www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

RGC Timisoara


Marius T
 Share

Recommended Posts

http://radio.lagong.ro/

 

selectati On Demand si cautati pe partea dreapta a pagini

LiVE SHOW ,,,video de 42 minute de la jamsession

( fisierul dela ora 10:51:54 PM din data de 11.Dec.2008)

...improvizam din greu jamsesion adevarat fara repetitii doar anunt pe messenger lume veniti la "jam".

 

Inregistrare a transmisiunii directe .

 

Alin tobe , Dutzu bas,Ion voce si chit.,Arpi chit. , Mirela voce, Emil voce si muzicuta in selectiunea din aceasta inregistrare.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest DoomShadow

ChristmasGuitar.jpg

Va doresc la tttooottttiiii un Craciun fericit

:) si tot ce va doriti. Sper sa ne vedem si anul ce vine la fel de sanatosi si plini de ravna dupa muzica dar mai intelepti si mai seriosi.

Eu va salut cu respect si va urez tot binele din lume. :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Adi Sabau

La Multi ani ..!!!

 

Plec la Bucuresti.

La noapte sunt invitat in emisiunea Psihologul Muzical, la Radio Romania Actualitati - moderata de Andrei Partos. Invitatia e ca forumist, nu ca artist, dar sper sa-mi difuzeze cateva piese ..!!! E pe 106,4 MHz, de la ora zero la 4 dimineata ...! .. in noapte de 2-3 ianuarie ...

 

Daca aveti timp si chef, auditie placuta ..!!! :)

 

Se difuzeaza si pe undeva on line, dar nu mai am timp sa caut link-ul ... fug la gara ..!!!

 

Un an nou mai bun, la toata lumea ..!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest westsound

WebCam Radioul Centrului Cultural Gong va emite vineri 16.01.2009 de la ora 22.00 live din Jazz Club Pod 16 concert PERSONA.

www.lagong.ro este linkul de pe care puteti accesa radioul. De asemenea Radio LaGong promoveaza trupe romanesti indiferent de stilul abordat care nu au contract cu un producator. Daca aveti sau cunoasteti trupe interesate ne puteti contacta pe id de mess centrulculturalgong sau adr de mail centrulculturalgong@yahoo.com De asemenea pe pagina de myspace http://www.myspace.com/radiolagong

Link to comment
Share on other sites

salutam vestul tarii :)

tinand cont de faptul ca nu exista sectiune a rgc arad,cred ca am nimerit bine si aici tinand cont de apropierea dintre orasele timisoara si arad.

trupa Al!as va sustine 2 concerte in Arad in datele de 30 si 31 ianuarie , in Club Flex( http://www.aradeni.ro/servicii/cluburi/Club_Flex_20415.html)

va asteptam in numar cat mai mare!

rock on :)

Edited by horica
Link to comment
Share on other sites

La Multi ani ..!!!

 

Plec la Bucuresti.

La noapte sunt invitat in emisiunea Psihologul Muzical, la Radio Romania Actualitati - moderata de Andrei Partos. Invitatia e ca forumist, nu ca artist, dar sper sa-mi difuzeze cateva piese ..!!! E pe 106,4 MHz, de la ora zero la 4 dimineata ...! .. in noapte de 2-3 ianuarie ...

 

Daca aveti timp si chef, auditie placuta ..!!! :)

 

Se difuzeaza si pe undeva on line, dar nu mai am timp sa caut link-ul ... fug la gara ..!!!

 

Un an nou mai bun, la toata lumea ..!!!

La Multi Ani

 

Ai inregistrat sau exista undeva pe un blog al radioului inregistrarea ? sa auzim si noi .

Nu am fost pe faza cu toate ca nu dormeam si pe PC am si radio ...na prea multe se aduna cateodata.

Link to comment
Share on other sites

Guest Adi Sabau
La Multi Ani

.... Ai inregistrat sau exista undeva pe un blog al radioului inregistrarea ? Sa auzim si noi ...!

