www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Reputatie ..


Guest seven
 Share

Recommended Posts

Am primit acum cateva minute acest mesaj, pe profilul meu,de la userul ......Dar , mai bine nu spun care, ca se stie el . Hai sa zic si eu S.M..., ca sa nu fac nota discordanta... Fiindca este vorba despre sistemul de vot al reputatiei, postez mesajul lui aici,public ,nu pe privat, dupa care voi face si cateva mici precizari.

 

Mesajul lui este urmatorul:

 

Danz, te-ailuat de mână cu T şi va-ţi luat la întrcere cine îi dă mai multe +(pozitiv) lui S.? =))

 

Si acum precizarile mele:

 

1. Atunci cand faci astfel de aprecieri la adresa unei persoane pe care nu o cunosti ( si, slava Domnului, bine ca nu am avut “onoarea”), e bine sa ai grija si sa scrii corect romaneste, sa respecti ortografia, gramatica , sa nu mananci litere,etc, nu de alta , dar te faci singur de ras. Vreau sa-ti spun ca “va-ti” sescrie corect “ v-ati”, domnule S.M. Am avut parte de un foarte bun profesor de romana in clasele gimnaziale , caruia ii multumesc mult pentru ce m-a invatat. Uite ca-mi foloseste uneori ( sau " imi" ) ;

 

2. Inteleg ca pot sa dau voturi pozitive cui vreau,cand vreau si pentru ce post vreau eu.Singurii care pot schimba ceva in sensul asta sunt adminii si sunt convins ca, daca vor considera util, o vor face. Ce sa fac? Asta sunt eu. Atunci cand apreciez o persoana, apreciez si posturile acelei persoane pe acest forum. Cea mai mare parte a posturilor lui S., ca sa ramanin nota ta, au adus plusvaloare forumului si, pentru mine cel putin, au fost si raman, in continuare, foarte interesante. Asa cum spuneam, nu inteleg sa ma justific de ce acord acele voturi pozitive si, oricum, nu ar trebui sa fie problema cuiva. Cu atat mai putin a dumitale. Unei persoane pe care o stimez, inteleg sa-i dau un vot pozitiv si pentru un simplu “ Buna seara!” postat pe rgc. Poate ca o spune altfel decat tine si mie imi merge mai repede la suflet. Dealtfel, vad ca si dumneata procedezi lafel si nu vad dece te-ai justifica in fata mea. Uitandu-ma cui i-ai dat plusuri, realizez si cam care sunt persoanele cu care ai afinitati ( cum ar fi, spre exemplu, anumiti vanzatori de scule . Atentie, am spus vanzatori, nu chitaristi…);

 

3.Apreciez ( si am apreciat intotdeauna ) persoanele care au cei sapte ani de-acasa. Pe astia nu-i capeti la nicio scoala, indiferent cat de inalta ar fi ea. Aici nu e cale de mijloc: ii ai, sau nu .Imi pare rau ,dar trebuie sa-ti spun ca dumneata nu ii ai ( sau " nu-i ai", cum doresti…). Asta e. Am fost invatat, de mic, sa-i respect pe cei mai in varsta decat mine ( uneori asta presupunand si cu mai multa experienta ) si, chiar daca nu sunt de acord intotdeauna cu ce spun , sau ce fac ei, sa le transmit parerea mea intr-un stil cat mai diplomatic cu putina. Asa m-au invatat bunicii si parintii mei, Dumnezeu sa-i odihneasca. Bunicul era un simplu croitor dar,crede-ma, ai fi avut foarte multe de invatat de la el, in acest sens. Nu stiu cine esti, ce scoala ai, dar ai un handicap in privinta asta..;

 

4. Ti-am blocat accesul la conversatiile mele, pentru ca nu am nici timp, nici chef sa iti ascult ineptiile . Esti , probabil, de varsta fiului meu. El insa, in majoritatea timpului, chiar imi comunica chestii interesante…:

 

La final, as putea sa te rog, respectos, sa canti la alta masa, fiindca ma plictisesti ,dar nu am s-o fac ( daca vrei, poti scrie si “n-am" , e corect si asa....). Daca vei posta , totusi, ceva care sa-mi capteze atentia, am sa-ti acord , cu mare placere, un plus, sau mai multe. Dar viata m-a invatat ca minunile se intampla atat de rar, din pacate….

