www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Reputatie ..


Guest seven
 Share

Recommended Posts

Eu stiam un lucru: "transpiratia strica reputatia"

 

Am invatat-o de la TV (chiar daca de la Publicitate), si daca s-a spus la TV inseamna ca e adevarat, nu?

 

Deci cred ca nu bulina e problema...heheheh

 

Si pe principiul "any publicity is good publicity"...as parafraza "any reputation is good reputation" chiar si aia cu zero.

 

M-ar amuza teribil ca toata treaba cu reputatia sa fi fost aruncata ca o nada pentru a contura niste cercuri de prieteni, dar stiu...sunt paranoic! (a nu se citi panasoanic)

 

Rephut on,dudes!

Link to comment
Share on other sites

Donez plusuri in limita posibilitatilor. Cei interesati sa dea un semn aici.

 

Let me have'em ! :lol: Cate imi dai ?....hmm...nu stiu exact cum sa facem...vrei sa iti dau si eu la schimb ?

 

Eu stiam un lucru: "transpiratia strica reputatia"

 

 

 

M-ar amuza teribil ca toata treaba cu reputatia sa fi fost aruncata ca o nada pentru a contura niste cercuri de prieteni, dar stiu...sunt paranoic! (a nu se citi panasoanic)

 

 

 

eu cred (sau mai bine zis am crezut...) ca reputatia de genul asta a fost introdusa pentru evitarea unui anumit gen de postari (troll...) , care sa fie apostrofate cu minusuri si userul in cauza sa fie determinat astfel sa isi schimbe comportamentul . Boy , am I (was I) wrong.....:wacko:

 

edit: altceva ce nu inteleg ...din cate observ la 20 de buline verzi ai reputatia de excelent care e maximum la care poti sa ajungi....deci ce conteaza ca ai 20 de plusuri sau 234678978564 de plusuri ?poate afisarea unei buline rosii de exemplu cand esti la minus , o bulina galbena cand ai intre 0 si zece .....etc...fara sa fie afisat si numarul , ar rezolva problema.....

 

oricum...."discutia" asta mi-a captat atentia in ultimele 2 zile atat de bine incat am ratat toate telenovelele pe care le urmaresc de obicei (Marimar , Juan suflet de femeie si celelalte)

Edited by korko
Link to comment
Share on other sites

Si eu sunt pentru scoaterea sistemului de reputatie.It`s screwed up..

(-32 and counting.)

Edited by seven
Link to comment
Share on other sites

M-ar amuza teribil ca toata treaba cu reputatia sa fi fost aruncata ca o nada pentru a contura niste cercuri de prieteni...

 

 

 

;)

 

Cu cat mai neverosimil suna, cu atat mai real pare, dupa Murphy... Si poate nu-i mare smecherie "deconspirarea" baietilor "veseli" care isi dau plusuri pe up-uri si cumparaturi, se oftica daca incaseaza minusuri, dar "nu le pasa" daca primesc plusuri, cat a baietilor care umbla pe unde nu trebuie, fara permis, asa cum bine spunea Danz...

 

Si poate ca, dupa ce le face vant astora, va functiona si RGC-ul mai bine, asa cum functioneaza orice alt site de pe oriunde ( nu-mi vine in minte acum un alt site de pe internet care sa aiba atatea probleme cat are RGC-ul)...

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

ce tare...am luat primul meu minus B)....si stiu si cine mi l-o dat....si n-am umblat la nici un buton :P (si o sa ma si explic pentru a nu fi acuzat de te miri ce....i-am vazut numele scris in partea de jos a topicului , 2 useri citeau topicul in momentul ala respectivul si io...) .

 

Domnul a fost servit.

Ce vreau in schimb? Un minus, sa fim chit. :))

 

;)

....cred ca am putea fi la inceputul unei colaborari frumoase :P .

Edited by korko
Link to comment
Share on other sites

altceva ce nu inteleg ...din cate observ la 20 de buline verzi ai reputatia de excelent care e maximum la care poti sa ajungi....deci ce conteaza ca ai 20 de plusuri sau 234678978564 de plusuri ?poate afisarea unei buline rosii ...

 

Pãi atunci poate ar fi bine o ierarhizare de genul :

-bunã

-excelentã

-impresionantã

-talent înascut

-Tulai,Doamne !

