www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu animalele forumistilor


Guest 9_lives_of_innocence
 Share

Recommended Posts

Ea e Magdalena. Eu o consider pisica mea, desi e pisica de la serviciu, adica a intrat intr-o zi pe geam in birou si de atunci vine zilnic. E cam surda, nu vede prea bine si are si coada stramba. Oricum, tin foarte mult la ea. Acum sunt intr-un razboi total cu conducerea companiei care ma someaza sa n-o mai primesc in birou. S-a facut chiar si o sedinta pe tema asta. Ma rog, sa fie sanatosi.

Uite si un filmulet:

post-4014-1258202638_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...
  • 10 months later...

Ah ! Cã mi-am amintit... Am gãsit la un amic linkul ãsta...

 

Deci, care n-aveți câine ºi vreți ( meritã, mai ales ãºtia însurați, care v-ați plictisit, vã 'nerveazã nevasta :P ºi vreți sã vã bine-dispuneți ) ºi nu ºtiți ce vi se potriveºte, faceți un test aici :

 

http://www.doggelganger.co.nz/

 

Nu garantez eu de acuratețe, dar e distractiv. Have fun !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 months later...
  • 1 month later...
  • 1 year later...

A mea face la fel.

Si la cat de posesiva este, nu e luata, ci ea l-a luat pe ''dildau'' (asa se numeste jucaria in forma de papagal :))))))

 

Da, ar fi o idee :lol:. Numai ca Gigel cam e luat deja, ca perechea lui e cioara de plastic :P. Atunci cand n-o bate, o iubeste cu foc, am uitat sa mentionez asta :lol:.

 

Ca fun-fact, la un moment dat i-au facut ai mei curat in colivie, iar cioara de plastic au scos-o de pe bara si au pus-o culcata jos in colivie. Si s-a dus repede Gigel la ea, agitat nevoie mare, s-o intoarca pe toate partile, sa vada de ce sta aia culcata, ii era teama ca a patit ceva cioara lui :P.

Edited by Les Paul 1960
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A mea face la fel.

Si la cat de posesiva este, nu e luata, ci ea l-a luat pe ''dildau'' (asa se numeste jucaria in forma de papagal :))))))

"Dildau" vine de la dildo, banuiesc. :))

IMG_1473_zpsbb10a400.jpg

O "achizitie" din iarna trecuta, de pe strada. La momentul fotografiei cred ca avea doua saptamani la mine. Acum are cu ceva kilograme in plus si din cauza hamului rosu' si a siluetei si-a atras porecla de "ghiozdan", a.k.a. "butuc butucanos" sau "oxiur ochios"

IMG_96072_zps925b2853.jpg

Cucu, pe numele ei. Febletea familiei. Impreuna cu "Butucu" foremeaza o echipa de nedespartit. Mai ales ca butucului ii place sa fie spalata pe cap tot timpu'.

Edited by impaiatu
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

post-20256-0-58575900-1363468150_thumb.jpg

 

asta-i de acu vreo 2 ani cred... bai ce friptura de iepure o iesit dupa ce a crescut urechiatu asta... Si cateaua mea de suflet care e o scroafa si la propriu si la figurat... am fugarit-o prin tot satu cand avea faimoasele escapade...

 

Ma gandesc sa mai trag poze cu animale de pe la mine da-s prea multe si din fiecare o sa iasa ceva de mancare... mai putin din caini...

 

Pisici n-am iar daca as fi avut, le-as fi folosit pe post de tinta... oricu, vara cand ies afara inainte sa crape de dimineata la cafea... cum vad o matza cum pac o bricheta sau ce dracu apuc direct in fleasca (pentru iubitorii de pisici, am o tinta bestiala si rareori ratez sa nimeresc in cap... corpu nu-i mare branza)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pisicile alea de le lovesti, mananca sobolanii aia de se baga langa tine noaptea sub patura.

De aceea au murit cateva milioane de fraieri acum ceva sute de ani, deoarece ''aruncau cu brichete in pisici'', pana au ramas fara pisici.

Dupa au folosit brichetele sa dea foc la trei sferturi din familie...dar na, aia nu au simtit nimic, ca au murit de ciuma.........

Edited by Les Paul 1960
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Las ca miorlaia una acu cateva seri de incercam sa-l conving pe chitaristu ritm din formatie de o idee care o aveam pe telefon... si am incercat sa pun da cacatu ala cu fuzz tot miorlaia pe gard si nu se auzea ce vroiam eu pana i-am tras o piatra in cap de a facut un fel de dive bomb sub forma de miau... nu patesc astea nimic da nu vreau sa le vad in fata ochilor mei decat daca merg la o fata... atunci zic: da ce pisica misto ai!... (in gandu meu ce te-as plesni... asteapta sa ne casatorim si vezi tu hell house)

 

Daca-ti plac pisicile poti sa le pupi in cur din partea mea si te astept vara asta prin vama... jokin... Ideea e ca eu am caini care prin sobolanii sau soriceii de care zici tu iar pisicile o freaca cu talent... asa ca... Si oricum, nu strica sa plesnesc un soarece cu barosu... daca reusesc lucru asta o sa-mi acord o medalie de onoare...

