www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare Amplificator


Guest BurnTheGriff
 Share

Recommended Posts

Țin doar sã subliniez faptul cã adevãrul e intrinsec mai valoros decât ignoranța: într-adevãr, e esențial sã cânți pe o chitarã (sau orice alt echipament) care îți place, indiferent de motivul sau raționalizarea pentru care îți place: cum sunã, felul în care e vopsitã, cã ai luat-o din primul salariu, cã a cântat bunicul pe front cu ea, cã are doze bobinate din pãrul pubian al doamnei Ybarra etcetera.

Dar e mai util sã știi care dintre aceste motive sunt raționale și care nu, în principal pentru cã producãtorii știu sã speculeze ignoranța și astfel își permit sã adauge markup astronomic. În plus, dacã te încãpãțânezi în ignoranțã riști sã pierzi respectul unora (dar poți obține admirația altora, vezi cazul Becali).

 

Așa cã, BurnTheGriff, nu știu de ce prezinți impulsivitatea ca o scuzã sau chiar un atu. Unii dintre noi studiazã de mulți ani problematica esteticã. tehnicã și economicã implicatã. Dacã alegi sã ignori sfaturile noastre e treaba ta, dar ele nu devin nule doar pentru cã tu nu le înțelegi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest BurnTheGriff

Nu cred ca nu v-am respectat sfaturile,insa nu cred ca este un sfat sa nu imi iau chitara ci un sfat sa imi iau un tip de chitara .Fiecare cum intelege.Nu am spus ca nu dati sfaturi bune, insa daca ma luati de prost din porima(unii) nu e frumos.Nu a zis nimeni ca sunt prost dar au subliniat unii.Dupa cum am zis inainte sa iau ceva ma gandesc profund, nu doar la cum arata, insa daca e ceva de calitate si are si un aspect placut cred ca e mai ok....

Bafta !

Link to comment
Share on other sites

Guest Aron Virginas

Nu cred ca nu v-am respectat sfaturile,insa nu cred ca este un sfat sa nu imi iau chitara ci un sfat sa imi iau un tip de chitara .Fiecare cum intelege.Nu am spus ca nu dati sfaturi bune, insa daca ma luati de prost din porima(unii) nu e frumos.Nu a zis nimeni ca sunt prost dar au subliniat unii.Dupa cum am zis inainte sa iau ceva ma gandesc profund, nu doar la cum arata, insa daca e ceva de calitate si are si un aspect placut cred ca e mai ok....

Bafta !

Nimeni nu a spus sa nu iti cumperi chitara :excl: Singurul lucru care ti s-a spus in aceasta privinta este ca problema ta legata de amplificator va persista si daca iti schimbi chitara, sursa principala a problemei nefiind chitara. :wacko: In rest nu te operste nimeni sa iti cumperi un Les Paul de 2000 de euro, daca ai resursele necesare B)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Guest BurnTheGriff

Resurse ...mai greu.Pocnitul de la jbl venea se pare ca de la cablul de alimentare...ceea ce e destul de interesant..

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.