumesc tuturor pentru raspunsuri.Cred ca imi voi lua un procesor si o chitara mai bunicica si voi trece pe un amp vechi peavey de vreo 30w .

 

 

 

Bafta!

Link to comment
Share on other sites

ok deja ma iei de prost si asta nu e frumos.Am scris clar ca nu ma pricep la amplificatoare datr tu trebuie sa insisti pe acest lucru.Daca e marca buna si are reviews bune sunt sigur ca e bun.Ok? Ai ceva de adaugat?

Materialele sunt importante,documentare etc.

Daca ceva imi place nu e mai bun,dar daca imi place mie si merge bine cu ce fac eu sunt sigur ca e cea mai buna alegere.

Bafta.

 

NU ESTE ADEVARAT ! @57 nu te-a jignit cu nimic ! incearca sa-ti spuna ca , intotdeauna, alegerea este pur subiectiva ! si face trimitere la unele surse care contin informatii de ajutor in intelegerea sist. de amplificare !

Nu te lua neaparat dupa "nume" , astazi numele unui aparat inseamna un "brand" sub care opereaza fel de fel de producatori !

Sunt destule exemple de "aparate" cu logo-uri traditionale dar care dezamagesc in privinta sound-ului asteptat !

respect.gif

Edited by stratosaurus
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ok deja ma iei de prost si asta nu e frumos.Am scris clar ca nu ma pricep la amplificatoare datr tu trebuie sa insisti pe acest lucru.Daca e marca buna si are reviews bune sunt sigur ca e bun.Ok? Ai ceva de adaugat?

Materialele sunt importante,documentare etc.

Daca ceva imi place nu e mai bun,dar daca imi place mie si merge bine cu ce fac eu sunt sigur ca e cea mai buna alegere.

Bafta.

 

ma iei de prost

Nu te ia nimeni de prost dar concluziile dupa cum gandesti despre toate ne cam pun pe ganduri .

 

Daca e marca buna si are reviews bune sunt sigur ca e bun

 

Daca tu esti sigur ......de ce mai tot intrebi ?

 

Ai ceva de adaugat?

 

Ia da-ne ceva ore despre chitare,doze ,amplificatoare , acustica , electronica ...

Problema ta este una psihica.Nu are nimic cu cantatul la chitara .

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Guest BurnTheGriff

:)) Imi place cum vine cate un prost pe aici si interpreteaza !

Am spus ca daca e marca si are un pret cat de cat adecvat + recomandari e bun.Nu e adevarat?

Am intrebat prima data ce sa fac cu boxa nicidecum sa vina sa imi explice alte lucruri

 

Ia auzi karpi :) daca imi zice de statusul lui despre ignoranta si cunoastere, ma ia de destept?Asa ca sa vezi cat de stupid gandesti si nu esti atent ci cauti doar sa te bagi in seama.

un + la ce a zis ca sa nu zici ca am zis ca ma ia de prost degeaba "Ți-aș spune cã ești naiv dar fãrã argumente n-ar avea sens"

 

Daca tu esti sigur ......de ce mai tot intrebi ?

Aici ai dat-o in bara rau:) daca sunt sigur de ceva nu pot intreba altceva?

Sa iti dau ore? Nu pare a fi asa greu.

Problema psihica? Esti psiholog?Daca nu, de unde ai dedus tu problema psihica.

Imi pare rau daca sunt cu mult mai jos ca inteligenta decat "Maiestatile" dumneavoastra.

Nu mai am nevoie de nici un raspuns.

Multumesc celor care incearca sa raspunda fara subiectivitate si fara cacaturi si prea multe impresii:

-stratosaurus

-korko

-Karpi,pana la un moment dat

-Gojira

Rog un moderator(Daca aveti) sa inchida topicul.

Bafta.

Link to comment
Share on other sites

Ca sa intelegi despre ce e vorba. Vii cu idei de genul "daca e marca si are un pret cat de cat adecvat + recomandari e bun". Lucru foarte gresit. Ce e bun pentru mine, e foarte posibil sa nu fie bun si pentru tine. Exista marci de care n-ai auzit in viata ta dar care fac scule, din opinia unora, mult mai bune decat Marshall sau alte nume mari.