-lasat de extratereºtrii pe Pãmânt

-Coºu 2

 

:P

 

P.S. :Când v-am zis cã-ncep bancuri cu reputația...

Link to comment
Share on other sites

:lol: (cele 3 posturi de deasupra)

 

ok ... prin acest sistem poti fi critic cu altii (le dai plusuri si minusuri) , dar din pacate nu poti fi auto-critic...

 

sa luam o situatie absolut ipotetica . userul X se scoala intr-o dimineata . dupa ce isi bea cafeaua , deschide calculatorul ca in fiecare dimineata si intra pe Rgc . totul este in regula , in dreptul usernaimului sau apare o bulina verde si cu cifra 213 scrisa pe ea . chiar in momentul in care se pregateste sa dea plusurile si minusurile din ziua respectiva , observa ca "userul foarte respectat Y" , are 0 in dreptul reputatiei . intr-un moment neasteptat de constiinta , userul X isi da seama ca 213 este cam mult raportat la 0-ul celuilalt , dar 210 ar fi mai bine . daca ar putea sa-si dea singur minusuri problema s-ar rezolva usor , 3 minusuri la niste up-uri de la mica publicitate , da nu se poate....in disperare de cauza deschide yahoo messanger . din fericire un aliat este on-line , userul Z ;

userul X : "da-mi repede 3 minusuri"

userul Z : "de ce?"

userul X : "asa vreau eu"

userul Z : "pai daca iti dau tie azi 3 minusuri , imi raman doar 7 pe ziua de azi sa-i dau userului K....aaa am inteles , ai trecut de partea userului K '

userul X : "niciodata"

.......etc.....

 

si astfel apar probleme.....

Edited by korko
Link to comment
Share on other sites

Ar trebui sa-ti dai singur -1000. Cum naiba sa pocesti nicku' lu' sefu' al mare? E drept, diacriticele au partea lor de vina.

 

Yoi, tu... Na, io crezui că aşa-i...:blush: Deci, e Cosu, nu Coşu ?

Na, păi mă duc sa bag nişte stretching iute şi mi-oi trage un Mawashi Geri din întoarcere cu picioru'...

 

Se mai întâmplă... Io, acu' un an jumate, când m-am apucat de chitară şi forum, astea o fo' primele cuvinte învăţate: Ghibson, Malmelemesteen şi Coşu...

 

Folosiţi cu încredere diacritice !

:)

Exemple : Două ţaţe fără ţâţe...ia o ţâşcă şi bag-o-n taşcă...Uite-o tipă care ţipă...

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

:D

 

Ar trebui sa-ti dai singur -1000. Cum naiba sa pocesti nicku' lu' sefu' al mare? E drept, diacriticele au partea lor de vina.

 

Cosu=God almighty.

Si nu se indura sa asculte problemele oamenilor de rand.

Link to comment
Share on other sites

Ce valoare mai are "reputația" dacă îți crește doar cu plusuri primite de la aceiași doi useri (uneori pentru intervenții avute în urmă cu doi sau trei ani)? :lol:

 

Propun o rundă de aplauze pentru triunghiul amoros al reputației pozitive. :lol:

Edited by Guest
Link to comment
Share on other sites

De curios ,cãutam sã vãd la ce te referi... Pe cuvântul meu... A fost SF faza... Sub ochii mei, chiar mai înainte, în 6 minute, pac-pac-pac... 2010-2009-2009...

 

Nu , pe cuvânt, e chiar distractivã chestia... Sunt teribili...:lol:

 

Acum, sincer, nu mai vreau sa se suspende reputația. ªi-aºa nu prea mã uit la TV... Când sunt prost dispus ºi n-am ce face, stau ºi mã uit.

Link to comment
Share on other sites

Ha ! ªi-acu' am ajuns ºi între cele douã "echipe". Excelent ! :lol:

 

SM&HH, lasã "bãieții" sã-ºi facã treaba, te rog eu.

 

 

 

 

UP = plus

 

"M-am înscris în RGC" ( î.e.n.) = plus

 

"Vând bilet la Michael Jackson" = plus

 

........Show must go on

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ha ! ªi-acu' am ajuns ºi între cele douã "echipe". Excelent ! :lol:

 

SM&HH, lasã "bãieții" sã-ºi facã treaba, te rog eu.