 

Dar n-ar trebui sa extirpam si veveritele... ca aceleasi boli le transmit si chiar din ce in ce mai dese cazurile fata de sobolani... india nu ma intereseaza... Bre survive how u like da survive... te anunt cand o sa ma muste sobolanu sa-mi dea ciuma.... asta daca nu cumva o sa-l musc eu... Heh... oraseni...

Link to comment
Share on other sites

Stai linistit ca si eu am stat ceva la tara, la mine pisicile isi faceau treaba, nu erau lenese.

Asa, sa imi spui si mie cate veverite pe cap de locuitor exista in Romania (mai ales in localitati), si care este raportul fata de sobolani :))).

Eu nu pup in cur pisicile, dar s-au dovedit utile.

Ale mele erau dresate foarte bine, nu primeau de mancare, asa ca fiecare se descurca cum putea, mai o gaina de la vecina, mai un sobolan mai mare ca ele :)))))

Taranii astia...... stai...si eu sunt trei sferturi taran.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

mai o gaina de la vecina...

 

asta mi-a facut seara.... doamne si acum rad... Apai ba nu stiu daca tu dresezi pisici sau nu si cum da ideea e ca n-am avut si nici nu cred ca o sa am probleme cu soarecii sau sobolanii atat timp cat am cateaua mea de suflet plasata strategic astfel incat sa termine tot (si crede-ma ca am vazut-o in actiune si am ramas prost... ce pisica ... sa vezi dog force... Oricum si orice ar fi, sportul national e cat rock headshot... Apoi o dau la caini sa vad cum o sfarteca in bucati...

Ah si ca idee aveam cocos de batea cainii si tot timpu fura carne... in special intestine de pisici... le sugea ca pe spaghetti... el se numea basescu... pana i-am luat gatu... Si ca idee, una e sa stai la tara si alta e sa faci ce trebuie facut la tara... Taran nu e ala care merge si pe la tara sau sta pe acolo... Taran e ala care ... nu mai zic nimic ... Iarna asta te bagi la taiat porcu la mine? Iti dau slana si grasime sa faci cartofi prajiti... bat la pariu ca te-ai baga doar pentru grasimea care o folosesti ca ulei... dar nu-mi ajunge nici mie hehe

Link to comment
Share on other sites

Untura aia e buna pe paine cu ceapa :))))

Cartofi prajiti nu mananc, aia nu e mancare.

Acum nu ne batem cine e mai taran, ca na, stiu din start cine castiga, dar mai stiu si eu sa prasesc/plivesc/cosesc, sa folosesc o sapaliga/sapa/furca/grebla/cazma etc., sa duc o vaca pe islaz si sa o trag de tate ca sa imi dea niste laptic (ai vazut ce spuma face cand e dirext de la tata vacii?).

Am mai taiat si lemna/ construit hambar pentru porumb (singur, de la fundatie pana la acoperis) si mlte alte lucruri.

Macar asa 10% sunt si eu taran :))))))))

 

asta mi-a facut seara.... doamne si acum rad... Apai ba nu stiu daca tu dresezi pisici sau nu si cum da ideea e ca n-am avut si nici nu cred ca o sa am probleme cu soarecii sau sobolanii atat timp cat am cateaua mea de suflet plasata strategic astfel incat sa termine tot (si crede-ma ca am vazut-o in actiune si am ramas prost... ce pisica ... sa vezi dog force... Oricum si orice ar fi, sportul national e cat rock headshot... Apoi o dau la caini sa vad cum o sfarteca in bucati...

Ah si ca idee aveam cocos de batea cainii si tot timpu fura carne... in special intestine de pisici... le sugea ca pe spaghetti... el se numea basescu... pana i-am luat gatu... Si ca idee, una e sa stai la tara si alta e sa faci ce trebuie facut la tara... Taran nu e ala care merge si pe la tara sau sta pe acolo... Taran e ala care ... nu mai zic nimic ... Iarna asta te bagi la taiat porcu la mine? Iti dau slana si grasime sa faci cartofi prajiti... bat la pariu ca te-ai baga doar pentru grasimea care o folosesti ca ulei... dar nu-mi ajunge nici mie hehe

Link to comment
Share on other sites

Untura aia e buna pe paine cu ceapa :))))

Cartofi prajiti nu mananc, aia nu e mancare.

Acum nu ne batem cine e mai taran, ca na, stiu din start cine castiga, dar mai stiu si eu sa prasesc/plivesc/cosesc, sa folosesc o sapaliga/sapa/furca/grebla/cazma etc., sa duc o vaca pe islaz si sa o trag de tate ca sa imi dea niste laptic (ai vazut ce spuma face cand e dirext de la tata vacii?).

Am mai taiat si lemna/ construit hambar pentru porumb (singur, de la fundatie pana la acoperis) si mlte alte lucruri.

Macar asa 10% sunt si eu taran :))))))))

 

daca astfel stau lucrurile e foarte bine asa...

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 3 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.