Exista mai multe opinii. De aceea folosim un forum. Daca am avea cu totii opinii identice, nu s-ar mai purta discutii.

Exista oameni care nu te mangaie pe cresteti si nici nu te pupa, cum este 57. El ti-a argumentat raspunsul pe care ti l-a dat, ti-a aratat un mod in care poti afla multe informatii. Daca urmai link-ul lui, cu siguranta gaseai multe raspunsuri.

Formulari de genul "ma iei de prost", "mai ai ceva de adaugat?", nu fac altceva decat sa-ti creeze tie o imagine proasta si sa incalzeasca spiritele.

Ideea care este. Daca in topicul asta ramane ideea ta de baza, ca orice firma mare produce doar lucruri de calitate si ca dozele de pe Peavey Raptor sunt de toata jena, intra maine un incepator, iti citeste aberatiile si le crede. Din acest motiv incearca lumea sa nu-ti lase ultimul cuvant, pentru ca in ceea ce ai postat, ai spus la inceput niste prostii, ai aruncat niste aberatii de care tu erai sigur si nu puteai sa intelegi ca alti oameni au alte opinii, iar pe urma ai inceput sa jignesti. Atitudine asta nu poate dezvolta o discutie civilizata, rezultatul il vezi si singur.

Link to comment
Share on other sites

:)) Imi place cum vine cate un prost pe aici si interpreteaza !

Am spus ca daca e marca si are un pret cat de cat adecvat + recomandari e bun.Nu e adevarat?

Am intrebat prima data ce sa fac cu boxa nicidecum sa vina sa imi explice alte lucruri

 

Ia auzi karpi :) daca imi zice de statusul lui despre ignoranta si cunoastere, ma ia de destept?Asa ca sa vezi cat de stupid gandesti si nu esti atent ci cauti doar sa te bagi in seama.

un + la ce a zis ca sa nu zici ca am zis ca ma ia de prost degeaba "Ți-aș spune că ești naiv dar fără argumente n-ar avea sens"

 

Daca tu esti sigur ......de ce mai tot intrebi ?

Aici ai dat-o in bara rau:) daca sunt sigur de ceva nu pot intreba altceva?

Sa iti dau ore? Nu pare a fi asa greu.

Problema psihica? Esti psiholog?Daca nu, de unde ai dedus tu problema psihica.

Imi pare rau daca sunt cu mult mai jos ca inteligenta decat "Maiestatile" dumneavoastra.

Nu mai am nevoie de nici un raspuns.

Multumesc celor care incearca sa raspunda fara subiectivitate si fara cacaturi si prea multe impresii:

-stratosaurus

-korko

-Karpi,pana la un moment dat

-Gojira

Rog un moderator(Daca aveti) sa inchida topicul.

Bafta.

 

Alta pozitie in care nu intelegi despre ce est vorba ...

 

Problema psihica consta in nemultumirea ca nu ai sculele cele mai din "frontline" scumpe , de lux si daca se poate cele mai profesionale.

 

Intre un instrument super profesionist si unul noname diferenta de calitate este minima dar diferenta de pret este enorma.

 

Acest handicap psihic o au mai toti muzicantii ..

 

Trebuie sa invingi acest handicapo si sa ajungi sa apreciezi un instrument dupa calitatile sale .

 

Pe de alta parte se poate canta pe cam orice chitara noname ..ca are fiabilitate redusa, piese mai ieftine , finish mai ieftin nu inseamna ca nu poti canta ca un super profesionist pe un asemenea instrument .

 

Ai lispsuri in pregatirea din domeniu ca sa poti lua hotarari singur si ai nevoie de sustinere de o confirmare altfel nu ai intreba ci ai impartii sfaturi pe aici .

 

Pe de alta parte ti-sa raspuns foarte decent vezi cum te comporti .

 

Intre badaranie si ironizare totusi este o distanta .

 

Asteptam orele de specialitate .Unii sunt in stare sa invete de la oricine.

Edited by karpi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

:)) Imi place cum vine cate un prost pe aici si interpreteaza !

Am spus ca daca e marca si are un pret cat de cat adecvat + recomandari e bun.Nu e adevarat?