 

Ceau, Arpi

 

Am primit o inregistrare de la radio dar e de vreo 300 de mega fisierul rar. E impartita in 5 sectiuni de cate o ora. Emisiunea a durat 5 ore. De la zero noaptea la 5 dimineata. Interventiile mele au fost destul de firave si stapanite de emotii (am fost patru invitati - care au intrat pe rand, prin rotatie, cate doi ...) Sunt bucuros insa ca Andrei Partos mi-a difuzat 3 piese Shamballa in emisiune. E ceva! Eu m-am bucurat! :) ... voi cauta totusi in arhiva emisiunilor la Radio si va dau link-ul .. trebuie sa fie pe acolo ...

 

In seara asta invitata emisiunii e Stela Popescu ..! Interesant la emisiunea asta e ca Andrei citeste in direct posturile celor care intra pe forum in timpul emisiunii ..! Chestie faina! Poti dialoga direct. Tot in noaptea asta se vor difuza piesele din prima sectiune calificate la Eurovision. Nu stiu in ce masura forumistii RGC vor fi interesati de ce spun eu acu' dar m-am gandit ca precizarea poate fi interesanta.

 

Daca sunteti curiosi, va dau direct link-ul catre adresa si topicul de forum unde se poate dialoga, dupa ora zero, la emisiunea Psihologul Muzical:

http://www.andreipartos.ro/phpBB3/viewtopi...?f=18&t=209

 

.. iar emisiunea se poate asculta pe net intrand la adresa: http://actualitati.srr.ro/

Link to comment
Share on other sites

Guest Adi Sabau

A inceput emisiune ..!!!!

 

Iaca si vreo doua poze de la studio ..!

 

emisiuni017rp0.jpg

 

Cu Lavinia, una dintre invitate, in timpul emisiunii ...

 

psihologulmuzical006zs6.jpg

 

Cu fetele invitate, Andrei Partos si Ducu Berti (stiti voi: .."care duc..?" ... "al Bertii..!!" .. :) ..)

Link to comment
Share on other sites

A inceput emisiune ..!!!!

 

Iaca si vreo doua poze de la studio ..!

 

emisiuni017rp0.jpg

 

Cu Lavinia, una dintre invitate, in timpul emisiunii ...

 

psihologulmuzical006zs6.jpg

 

Cu fetele invitate, Andrei Partos si Ducu Berti (stiti voi: .."care duc..?" ... "al Bertii..!!" .. :) ..)

 

hehe , fain.

Si numa tu tras la costum , macar niste toale de camuflaj ...LOL

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 5 weeks later...
Guest westsound

Miercuri 4 martie reincepe seria de evenimente organizate de centrul cultural gong in aceeasi locatie, si anume Jazz Club Pod 16. Miercuri va fi jam session si sunt invitati orice fel de instrumentisti, bassisti, ghitaristi, muzicutisti, taragotisti sau mai stiu eu ce.

 

 

www.lagong.ro

Edited by westsound
Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
Ieri a avut loc tot la Jazz in cardu GONG o alt aseara de blues , de data asta din zona texas in mare parte

pentru cine nu a afost la fata locului iata un link la siteul AGENDA

 

http://www.agenda.ro/news/news/13354/texas...-timisoara.html

 

poze

http://www.agenda.ro/news/images/13354/1/t...id=40490#p40490

 

o piesa impreuna cu trupa Effect

 

 

 

si pentru cine nu-l cunoaste pe Mircea @Blues Chinezon , care este in prima poza ciu Emil Kinlein organizatorul serilor GONG

 

 

 

Miercurea viitoare va fi seara de Peter Green ..

Transmite-i te rog lui Bluzanu salutari de la Costi (din AT).

Ne-am intalnit asta vara in Calea Aradului, el cu vesnica lui bicicleta, dupa ce nu l-am vazut cred ca vreo 15 ani de zile!. Mi-ai facut o bucurie cu pozele. Danke!

Chinezonu ruleaza!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Salutare RGC Tim.

Suntem trupa The 13th Legion, abordam genul clasic black metal si cautam in Cimisoara(Timisoara) un studio de inregistrari avand in vedere o colaborare de lunga durata. Vom incepe cu un EP urmat de un album s.a.m.d. Am aflat chiar de la Adi Mihailov ca studiourile Bestial nu mai functioneaza din pacate nu sunt pus in tema, nu stiu cate studiouri active sunt in timisoara sau cate ar fi de acord sa semneze un contract.

Daca ma puteti ajuta pls un mesaj sau reply.

Tschuess pa-pa!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.