www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

RGC Timisoara


Marius T
 Share

Recommended Posts

Guest DoomShadow

Poi gata s-a facut ... ne intalnim. Vreti sa caut un bar fain ceva? cum il vreti? ce culoare sa aiba mobilierul? :) mai in centru? mai ieftin ? ah ah? :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest DoomShadow

Da da, te asteptam, si da ... TB_TM mai e in zona, lucreaza si nu stiu cat timp are sa intre pe forum ... dar, you never know, maybe he's watching from the shadows :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest guitarlover

salut,sunt alex student anul 1 in timisoara din pitesti,am mai avut o chitara ,dar din pacate,un lucru care il regret enorm am stricat-o,imi doresc sa cumpar o chitara second-hand pt incepator undeva la 50-100-150 ron maxim,in caz ca nu are nimeni unde va intalniti mi-ar placea sa vb cu voi,am mai fost pe forum acum 2 ani

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
Guest costi iorga

Salut, sunt pentru cateva zile in Timisoara si mi-ar face o placere deosebita sa cunosc personal cativa din rgc-istii de pe malurile Begheiului. Sugestii cand si unde ne putem intalni la o (sau mai multe) bere/beri?

Sunt relativ flexibil in ceea ce priveste locatia si timpul. But: the sooner, the better!

Dati PM cu nr de celular eventual!

Respecte, Costi

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest DoomShadow

Deep from the blazing town of Timisoara, back after a long time of hibernation (:)) and practice, an elite crew of guitarists raise again...

Here you have a new, more evolved, more sophisticated, much more deadly ... SUMMER JEMMMM !

 

Acuma serios vara asta vreau sa facem ceva super super tare.

Am vorbit cu Toni si a spus ca nu stie daca vine, nu a planificat inca. Eu sper ca da :) si il iau ca pe un DA :)

Asadar zilele astea ma voi intalni cu mai multi RGC-isti Timisoreni si vom planifica totul de pe acuma ca la carte :)

In primul rand vreau sa fie intr-o incapere mai mare sa incapa multa lume, in special RGC-isti, dar sa fie deschis si publicului.

In al doilea rand vreau sa tina 2 zile :) incepe la 18:00 si se termina a doua zi la 10:00 ... sau si mai mult din partea mea.

In al treilea rand vor fi invitati in special legendarii veterani din Timisoara Domnul Karpi, Domnul Hariga, Toni Dijmarescu si altii din intreaga tara (speram ca vor accepta).

In al 4-lea rand FOARTE IMPORTANT la Jam vor participa TOTI RGC-istii prezenti. Daca nu aveti chitari facem rost !

In al 5-lea rand vreau sa fie distractie, fara emotii, ca intre noi asa :D

Si in final sa aveti peste 18 ani :lol:

 

FAQ:

Q. Nu e prea devreme sa va ganditi de pe acuma?

R. Nu :lol: viata e scurta

 

Q. Crezi ca puteti organiza asa ceva?

R. Da, cu vointa se poate si va fi chiar usor. Tot ce trebuie e sa participati.

 

Q. Poate altii au familie si locuri de munca, ei cum vor proceda?

R. Isi iau liber si eventual isi iau si familia.

 

Pentru ca suntem o comunitate vom incerca sa ajutam pe cei care nu au bani de transport iar o parte din consumatie va fi din partea casei.

 

Q. De unde fonduri?

R. Imi tag un ciorap pe fata si jefuiesc o banca :lol:

 

Foarte important: NU este o gluma, totul este cat se poate de serios !

 

 

 

P.S. Daca nu intru la ce facultate vreau sa ma vizitati si pe mine prin cimitir ;)

Link to comment
Share on other sites

BUAHAHAHAH!!!!!!!! :)

 

 

Facem G6 :lol: impartit in 2 grupe, deci G3 x2 :lol:

 

Pacat ca nu stiu sa cant la chitara si nici tehnica nu am (the horror :lol:)

 

DAR! Se rezolva dupa whiskey+ ceva incalzire, tobaru sa bata, fara numar la BPM !!!!!! ;)

 

Sunt total de acord, cu riscul ca ma fac de uber mare cacao la jams la game(nu vorbesc de melodii dinainte stabilite, care is pistol cu apa, ca DOH! le invatam de acasa daca nu le stim, looogicccc)

 

Deci, sa vedem , Geliraden, Doom Shadow, eu(off scale style),Tibi(TB_TM),Claxxon,eventual si Alin (userul bach);Monyo, venerabilii Toni, Hariga, Arpi, poate si Bunea si Criso, poate vorbesc cu un prieten, sa vada daca poate si nea Barar.

 

Si daca uit acum pe cineva imi cer scuze! Sa stabilim de acum ce facem, etc....Veniti cu idei :)

 

 

PS: Vin fete? :)

Edited by Razvan S.
Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow
vezi ca m-ai uitat pe mine

 

:) lasa ca il omor eu ...

 

Se mai intampla sunt multi si eu nici nu stiu toti userii din Timisoara, Skarbu cred ca le tine evidenta :)

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest Wanderer

Sustin si eu miscarea! Daca aveti nevoie de ajutor la organizare(gen locatie,scule,aranjamente,etc.), cu cea mai mare placere. Hai Banatul la un jam. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...
  • 4 months later...
  • 2 weeks later...

Pentru tinerii timisoreni iata o piesa minunata recuperata de Mihai Ciuchitu si postat ape pagina sa de youtube

unde mai are diferite piese cu cateva trupe din Timisoara si Lugoj din mijlocul anilor '80 .Din pacate nu dau de piese cu trupa noastra din acea vreme Univers .

ClasicXX ( versiunea 3 ) Egry Josef , Mihai Cuchitu ,....trebuie sa-l intreb pe Misu cina a mai fost in trupa la momentul respectiv.

 

O piesa minunata compusa si cantata de Ocsi Egry un chitarist compozitor si vocalist fantastic.

Piesa din 1981.

 

Link to comment
Share on other sites

Tot ptr cei tineri ce nu au auzit inca ..

 

Iata si cea mai progresiva trupa ce a avut-o Timisoara

 

Post Scriptum

 

Un super grup !!de jazz Rock ,Prog Rock cred ca la acel moment era cea mai tare trupa de acest gen din tara cu membri muzicanti/instrumentisti fantastici.

 

 

Pe pagina de pe youtube al lui Mihai Ciuchitu ( basist ,organist, compozitor ,..membru important in mai multe trupe de pionerat mai apoi varf din Timisoara ).. se gasesc mai multe videoclip-uri dar si inregistrari audio pirat sau pro ..din pacate pe atunci era mai greu si mult mai scump sa filmezi decat acum cu tehnologia digitala.

 

Trupele Progresiv TM si Univers ce sau aventurat pe taramul progrock cu ani inainte sau reintors la hardrock deoarece era prea devreme inca pentru o schimbare atat de radicala dupa ce publicul abea de a digerat explozia muzicii beat .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Ceva impresii de la Gala Kamo ? A fost fain ? Cine, ce ,cum ?

JohnnyLennon2008 a postat cateva filmari ...

 

http://www.youtube.com/user/JohnnyLennon2008#p/u/4/htgsQJvfczs

 

Maine 27 Noiembrie 2010

 

Seara comemorativa - Jimi Hendrix

 

 

cu trupa..."" EFFECT ""

 

 

clubul DAOS

 

Orele 22:00

 

 

 

 

 

L-am convins si pe Liviu Butoi sa vina sa cante la cateva piese .

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.