Am intrebat prima data ce sa fac cu boxa nicidecum sa vina sa imi explice alte lucruri

 

Ia auzi karpi :) daca imi zice de statusul lui despre ignoranta si cunoastere, ma ia de destept?Asa ca sa vezi cat de stupid gandesti si nu esti atent ci cauti doar sa te bagi in seama.

un + la ce a zis ca sa nu zici ca am zis ca ma ia de prost degeaba "Ți-aș spune că ești naiv dar fără argumente n-ar avea sens"

 

Daca tu esti sigur ......de ce mai tot intrebi ?

Aici ai dat-o in bara rau:) daca sunt sigur de ceva nu pot intreba altceva?

Sa iti dau ore? Nu pare a fi asa greu.

Problema psihica? Esti psiholog?Daca nu, de unde ai dedus tu problema psihica.

Imi pare rau daca sunt cu mult mai jos ca inteligenta decat "Maiestatile" dumneavoastra.

Nu mai am nevoie de nici un raspuns.

Multumesc celor care incearca sa raspunda fara subiectivitate si fara cacaturi si prea multe impresii:

-stratosaurus

-korko

-Karpi,pana la un moment dat

-Gojira

Rog un moderator(Daca aveti) sa inchida topicul.

Bafta.

 

Deci am niste intrebari simple pentru tine:

-Cati ani ai?(nu iti trebuie multi ca sa inveti ce e respectul fata de persoane mai trecute prin viata)

-Crezi ca daca folosesti atitudinea asta o sa mai vrea un coleg de pe forum sa iti mai raspunda la vreo intrebare?

-Crezi ca oamenii astia de pe forum canta de ieri la chitara?(n-ai idee cate poti invata de la ei)

closedeyes.gif

Intr-un fel te inteleg,si eu eram "bashful" cand am intrat prima data pe acest forum,dar mi-am dat seama ca oamenii astia stiu ce spun si ca nu pot sa-i tratez in orice fel si acum imi pare rau!

 

P.S:Trebuie sa fi ori tupeist ori inconstient sa faci pe oricine prost!excl.gif

 

L.E:Nu o sa-ti placa forumurile daca nu esti o fire cu care se poate socializa.

Edited by Blacklight
Link to comment
Share on other sites

M-a scos din sarite topicul asta.

 

Domnule Geniu, tu ai intilnit o problema a carei rezolvare te depaseste, dar nu ai recunoaste nici in ruptul capului ca esti prost, ci dai vina pe chitara. "Aaaaa, nu e chitara buna, hai sa-mi iau alta!". Poti sa-ti iei alte zece chitare, rezultatul va fi acelasi, pentru ca NU CHITARA E DE VINA! CE DRACULUI E ASA DE GREU DE INTELES???

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest BurnTheGriff

Ironside: imaginea de la avatarul tau vorbeste de la sine .Apropo,vreisa spui ca chitara nu are nici cea mai mica contributie?

Vali: era necesar?

caius: Ai dreptate , doar ca trebuie sa recunosc ca ma infierbant repede, + ca am incercat sa termin mai devreme doar ca nu prea are rost.

Blacklight: Desi nu m-ai caracterizat tocmai bine,imi place atitudinea ta :). Sunt membru pe diferite forumuri unde sunt mult mai apreciat , insa ma astept ca o persoana sa inteleaga EXACT ce am zis eu si sa nu existe persoane care sa se bage in seama degeaba cand nici macar nu au fost atente la ce am scris eu exact ci au trecut doar asa peste randuri pentru a apara un prieten.Asta nu e bine

Mai trecut prin viata..da..stiu ce e respectul, insa cand un om mai trecut prin viata

P.S: nu am facut pe nimeni prost ,dar daca cineva a interpretat cuvintele mele in acest fel ,imi pare rau si imi cer scuze.Eu ma refeream doar ca unii sunt mai enervanti cand nu citesc exact ce scrie omul si gresesc.Greaseala e omeneasca, deci si eu gresesc, insa sunt o fire foarte colerica si deoarece pot spune ca ma prind foarte repede de multe lucruri am asteptarea sa inteleaga si altii.

