www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cum Se Fura In Tara Asta


AnalogSound
 Share

Recommended Posts

Tocmai mi-a fost sparta casa si mi-a fost furat laptopul impreuna cu portofelul meu si al logodnicei mele... in cazul in care auziti pe cineva ca vrea sa vanda in laptop lenovo n3000 la un pret derizoriu poate imi puteti da si mie de stire.

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

Link to comment
Share on other sites

Cred ca nimeni de aici de pe forum nu va ezita sa te ajute daca vom avea ocazia, desi eu as avea o intrebare la adresa ta, cu scuzele de rigoare daca sunt insensibil la acest necaz al tau:

 

Ce fel de usa ai avut, si cum au reusit sa o sparga?

 

(Ma intereseaza pt. ca... cred ca toti am vrea sa stim mai bine cum sa ne protejam de hoti si vandali, nu?)

 

EDIT: Desi probabil nu e o idee buna sa postezi prea detaliat informatii de genul asta pe un forum public, mai ales daca e o ancheta a "organelor" in desfasurare.

Edited by Sto
Link to comment
Share on other sites

Guest Noxified

Asta e furt la pont, ai incredere in persoana care ti-a inchiriat apartamentul?

Intra des in apartament?

Stie cam ce bunuri detii?

Cate o data si daca inchiriezi de la o ruda, ea poate sa se laude cu nepotul/varul etc, la o persoana nepotrivita si...ups, uite baguba.

Oameni de rahat astia de fura, lui sormea i-au furat telefonul din geanta plus banii din portofel (a avut decenta sa lase actele), de pe biroul de la munca, o institutie a Academiei Romane, desi ea incuiase usa la birou.

Edited by Les Paul 1960
Link to comment
Share on other sites

Let's go over him and fuck the bastard

te-ai gandit ca asta cel vinde poate e deja a 2-a mana? sigur hotul nu posteaza pe ocazii.ro aia au piata lor de desfacere, amatorii de chilipiruri care si ei vand mai departe. Faza cu hai peste el si sa-l paletam mi se pare cam de ras, ma gandesc ca e posibil sa pleci tu si batut de la ala daca ai astfel de planuri, deshi banuiesc ca doar gura este de tine, ceva de genul la placinte inainte , la razboi inapoi. Importnat este ca omul si-a gasit scula, restu fazelor de vitejie si smardoism nu cred ca-shi mai au rostul.

Link to comment
Share on other sites

te-ai gandit ca asta cel vinde poate e deja a 2-a mana? sigur hotul nu posteaza pe ocazii.ro aia au piata lor de desfacere, amatorii de chilipiruri care si ei vand mai departe. Faza cu hai peste el si sa-l paletam mi se pare cam de ras, ma gandesc ca e posibil sa pleci tu si batut de la ala daca ai astfel de planuri, deshi banuiesc ca doar gura este de tine, ceva de genul la placinte inainte , la razboi inapoi. Importnat este ca omul si-a gasit scula, restu fazelor de vitejie si smardoism nu cred ca-shi mai au rostul.

 

In momentul asta nimic nu e foarte sigur. Cel mai bine ar fi sa fie informata si politia, probabil.

 

Hopa asa e tati am licitat pentru el acum asta e laptopul, daca il recuperez dau de baut!!!

 

Imi faci reducere la o pedala de distors? :) (just kidding)

Link to comment
Share on other sites

te-ai gandit ca asta cel vinde poate e deja a 2-a mana? sigur hotul nu posteaza pe ocazii.ro aia au piata lor de desfacere, amatorii de chilipiruri care si ei vand mai departe. Faza cu hai peste el si sa-l paletam mi se pare cam de ras, ma gandesc ca e posibil sa pleci tu si batut de la ala daca ai astfel de planuri, deshi banuiesc ca doar gura este de tine, ceva de genul la placinte inainte , la razboi inapoi. Importnat este ca omul si-a gasit scula, restu fazelor de vitejie si smardoism nu cred ca-shi mai au rostul.

 

Caterinca vere, chill

Link to comment
Share on other sites

Hopa asa e tati am licitat pentru el acum asta e laptopul, daca il recuperez dau de baut!!!

 

Cand il iei, ii dai drumul si daca nu e formatat si are pe el ceea ce stii tu, nu ii mai dai banii, deoarece tu poti sa dovedesti ca e al tau.

Sfat important: sa nu te ducu singur sa il ridici, eu cred ca ne gasim 20 de pe forum sa mergem cu tine, eu sunt din Bucuresti, daca e nevoie...lasa-mi pm, te am si in lista de mess.

Link to comment
Share on other sites

Scuzati-ma ca nu-s "street" si ca-s mai nestiutor in lucrurile astea, dar de ce hotii isi vand prada pe nimic? Sau de ce presupuneti voi asta? Eu daca as fi bandit la drumul mare i-as fi vandut laptopul cu vreo cateva milioane mai ieftin ca-n magazin. More profit for me.

Link to comment
Share on other sites

Scuzati-ma ca nu-s "street" si ca-s mai nestiutor in lucrurile astea, dar de ce hotii isi vand prada pe nimic? Sau de ce presupuneti voi asta? Eu daca as fi bandit la drumul mare i-as fi vandut laptopul cu vreo cateva milioane mai ieftin ca-n magazin. More profit for me.

 

Persoanele care practica sportul asta o fac ptr ca au nevoie de bani rapid. In general sunt drogati, au nevoie de bani rapid ptr marfa si ca sa faca asta vand la pret mult sub piata ca sa il dea in cateva zile si nu in cateva saptamani.

Eu zic sa fie mai discreta operatiunea gabi.

Link to comment
Share on other sites

Guest Noxified
Hopa asa e tati am licitat pentru el acum asta e laptopul, daca il recuperez dau de baut!!!

 

Eu primesc de baut.:DDeci restu` stati la coada.:))Kiddin`.

Link to comment
Share on other sites

E chiar jalnic unde s-a ajuns...Saptamana trecuta in Cluj, din apartamentul de deasupra acelui apartament unde sta sora mea in chirie, s-a furat centrala termica in timp ce familia respectiva dormea. Cu hotii astia n-ai ce face...poate daca pui usa cu electrosocuri.

Edited by balu
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.