 

Inca ceva: nu te obosi, te rog, sa-mi raspunzi. Nici sa iti ceri scuze ( sau “ sa-ti ceri scuze ”)….

 

Si inca ceva: daca ai fi cautat atent, ai fi vazut ca sunt multi useri pe care ii respect si carora le-am acordat votul meu ( pe tine insa, unul singur te preocupa, probabil...). Ei stiu care sunt si ii asigur ca se vor bucura , in continuare, de respectul meu, fie si daca nu ar mai posta un singur cuvintel, din acest moment, pe RGC.ro.

Edited by Danz
Link to comment
Share on other sites

Salutari Danz.

 

Puteai sa ne spui direct numele userului, nu doar sa ne zici ce profil sa vizitam ca sa aflam cine e. Daca totusi intentia ta era sa nu-i divulgi numele, atunci puteai sa stergi comentariul de pe profilul tau.

Hai sa vedem ce mici precizari ai facut (ma intreb cam cit ai fi scris daca ai fi facut niste mari precizari, dar in fine).

 

1. Atunci cind faci astfel de afirmatii la adresa unui user, asigura-te ca stai impecabil cu gramatica, ortografia, redactarea si cu asezatul literelor in text, altfel risti sa te faci de risul curcilor (ceea ce s-a si intimplat). Putem doar sa presupunem ca ai avut un profesor de gramatica foarte bun, insa profesorul ala nu vine sa scrie in locul tau. Putem sa presupunem si ca tu ai fost un elev foarte destept si ca ai invatat totul perfect. Acum punem frumusel presupunerile astea in talerul drept al balantei, punem si postul tau in talerul sting si observam. Eu cred ca balanta s-ar inclina in partea stinga, tu ce zici?

In cazul in care eu am dreptate, concluzionam ca ori tu ai trecut clasa datorita porcului de craciun, ori profesorul tau nu era asa cum l-ai descris.

 

2. Nu trebuie sa ne spui ce educatie ai primit (sau ce profesor ai avut), pentru ca ne putem da seama si singuri, atita timp cit nu sintem complet idioti. Educatia nu e ca facultatea, de exemplu. Nu pot sa-mi dau seama ce facultate ai facut sau daca ai facut, dar imi pot face o idee despre educatia pe care ai primit-o. Comportamentul tau (fie el si online) te da de gol de foarte multe ori, de aceea e de evitat sa faci afirmatii de genul: "Eu sint educat". Ce te faci atunci cind atitudinea ta contrazice afirmatia? Uite un exemplu: "...sa le transmit parerea mea intr-un stil cat mai diplomatic cu putinta" si "...sa canti la alta masa, fiindca ma plictisesti". Diplomatia. O ai sau nu. :)

 

3. Revenim la citatul de mai sus: "...as putea sa te rog, respectuos, sa canti la alta masa, fiindca ma plictisesti ,dar nu am s-o fac...". Interesanta afirmatie, da dovada de educatie, diplomatie si ortografie (hai ca rimeaza:D). Stim ca ai putea, stim ca n-o vei face. Mai stim ca deja ai facut-o. Sa-i spui unuia ca nu vrei sa-i zici ca e idiot e ca si cum i-ai zice "ba idiotule". Se pare ca te caracterizeaza treburile de genul asta, cam asa ai facut si cu numele inamicului.

