www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Cristian Minculescu Spitalizat


Arthur
 Share

Recommended Posts

de fapt, ar fi in germania, la o clinica pentru transplant de ficat... iris si-a anulat concertul de la timisoara de la sf saptamanii trecute, cand lui cristi i s-a facut rau... si restul turneului a fost anulat... maine va fi o conferinta de presa, unde cosmin nicoara, impresarul trupei va da mai multe detalii

 

sa speram ca, totusi, nu-i nimic grav.

Edited by freelancer
Link to comment
Share on other sites

As vrea sa va intreb ceva "suferã de boalã polichisticã hepatorenalã" ?

 

Eu stiam ca are ciroza din cauza bauturii si asta de la multe persoane chiar si in media se stia asta

 

SI se stia de starea lui demult (ca avea probleme cu ficatul)

 

Eu cred ca era pe lista de asteptare pt un ficat demult .

 

Sper sa gaseasca cat mai repede un donator pt ca dupa aia insanatosirea e garantata.

Link to comment
Share on other sites

Boala lui hepatica congenitala era in accelerare deoarece alcoolul consumat doar a reusit sa-i inarautateasca situatia. Problema lui nu tine doar de acel transplant, tinand cont ca ficatul este glanda care se regenereaza cel mai repede din organismul uman, exemplu de oridunul zilelor. Cum spun medicii ca boala are natura genetica si s-a nascut cu ea asta demonstreaza inca o data ca transplantul este provizoriu si nu garanteaza vre-o remediere a bolii.

Poate o alimentatie corecta si tratament intensiv ar ajuta cu ceva, si inca un lucru de precizat, :) oboseala afecteaza ficatul mult (fac referire la concerte, albume noi, etc.)

Asa ca acum este timp ca fanii sa aleaga intre sanatatea si prelungirea vietii lui sau moartea in scurt timp dar scotand alte albume si concertand in diferite orase.

Link to comment
Share on other sites

..Unii au crescut cu Iris,erau cam singurii pe vremea cind aici nu era nimic.Daca la realizarilor lor(lui) mai exista unii care sa-l contexte..nu am cuvinte..e ca si cum ai vrea sa stergi istoria,paradoxal partea ei buna..oricum,in roamania,se mai intimpla..

 

 

MULTA SANATATE,MULTA BAFTA CRISTI,SA TE FACI BINE SI SA TE INTORCI REPEDE ALATURI DE NOI !!!

 

:)

Edited by 13Todesengel
Link to comment
Share on other sites

Naspa. :)

 

Cand am fost la Rolling Stones in Bucuresti acum cativa ani, am stat undeva in dreapta scenei, si exact in stanga mea, la vreo 2 metrii, statea Cristi Minculescu. Si imi aduc aminte clar ca taica-miu mi-a zis ceva de genu

 

"Daca vrei sa il intalnesti, ar fi bine s-o faci acum, ca nu stiu cat o sa mai fie in stare sa vina la concerte." Din pacate, am fost coplesit de ideea de a nu "deranja", omul nu venise ca solist Iris, venise sa vada concertul. I-am aratat \m/ si mi-a aratat inapoi, si am considerat destul. :)

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

Guest ralucica
Naspa. :)

 

Cand am fost la Rolling Stones in Bucuresti acum cativa ani, am stat undeva in dreapta scenei, si exact in stanga mea, la vreo 2 metrii, statea Cristi Minculescu. Si imi aduc aminte clar ca taica-miu mi-a zis ceva de genu

 

"Daca vrei sa il intalnesti, ar fi bine s-o faci acum, ca nu stiu cat o sa mai fie in stare sa vina la concerte." Din pacate, am fost coplesit de ideea de a nu "deranja", omul nu venise ca solist Iris, venise sa vada concertul. I-am aratat \m/ si mi-a aratat inapoi, si am considerat destul. :)

 

 

Dupa cum probabil ati aflat,donatorul compatibil este chiar sotia dansului,din cate ma inteles...operatia va fi facuta intr-un viitor foarte apropiat..asa ca ..numai bafta si respect si sa ii da Al de sus numai sanatate si o recuperare cat mai rapida

Link to comment
Share on other sites

eu l-am intalnit personal dupa un concert de la cluj.mi s-a parut un om foarte ok, chiar daca in ultimii ani s-a cam dus irisu adevarat.irisu cu "corabia cu panze", "pe ape", "la popas"..si alte melodii din perioada de dinainte sa o ia spre comercial.imi pare rau ca s-a intamplat asta si ca au devenit lacrimogeni ca si holograf, dar sunt tot prezent la concertele lor de fiecare data cand dau si pe la cluj.Lui cristi ii doresc insanatosire grabnica, si sa se gaseasca un donator pentru el, sa mai traiasca sa-l vad cel putin inca odata la cluj.Seara trecuta trebuiau sa cante la casa de culturaAm ramas cu biletu cumparat, da nu-mi pare rau ca am dat banii pe el.sper sa se faca bine, si cred ca vorbesc in numele tuturor fanilor, de la cluj cel putin cand spun ca il asteptam inapoi pe scena sa ne canta macar odata.