 

 

 

 

UP = plus

 

"M-am înscris în RGC" ( î.e.n.) = plus

 

"Vând bilet la Michael Jackson" = plus

 

........Show must go on

 

Pingui Bachsteen! daca vrei sa pocesti numele chiar si in gluma :D nu malemelesten sau cum ai scris, ca nu e frumos. :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ha ! ªi-acu' am ajuns ºi între cele douã "echipe". Excelent ! :lol:

 

SM&HH, lasã "bãieții" sã-ºi facã treaba, te rog eu.

 

 

 

 

UP = plus

 

"M-am înscris în RGC" ( î.e.n.) = plus

 

"Vând bilet la Michael Jackson" = plus

 

........Show must go on

 

 

Am înțeles. :lol: Deocamdatã mã retrag din discuție. Vã doresc un week-end frumos!

 

149bjw0.jpg

Link to comment
Share on other sites

ya callin' me a sissy?

 

 

edit :revenind la discutie , eu nici macar amuzant nu mai gasesc subiectul , dar incep sa fiu curios unde se va ajunge intr-o saptamana , o luna.....

 

Bai , NU!

Dar, odata mi-ai spus , si citez ,,si eu sunt shredder'', ma gandeam ca poate ai altceva mai bun de facut :D sau macar ce dracu, sa freci chitara in timp ce postezi aici :P

macar sa fie timp petrecut cu folos, in triunghiul amoros (uite ca si rimeaza) :lol:

Link to comment
Share on other sites

Pingui Bachsteen! daca vrei sa pocesti numele chiar si in gluma :D nu malemelesten sau cum ai scris, ca nu e frumos.

Nu înțeleg expresia "Pingui Bachsteen !" (pusã cu semnul exclamãrii pare o exclamație ) dar sper cã nu ai intenția sã sari din nou calu', iar legãtura dintre tine, Malmsteen ºi gluma mea cu malmelensteen, din postul tãu anterior, nu o prind, aºa cã nu înțeleg la ce e datã "replica" ta...

 

Numai bine ºi baftã în sesiune !

 

 

Link to comment
Share on other sites

Nu înțeleg expresia "Pingui Bachsteen !" (pusã cu semnul exclamãrii pare o exclamație ) dar sper cã nu ai intenția sã sari din nou calu', iar legãtura dintre tine, Malmsteen ºi gluma mea cu malmelensteen, din postul tãu anterior, nu o prind, aºa cã nu înțeleg la ce e datã "replica" ta...

 

Numai bine ºi baftã în sesiune !

 

 

 

pare a fi o asociere de nume intre Johann Sebastian Bach (unul dintre cei mai importanti compozitori clasici) si Yngwie Malmsteen (un chitarist de muzica rock , talentat , care foloseste cateva artificii tehnice , unele preluate din muzica clasica) . asocierea celor 2 nume in acelasi context este ca si cum ar fi comparat Everestul cu varful Omu . sau poate era vorba de Sebastian Bach de la Skid Row , lucru mult mai plauzibil .

Link to comment
Share on other sites

Nu înțeleg expresia "Pingui Bachsteen !" (pusã cu semnul exclamãrii pare o exclamație ) dar sper cã nu ai intenția sã sari din nou calu', iar legãtura dintre tine, Malmsteen ºi gluma mea cu malmelensteen, din postul tãu anterior, nu o prind, aºa cã nu înțeleg la ce e datã "replica" ta...

 

Numai bine ºi baftã în sesiune !

 

 

Deci, pe Malmsteen, il cheama Yngve Lars Johann Lannerback (asa ceva)

 

Are numele de Yngwie schimbat de la Yngve, si Malmsteen e his mom's maiden name.

Deci, Yngwie Malmsteen.

Acum, faptul ca el poarta tot timpu baroque stuff, samanã cu un pinguin :lol: deci, Pingui (Yngwie-,,ingui'', dar se citeste de fapt ingvei numele lui; ma rog)

Iar Bachsteen, cum bine intuia korko, de la Bach, ca doar :lol: el ,,ie'' inspirat din muzica lui Bach.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.