Link to comment
Share on other sites

:lol:

 

am "observat" ceva (probabil cu foarte mare intarziere)....in profilul fiecarui user la sectiunea reputation apare de la cine a primit userul respectiv "+"-uri . am intrat pe profil la cativa useri cu 1453,234 de "+"-uri si am observat ca au 15 plusuri consecutive in topice de genu' "vand doza albastra" , posturi care era de forma "up" , ceea ce este trist pentru ca userii respectivi au sute sau mii de alte postari mai vechi care chiar meritau notate cu plus (nu ma refer la disputa in desfasurare ci la alti useri...) . oameni buni maturizati-va pentru ca e ridicol ce se intampla pe acest forum . in conditiile acestea sustin si eu propunerea colegului Metabog de a fi scos acest sistem....

 

edit : ...si inca ceva good reputation ...ce e asta ? ...avand in vedere ca 90% din userii de pe forum sunt rockeri intr-o forma sau alta (unii asculta blues-rock altii black metal) , toti probabil ar vrea sa aiba "bad reputation" , adica sa fie "bad to the bone"...right ? B)

Edited by korko
Link to comment
Share on other sites

Danz, cu tot respectul, din cât îl cunosc eu pe userul în cauză e un tip ok şi nu cred că e genul să se dea în vânt după plusuri inutile ( chiar el a scris odată despre asta ), cum ar fi cele de la Up-uri, aşa că nu cred că-i faceţi cine ştie ce serviciu umplând-ul de plusuri, după mine, iar dacă începe să devina ridicolă situaţia cu „reputaţia” nu e vina celui ce ţi-a atras atenţia.

 

 

Dar, ca inamic declarat al reputaţiei ăsteia, îmi convine aşa... Keep up the good job !

 

 

 

Ghiţă ! Bun citatul din Şecspir ! Se potriveşte la fix. Mare om, dom’le ! Să-i dea Dumnezo’ sănătate ! ;)

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Chiar acum ma uitam la mica publicitate, la un tip foarte simpatic care vindea un Reghin Strat. In topicul respectiv a adunat in jur de 14 voturi pozitive (plusuri). Initial nu mi-am putut explica de ce, insa am stat si am citit cu foarte mare atentie ce s-a scris acolo si abia atunci mi-am dat seama de valoarea topicului. Dragi prieteni, ma simt mai destept. Am aflat ca exista un tip care-si zice 'evil' si ca da informatii la telefon. Uluitoare performanta! Pentru asta chiar merita nu 99, nu 101 ci 100 de plusuri.

Am vrut sa aflu si cine i-a dat plusuri, asa ca m-am uitat la profilul lui. Ma asteptam sa fie vreo 14 nume diferite care au dat plus in acel topic. Ei bine, nu. Era un singur nume.

 

Dati-o dracului de treaba, ma baieti. Chair nu inteleg ce dorinte ascunse va indeplineste reputatia asta. Va simtiti mai bine cind va recititi posturile si apare acolo +100? Va lipseste ceva si incercati sa-l compensati prin reputatia de pe forum?

 

- Ba Ionele, ia uite aici la mine cit o am si ce frumos atirna, ma.

- Da Fanele, da' ia uite tu colea la mine ce reputatie am si ce frumos se vede treiu' ala.

Link to comment
Share on other sites

Sunt multi care primesc "+" la mica publicitate, asta chiar e ciudat.

 

salut, de ce nu?

poate omul vinde ceva exceptional, poate cere un pret bunicel, poate a stiut sa-si prezinte marfa cat mai detaliat, cu linkuri, descriere cat mai completa, parerea proprie dupa folosire, youtubes and stuff..

Link to comment
Share on other sites

Guest dachsund

Am primit acum cateva minute acest mesaj, pe profilul meu,de la userul ......Dar , mai bine nu spun care, ca se stie el . Hai sa zic si eu S.M..., ca sa nu fac nota discordanta... Fiindca este vorba despre sistemul de vot al reputatiei, postez mesajul lui aici,public ,nu pe privat, dupa care voi face si cateva mici precizari.

