www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Frizer Pentru Pletosi


Guest Superman
 Share

Recommended Posts

Guest Superman

salut :)

 

am o problema mica mare cum se poate spune...

nu prea imi tund varfurile defapt deloc nu fac asta frica de frizer ca am patit-o sa ma tunda total cand i-am spus sa imi tunda DOAR varfurile ... si am varfurile ca d**q ma intelegeti cei care sunt la fel

 

ultima oara m-a chelit unu in septembrie anu trecut

 

acum ma/m-am mutat in bucuresti (paote peste cateva zile gasesc cazare si..) si vreau sa imi recomandati si mie un frizer bun.

 

locatie si alte chestii :)

 

multumesc sper sa primesc un raspuns cool :) sau mai multe

 

 

p.s. caut cazare bucuresti

Link to comment
Share on other sites

Incearca la salonul "Why Not" de pe calea Dorobanti. :)

 

I-a taiat urechea la o frizerie de fitze. Acum trei saptamani, Constantin Moldovan, s-a tuns in salonul "Why Not" de pe Calea Dorobanti din Capitala. "Am ales un salon de fite tocmai ca sa fie curat si sa nu fiu ciuntit", a declarat pentru CANCAN antrenorul, acum pensionar. Numai ca, sustine barbatul, frizerul l-a crestat cu briciul, taindu-i practic o portiune din pavilionul urechii drepte, scrie Cancan.

 

http://www.cancan.ro/2008-07-12/I-a-taiat-...a-frizerie.html

Link to comment
Share on other sites

Am patit-o si eu. Daca ai parul lung poti ruga pe cineva sa-ti taie varfurile sau sa o faci singur. Daca il ai relativ scurt si ai ambitie sa fie lung mai bine stai cu firele despicate pana creste destul cat sa fii sigur ca daca iti tai varfurile nu vei face o prostie sa te chelesti, sau sa arate mai rau ca inainte. Acum depinde si de par: drept, ondulat, cret, sarmos, moale. In frizerii din "chioscuri" sa n-ai incredere...dai un ban te duci la un stilist profesionist or something macar sa stii o treaba.

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

drept putin ondulat asa incat sa nu arate emo :)) moale matasos

destul de frumos parerea mea

 

si chiar are nevoie de o tunsoare ... nu i-am tuns varfurile de 1 an...si e foarte naspha foarte multe persoane mi-au spus asta ...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
prietene in paru meu nu o bagat nimeni o foarfeca de vreo 2 ani jumate

prima si ultima data cand mi-am tuns varfurile o fost vara asta ia foarfeca si da-i bice

:)

 

Moama, eu d 4 ani si :) , exceptand varfurile, dar ma refer asa calumea :lol:

 

 

 

 

:lol: roaga bre o prietena de la facultate... cand incepi...

:lol: it's better than a pick-up line ;)

asta a fost geniala :)

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
Guest Rock&Ride

cel mai bine te tunzi singur. sau rogi un/o prieten/a sa te ajute

 

Ba ce noroc aveti astia cu paru' moale/dreptish

eu am parul foarte cret si gros/sarmos, l-am avut lung pana sub omoplati si dupa 3 ani jumate l-am tuns desi imi place parul lung...de ce? pai, nu mai suportam sa descurc mereu la el, mi se rupea in draci, ma agatam mereu in geaca/casca si daca-l lasam desfacut mai mult de 4-5 ore deveneam Slash 2.0. daca nu-l pieptanam la 2 saptamani deveam Bob Marley 2.0 (si e greu sa piepteni par lung si cret, trust me)

 

aici era dupa 2 ore de stat in casca si prins in coada

http://lh3.ggpht.com/_YDQB7CdzdR0/SKlEIVi8...12/IMG_6148.jpg

 

Sa nu mai zic de caldura... nah, mi-e mult mai comod cu parul oarecum scurt (are cam 12 cm acum) dar cand vad poze de cand il aveam lung ma cam zgarii pe ochi :))

 

Mi-aduc aminte cand m-am tuns ce mi-a zis frizerul: "Sigur o sa-ti para rau, am mai tuns roacheri, sa nu ma blestemi pe mine ca l-am taiat"

Link to comment
Share on other sites

Eu m-am tuns anul trecut la o frizeroiaca in Constanta (am parul destul de lung), si m-a tuns de aratam exact ca o gagica de m-am si certat cu ai mei. Eu i-am zis sa-mi lase un pic de breton sa arate mai 80's style, dar mi-a lasat un breton din-asta drept naspa, si l-a mai si indreptat. A durat vreo 2 saptamani sa se mai randomizeze bretonul pana arata ok.

Link to comment
Share on other sites

M-am tuns si eu acum 1 an intr-o bomba d-asta de frizerie. "Norocul" meu ca am nimerit la o tiganca de vreo 25 de ani cu niste cercei de haur de 10 tzoli in urechi. Ii spun sa imi ia doar putin din varfuri ca vreau sa imi las parul lung. Dupa lucrare aratam gen David Beckham cu chica la spate si tuns scurt in parti :). De atunci apelez doar la matusimea care e coafeza si face exact ce ii spun eu :)

Link to comment
Share on other sites

Si eo m-am tuns saptamana asta (nu m-am mai tuns de 1 an jumatate..dar aveam paru destul de lung si ondulat) la o "frizerie" sau ceva de genu ...si chiar mi-a placut..(dar i-am zis la tipa ca ne vedem peste vreo 2 ani..)...

 

M-am dus acolo la recomandarea unui prieten..

Link to comment
Share on other sites

  • 9 months later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.