Gojira: ai dreptate , dar am mentionat si eu acest lucru "Ce e bun pentru mine, e foarte posibil sa nu fie bun si pentru tine." prin faptul ca am mentionat ca e important sa iti placa tie.E bun ce iti place tie nu ce spun altii insa doream sa ma refer ca daca nu te pricepi foarte bine al ceva un search pe google + wikipedia + un forum bun iti da niste rezultate cat de cat ok, dupa care poti merge frumos pe niste site-uri gen mcmusic si cauti ce doresti.Mergi la magazin testezi acel produs si daca esti multumit presupun( de data asta nu ami spun ca sunt sigur ca unii se oftica de siguranta mea) ca este un produs bun pentru pretul pe care il are(inainte sa spun asta caut pe multe alte site-uri pretul cel mai avantajos). Daca gasesti acel produs cu o reducere de vreo 30% pot spune ca merita...

karpi: imi pare rau ca te-am jignit , insa ma enervez foarte repede mai ales cand cineva ma corecteaza la ceva ce nu e drept.Ma poti corecta la orice afirmatie despre tehnica muzicala, dar sa nu imi spui ca nu vad ce zice alt user.Posibilitatea de ami lua o chitara buna o am,sunt multumit si de chitara mea,insa am o problema mare: IUBESC chitarele frumoase.Vorbesc foarte serios ,as putea privi o chitara ore intregi si de aceea pot spune ca daca as avea o chitara mai buna , mai frumoasa si ambitia + munca si daruirea ar creste inzecit.Cand iti place ceva progresezi mult mai repede.

SINCER imi pare foarte rau daca am jignit si pe altii , dar va rog din suflet nu ma luati de prost sau incepator din prima.Daca am gresit ceva incercati sa sapati mai adanc sa vedeti poate m-am exprimat gresit.Daca e sa cumpar ceva voi face multe cercetari.Prima intrebare a fost ce sa fac cu boxa asta.Celelalte au fost pentru curiozitate si idei.Am pus ochii pe o chitara rosie superba: ibanez rg470 AHZ si un amp Marshall (http://www.mcmusic.ro/product_view.php?BrandsID=4&BrandCategsID=106&BrandProductID=1802) mai slab decat cel din link dar nu il gasesc pe site-ul lor acum.E ami ieftin insa e tot head si cu un cabinet la vreo 10 mil tot marshall (e mai ieftin pentru ca trebuie luat cu asa la pachet...).Am cantat putin la astea combinate.Un sunet dumnezeiesc :x in total ar fi 22+25+10=57 milioane.Nu e tocmai asa mult.

Initial am mers acolo sa imi iau un procesor cum m-ati sfatuit insa aveau doar peste 700 lei,ceea ce desi e un pret corect pentru ce era acolo...mai bine ii pastrez si iau altceva.Cred ca ma duc maine sa imi iau chitara...si poate si un amp vox(2 lampi parca 36 dar nu mai stiu sigur).

Link to comment
Share on other sites

insa am o problema mare: IUBESC chitarele frumoase.Vorbesc foarte serios ,as putea privi o chitara ore intregi si de aceea pot spune ca daca as avea o chitara mai buna , mai frumoasa si ambitia + munca si daruirea ar creste inzecit.Cand iti place ceva progresezi mult mai repede

 

Frumos spus, dar atentie, este o problema grava !... o am si eu, si este deosebit de costisitoare ! rulez.gifdar daca spui ca te motiveaza aspectul, este ok, totul e sa progresezi, sa muncesti cu placere .

Dar colegul nostru @ karpi a demonstrat in unele post-uri ca se poate face muzica de calitate si cu instrumente mai accesibile, vezi Hora, vezi LP construit "in jurul " unui griff Framus, vezi doze, amp-uri, cab-uri manufacturate de el ! tocmai asta voia sa spuna el in interventia lui, ca multe chestii sunt doar "in capul" nostru, avem doar impresia ca instrumentul este slab calitativ ! ...si mana chitaristului este hotaratoare in cele mai multe cazuri ...

Nu am nici cea mai mica intentie sa perii umerii lui @karpi, vreau doar sa subliniez adevarul celor spuse de @Blacklight : nu te repezi sa judeci un om pana nu analizezi experienta lui, si capacitatea de "expertiza" pe care o are intr-un anumit domeniu !

 

Si acestea fiind spuse, iti spun bun venit in randurile noastre !respect.gif

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.