 

Mesajul lui este urmatorul:

 

Danz, te-ailuat de mânã cu T ºi va-ți luat la întrcere cine îi dã mai multe +(pozitiv) lui S.? =))

 

Si acum precizarile mele:

 

1. Atunci cand faci astfel de aprecieri la adresa unei persoane pe care nu o cunosti ( si, slava Domnului, bine ca nu am avut “onoarea”), e bine sa ai grija si sa scrii corect romaneste, sa respecti ortografia, gramatica , sa nu mananci litere,etc, nu de alta , dar te faci singur de ras. Vreau sa-ti spun ca “va-ti” sescrie corect “ v-ati”, domnule S.M. Am avut parte de un foarte bun profesor de romana in clasele gimnaziale , caruia ii multumesc mult pentru ce m-a invatat. Uite ca-mi foloseste uneori ( sau " imi" ) ;

 

2. Inteleg ca pot sa dau voturi pozitive cui vreau,cand vreau si pentru ce post vreau eu.Singurii care pot schimba ceva in sensul asta sunt adminii si sunt convins ca, daca vor considera util, o vor face. Ce sa fac? Asta sunt eu. Atunci cand apreciez o persoana, apreciez si posturile acelei persoane pe acest forum. Cea mai mare parte a posturilor lui S., ca sa ramanin nota ta, au adus plusvaloare forumului si, pentru mine cel putin, au fost si raman, in continuare, foarte interesante. Asa cum spuneam, nu inteleg sa ma justific de ce acord acele voturi pozitive si, oricum, nu ar trebui sa fie problema cuiva. Cu atat mai putin a dumitale. Unei persoane pe care o stimez, inteleg sa-i dau un vot pozitiv si pentru un simplu “ Buna seara!” postat pe rgc. Poate ca o spune altfel decat tine si mie imi merge mai repede la suflet. Dealtfel, vad ca si dumneata procedezi lafel si nu vad dece te-ai justifica in fata mea. Uitandu-ma cui i-ai dat plusuri, realizez si cam care sunt persoanele cu care ai afinitati ( cum ar fi, spre exemplu, anumiti vanzatori de scule . Atentie, am spus vanzatori, nu chitaristi…);

 

3.Apreciez ( si am apreciat intotdeauna ) persoanele care au cei sapte ani de-acasa. Pe astia nu-i capeti la nicio scoala, indiferent cat de inalta ar fi ea. Aici nu e cale de mijloc: ii ai, sau nu .Imi pare rau ,dar trebuie sa-ti spun ca dumneata nu ii ai ( sau " nu-i ai", cum doresti…). Asta e. Am fost invatat, de mic, sa-i respect pe cei mai in varsta decat mine ( uneori asta presupunand si cu mai multa experienta ) si, chiar daca nu sunt de acord intotdeauna cu ce spun , sau ce fac ei, sa le transmit parerea mea intr-un stil cat mai diplomatic cu putina. Asa m-au invatat bunicii si parintii mei, Dumnezeu sa-i odihneasca. Bunicul era un simplu croitor dar,crede-ma, ai fi avut foarte multe de invatat de la el, in acest sens. Nu stiu cine esti, ce scoala ai, dar ai un handicap in privinta asta..;

 

4. Ti-am blocat accesul la conversatiile mele, pentru ca nu am nici timp, nici chef sa iti ascult ineptiile . Esti , probabil, de varsta fiului meu. El insa, in majoritatea timpului, chiar imi comunica chestii interesante…:

 

La final, as putea sa te rog, respectos, sa canti la alta masa, fiindca ma plictisesti ,dar nu am s-o fac ( daca vrei, poti scrie si “n-am" , e corect si asa....). Daca vei posta , totusi, ceva care sa-mi capteze atentia, am sa-ti acord , cu mare placere, un plus, sau mai multe. Dar viata m-a invatat ca minunile se intampla atat de rar, din pacate….

 

Inca ceva: nu te obosi, te rog, sa-mi raspunzi. Nici sa iti ceri scuze ( sau “ sa-ti ceri scuze ”)….

