www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu
 Share

Recommended Posts

@kiko: cand vad majones acel mor de cat e frumoasa!!

@malaianu: Tare de tot poza, sa traiasca!!

In ultim rand bag si eu ultima fetita infiata in casa musaro: nu mam putut abtine, trebuia sa vad cum canta chitari aceste asa laudate, si, se pare, ca nu sunt laudate de jabba!! O sa fac o recensie video peste putin, sa mai bibilesc un pic la ia inainte. numai bine

Ps uitasem, este un Suhr Proseries S3, numai bine

post-3774-1262478232_thumb.jpg

post-3774-1262478295_thumb.jpg

post-3774-1262478343_thumb.jpg

post-3774-1262478409_thumb.jpg

Edited by Musaro Adriano
Link to comment
Share on other sites

Cei de la Fabryo aveau "lac nitrocelulozic pentru mobilã" în gama Savana (cutie roșie). Acum nu mai au pe site: http://www.fabryo.com/produse_p2.html dar cred cã se gãsește la magazinele de chimicale. Dacã nu, atunci trebuie sã cauți un înlocuitor. :)

 

Teoretic pot sã te ajut. :D Depinde foarte mult de timpul meu liber și, mai ales, de complexitatea lucrãrii. Eu lucrez cu pensula, nu am aerograf, și nu pot realiza chiar orice îmi doresc. :) Vreau sã pictez case-ul basului, dar voi lucra cu stencil și spray auto.

 

Dacã ai multã rãbdare (și timp disponibil) poți realiza așa ceva: http://www.xbass.ro/forum/showthread.php?t=4122 Nu este fãcut de mine, dar îmi place ce a ieșit. :)

Ala nu e SRV-reghinul de la mine?

Link to comment
Share on other sites

@kiko: cand vad majones acel mor de cat e frumoasa!!

@malaianu: Tare de tot poza, sa traiasca!!

In ultim rand bag si eu ultima fetita infiata in casa musaro: nu mam putut abtine, trebuia sa vad cum canta chitari aceste asa laudate, si, se pare, ca nu sunt laudate de jabba!! O sa fac o recensie video peste putin, sa mai bibilesc un pic la ia inainte. numai bine

Ps uitasem, este un Suhr Proseries S3, numai bine

 

Foarte frumoasa Adriano, sa iti aduca numai satisfactii si sa nu ajungi cu ea la lutieri romani. Pot sa te intreb cam cat costa una?

Link to comment
Share on other sites

Sal.

Cateva imagini din Brachial! Studios. Suntem pe cale de a face modificari majore, ca locatie si signal flow, motiv pentru care m-am gandit sa prezint cateva poze cu starea actuala a lucrurilor (scuzati dezordinea, ne mutam) :)

Lemmy in studioul Brachial!, pozand cu Gibson SG modificat.

post-5156-1261741676_thumb.jpg

 

Mi-te inchipuiam mai pletos.si ceva mai inalt .( hehehe)

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga
Mi-te inchipuiam mai pletos.si ceva mai inalt .( hehehe)

 

LOL! Deh, varsta... inainte eram mai inalt, acu la batranetze... :)

Link to comment
Share on other sites

DiMarzio vinde doze colorate. Deci sunt doze DiMarzio cumparate colorate. INF-urile au plecat demult.

 

In neck e un DiMarzioEvolution bridge DP 159 care a ramas acolo intr-o zi cand faceam experimente cu doze si am ramas uimit cat de mult imi place cum suna Evolution bridge in neck. In bridge e un DiMarzio Super 3.

Am avut si eu o chitara ca asta, numai ca era stock. Un sample mi-ar placea...diferenta dintre DiMarzio si INF-uri trebuie sa fie una uriasa!

Link to comment
Share on other sites

Guest DoomShadow

Mi-am luat acuma doua zile inca o "zonga" sa le tina companie celorlalte :)

 

Poze inainte de reconditionare:

 

 

 

 

 

 

Poze dupa reconditionare:

 

 

 

 

 

 

Partea faina e ca a costat doar 150 lei :) Bun pentru un Gibson, aaa pardon, Gibli :)

Edited by DoomShadow
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.