 

P.S.-"Iris iris steaua mea...te vei intoarce, macar o noapte..irirs iris nu plecaa"

Link to comment
Share on other sites

Bai... Dumnezeu sa il puna pe picioare ! Intr-adevar ar trebui sa ia o pauza si sa aiba grija de sanatatea lui. Dar faza e ca un artist creu isi ia o pauza pentru ca scena e viata lui. Majoritatea muzicienilor ajunsi asa de sus ar prefera sa moara pe scena decat sa stea acasa. Freddie a inregistgrat pana in ultima clipa.

 

Sper ca operatia sa fie un succes si sa revina in forta cand considera el/formatia ca e ok :)

post-4274-1235079395_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

eu am avut onoarea sa stau cu el la aceeasi masa timp de mai bine de 2 ore , dupa un mic recital intr-un club din Regie , acum vreo 7 ani... am ras atunci de m-am trezit a doua zi cu febra musculara la burta... tragea bere dupa bere si scotea glume pe banda rulanta. un om de nota 10 ! si asa sper sa ramana si dupa operatie...

Cristi , speram ca vei reveni cat mai curand !

Link to comment
Share on other sites

Transplantul lui Cristi Minculescu va fi plãtit de Ministerul Sãnãtãții, adica de noi, contribuabilii. Cei din Ministerul Sanatatii au anuntat marti ca banii, in jur de 80.000 de euro, vor fi decontati din Fondul Asigurarilor de Sanatate!!!

 

OK, pentru copilul solistului de la Bere Gratis sau pentru Anca Parghel a trebuit facuta cheta publica, dar pentru "marele artist" Minculescu dam bani de la Minister. Nu zic sa nu-i dea, dar citesc despre oameni care isi vand casa ca sa se opereze, despre copii ce asteapta ani de zile ca sa primeasca de la Minister o atentie, iar un om de 50 de ani cu posibilitati financiare deasupra mediei, le-o ia tuturor inainte. Credeam ca in situatii de forta majora salvam intai copiii si femeile. Frumos!

 

Vi se pare moral?

 

Tu cu cat contribui lunar si de cat timp, de-ti permiti sa pui problema asa? Mai bine sa mai cumpere un Audi A6 la minister decat sa salveze un artist? Cine esti tu si ce merite recunoscute ai, ca sa poti sa pui la indoiala justetea masurii? Ar trebui sa-ti fie rusine!

Link to comment
Share on other sites

Tu cu cat contribui lunar si de cat timp, de-ti permiti sa pui problema asa? Mai bine sa mai cumpere un Audi A6 la minister decat sa salveze un artist? Cine esti tu si ce merite recunoscute ai, ca sa poti sa pui la indoiala justetea masurii? Ar trebui sa-ti fie rusine!

 

 

In mare sunt de acord cu SLOW MIGRATION & THE HUBA HU insa acel "marele artist" scris, cred eu, ironic, m-a cam pus pe ganduri. Cristi chiar e un mare artist. Lasand chestia asta la o parte eu nu pot intelege de ce pentru alti artisti care au suferit atata vreme, iar exemplele date de Danz sunt mai mult decat concludente, nu s-au gasit bani. Asta daca e sa mergem pe varianta "sa salvam artistii, oamenii de rand sa astepte" ceea ce nu e tocmai in regula. Constitutional suntem egali. Si nu-mi spuneti ca "traim in Romania", pentru ca orice stat din lume ar fi dat ajutor pentru a salva o valoare.

Link to comment
Share on other sites

Transplantul lui Cristi Minculescu va fi plãtit de Ministerul Sãnãtãții, adica de noi, contribuabilii. Cei din Ministerul Sanatatii au anuntat marti ca banii, in jur de 80.000 de euro, vor fi decontati din Fondul Asigurarilor de Sanatate!!!

 

OK, pentru copilul solistului de la Bere Gratis sau pentru Anca Parghel a trebuit facuta cheta publica, dar pentru "marele artist" Minculescu dam bani de la Minister. Nu zic sa nu-i dea, dar citesc despre oameni care isi vand casa ca sa se opereze, despre copii ce asteapta ani de zile ca sa primeasca de la Minister o atentie, iar un om de 50 de ani cu posibilitati financiare deasupra mediei, le-o ia tuturor inainte. Credeam ca in situatii de forta majora salvam intai copiii si femeile. Frumos!

 

Vi se pare moral?

 

Nu mi se pare moral deloc . Dar ce puteam face ? nimic . O tara de tot...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.