 

Si inca ceva: daca ai fi cautat atent, ai fi vazut ca sunt multi useri pe care ii respect si carora le-am acordat votul meu ( pe tine insa, unul singur te preocupa, probabil...). Ei stiu care sunt si ii asigur ca se vor bucura , in continuare, de respectul meu, fie si daca nu ar mai posta un singur cuvintel, din acest moment, pe RGC.ro.

 

 

Salutari Danz.

 

Puteai sa ne spui direct numele userului, nu doar sa ne zici ce profil sa vizitam ca sa aflam cine e. Daca totusi intentia ta era sa nu-i divulgi numele, atunci puteai sa stergi comentariul de pe profilul tau.

Hai sa vedem ce mici precizari ai facut (ma intreb cam cit ai fi scris daca ai fi facut niste mari precizari, dar in fine).

 

1. Atunci cind faci astfel de afirmatii la adresa unui user, asigura-te ca stai impecabil cu gramatica, ortografia, redactarea si cu asezatul literelor in text, altfel risti sa te faci de risul curcilor (ceea ce s-a si intimplat). Putem doar sa presupunem ca ai avut un profesor de gramatica foarte bun, insa profesorul ala nu vine sa scrie in locul tau. Putem sa presupunem si ca tu ai fost un elev foarte destept si ca ai invatat totul perfect. Acum punem frumusel presupunerile astea in talerul drept al balantei, punem si postul tau in talerul sting si observam. Eu cred ca balanta s-ar inclina in partea stinga, tu ce zici?

In cazul in care eu am dreptate, concluzionam ca ori tu ai trecut clasa datorita porcului de craciun, ori profesorul tau nu era asa cum l-ai descris.

 

2. Nu trebuie sa ne spui ce educatie ai primit (sau ce profesor ai avut), pentru ca ne putem da seama si singuri, atita timp cit nu sintem complet idioti. Educatia nu e ca facultatea, de exemplu. Nu pot sa-mi dau seama ce facultate ai facut sau daca ai facut, dar imi pot face o idee despre educatia pe care ai primit-o. Comportamentul tau (fie el si online) te da de gol de foarte multe ori, de aceea e de evitat sa faci afirmatii de genul: "Eu sint educat". Ce te faci atunci cind atitudinea ta contrazice afirmatia? Uite un exemplu: "...sa le transmit parerea mea intr-un stil cat mai diplomatic cu putinta" si "...sa canti la alta masa, fiindca ma plictisesti". Diplomatia. O ai sau nu. :)

 

3. Revenim la citatul de mai sus: "...as putea sa te rog, respectuos, sa canti la alta masa, fiindca ma plictisesti ,dar nu am s-o fac...". Interesanta afirmatie, da dovada de educatie, diplomatie si ortografie (hai ca rimeaza:D). Stim ca ai putea, stim ca n-o vei face. Mai stim ca deja ai facut-o. Sa-i spui unuia ca nu vrei sa-i zici ca e idiot e ca si cum i-ai zice "ba idiotule". Se pare ca te caracterizeaza treburile de genul asta, cam asa ai facut si cu numele inamicului.

priviti toate aceste cuvinte scrise despre niste treburi de forum pe internet

Link to comment
Share on other sites

Danz, doresc sa fac o rectificare ºi sã-mi cer scuze, deoarece se pare cã am fãcut o confuzie în legãturã cu S.-ul din copia mesajului postat de tine. Se pare cã era vorba de alt S. cel cu plusurile ( deºi, cam tot aceeaºi treabã e... ). Mi s-a atras atenția ºi mi s-au deschis ochii în aceastã privințã la chiar câteva minute dupã post-ul meu anterior. Când am auzit bãtãi puternice în uºã ( uºa mesageriei private ) ºi când mã duc sa deschid, în fața mea stãteau doi tipi 4/4 cu ochelari de soare fumurii, care, uitîndu-se în jos la mine, mi-au zis cu voce groasã ºi rãguºitã :

 

„Don’t fuck with us !”

 

... ºi mi-au trântit uºa-n nas.

 

Bine-nțeles, dupa ce mi-am schimbat chiloții uzi, am sunat la Ambasada Regatului Unit al Hondurasului ºi a Noii Guinee sã cer azil politic, mi-am mutat familia în alt oraº, mi-am fãcut provizii de apa ºi alimente ºi înarmat cu ºpraiu’ meu de gongi, m-am adãpostit în baie, de unde ºi scriu acest ultim-post, aºteptând sã aparã Chuck Norris sau ceva...:lol: Se pare cã m-am bãgat unde nu-mi fierbe oala. Interese mari, dom'ne !

 

 

 

Incredibil ! Aºa ceva... Din partea mea......

 

 

 

P.S. : What’s wrong with you, people ?

 

 

Link to comment
Share on other sites

Danz, doresc sa fac o rectificare ºi sã-mi cer scuze, deoarece se pare cã am fãcut o confuzie în legãturã cu S.-ul din copia mesajului postat de tine. Se pare cã era vorba de alt S. cel cu plusurile ( deºi, cam tot aceeaºi treabã e... ). Mi s-a atras atenția ºi mi s-au deschis ochii în aceastã privințã la chiar câteva minute dupã post-ul meu anterior. Când am auzit bãtãi puternice în uºã ( uºa mesageriei private ) ºi când mã duc sa deschid, în fața mea stãteau doi tipi 4/4 cu ochelari de soare fumurii, care, uitîndu-se în jos la mine, mi-au zis cu voce groasã ºi rãguºitã :

 

„Don’t fuck with us !”

 

... ºi mi-au trântit uºa-n nas.

 

Bine-nțeles, dupa ce mi-am schimbat chiloții uzi, am sunat la Ambasada Regatului Unit al Hondurasului ºi a Noii Guinee sã cer azil politic, mi-am mutat familia în alt oraº, mi-am fãcut provizii de apa ºi alimente ºi înarmat cu ºpraiu’ meu de gongi, m-am adãpostit în baie, de unde ºi scriu acest ultim-post, aºteptând sã aparã Chuck Norris sau ceva...:lol: Se pare cã m-am bãgat unde nu-mi fierbe oala. Interese mari, dom'ne !

 

 

 

Incredibil ! Aºa ceva... Din partea mea......

 

 

 

P.S. : What’s wrong with you, people ?

 

 

 

Buna Ramurel,

 

Mi-am dat seama ca ai inteles gresit. Asa este: e vorba despre un alt user, pentru care eu am o stima deosebita. Esti un tip simpatic, iti citesc cu placere posturile si apreciez stilul tau, motiv pentru care scuzele iti sunt acceptate. Referitor la primul meu post, te informez ca am dorit doar sa atrag atentia asupra comportamentului bizar al anumitor useri, care iti intra in casa neinvitati ( a se citi mesaje private ), isi lasa noroiul pe covorul tau ( ca sa nu folosesc alta comparatie ), dupa care esti luat la rost de catre unii traducatori de limba romana in limba romana, de ce nu cureti dupa ala? Tu de ce crezi ca nu am facut-o? Si ca sa nu existe dubii: reputatia mea, afisata pe acest forum, nu are absolut, dar absolut, nicio valoare pentru mine. In schimb, reputatia celor pe care ii stimez, are.

In ceeace priveste porcul de Craciun facut de mine cadou profesorului meu de romana, se pare ca a fost impartit cu profesorul de romana al altui user...Se poate dovedi usor, cu analiza pe text. Dar, nu asta a fost scopul postului meu initial...Scopul meu a fost sa trag un semnal de alarma asupra disputelor iscate de acest sistem de vot. Crede-ma, s-a ajuns departe...Si, ca in celebra scriere a lui Orwell, se pare ca unii forumisti sunt mai egali decat ceilalti. In sensul ca sunt useri care cunosc exact cine le-a acordat minus, pe ce post si la ce ora, fara a face parte din categoria adminilor, in timp ce grosului userilor li se comunica faptul ca numai plusurile sunt afisate....Sper ca m-am facut inteles de data asta , clar. Prima data am avut grija sa las o paine de mancat si traducatorilor din romana....in romana.

Multumesc pentru atentie, Ramurel.

Toate cele bune.

Dan

 

 

PS. Eu, unul, inchei aici disputa si ma retrag. Nu are rost sa continui. Chiar nu are rost, atata timp cat nu am o miza personala.

Link to comment
Share on other sites

Guest dachsund

priviti-l si pe dachsund, cel care pierde vremea citind acele cuvinte.

n-am citit nimic, doar am vazut cantitatea si am dat quote UO4dL.gif

Link to comment
Share on other sites

Am gasit o vorba : Fighting on the internet is like running in the special Olympics... Even if you win, you are still retarded. Oare se aplica si la treaba cu reputatia?

Daca-ar fi pe bune ar trebui ca cei care scriu foiletoane pe care le inteleg numai ei, si care, unele, mai trebuiesc si sa fie traduse din romana lor in romana noastra, sa aibe minusuri cat jumatatea numarului lor de posturi in cadrul forumului. Ce e drept, m-am speriat si eu cand am vazut minus in fata ochilor, dar m-am linistit repede; nu e dracul chiar asa negru.

Asa ca, eu zic ca mai bine sa punem mana sa studiem chitara cateva ore bune pe fiecare zi si asa sa ne facem o reputatie buna...

Edited by un chitarist
Link to comment
Share on other sites

Buna observatia cu Orwell , parerea mea e ca s-a ajuns exact la "2+2=5"-ul sau , cat timp 20 de useri , adica o mare parte din cei care au peste 30 de "+"-uri isi dau reciproc calupuri de 5-10 de plusuri , nimeni nu ia nici un fel de masura , iar apoi noi restul de 13000 de useri , in urma explicatiilor oferite , presupun ca ar trebui sa aplaudam . In rest , observ ca s-au format mai multe tabere care isi dau plusuri si minusuri la greu . Bine a observat un alt coleg mai sus , din pacate acest sistem de valori fals poate afecta useri corecti (care poate sa afla in conflict cu alti useri) la mica publicitate .

Link to comment
Share on other sites

..Si, ca in celebra scriere a lui Orwell, se pare ca unii forumisti sunt mai egali decat ceilalti. In sensul ca sunt useri care cunosc exact cine le-a acordat minus, pe ce post si la ce ora, fara a face parte din categoria adminilor, in timp ce grosului userilor li se comunica faptul ca numai plusurile sunt afisate....

 

"Now you're talking, Danny boy !" vorba personajului din film... Si sunt chestii serioase ce spui...Si, pe cuvant, sunt la limita intelegerii mele. Imi scapa scopul...

Sincer, ma bucur ca nu faci parte din grupul "pinguinilor aplaudaci", care joaca "Monopoly" cu buline de reputatie, pentru ca te apreciez suficient pentru a inlatura bucuros acest dubiu de deasupra ta.

Cat priveste povestioara mea, cu toata tenta ei fortat umoristica, ea este adevarata, am fost intr-adevar contactat pe "privat" de niste baieti, care mi-au spus ca," la varsta mea, poate nu inteleg asa de bine niste treburi, ca sunt unii care se aliaza sa dea minusuri iar altii dau plusuri la contra-pardida", s.a.m.d. ,. povesti de te doare capu'...:blink:

Ma rog, chestii care , se pare , au cam scapat de sub control si frizeaza dementa... Nu-ti poti imagina cu ce se ocupa unii...Asta e ! Sa le fie de bine si la vara cald...

In concluzie, constat ca mi-am consumat energia pe ziua de azi, in loc sa mai bat niste acorduri sau sa mai fac doua-trei reglaje la kit-ul meu pe lampa, pe care-l pregatesc, mi-am pierdut vremea cu "conspiratia bulinelor" care da plusuri si minusuri pe Up-uri, urale si aplauze si alte rahaturi...

P.S. : Si daca n-ar fi asa de puerili... Se vad cu ochiul liber tampeniile astea...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.