www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Prototip - Guitar Desktop Preamp - 3 Canale


AnalogSound
 Share

Recommended Posts

  • 4 weeks later...

In cursul acestei saptamani astept o lista cu doritori pentru testarea preampului. Momentan, prioritate au cei din Bucuresti, dar preampul se poate trimite si in tara.

 

Asa ca va astept la inscrieri.

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

 

PS: Odata cu acest anunt va invit si sa votati vis a vis de ce faceplate sa adoptam. Cel mirror finish sau cel din primul post.

Edited by AnalogSound
Link to comment
Share on other sites

Salut Gabi si felicitari pentru lucrare, arata foarte bine si sper sa sune si mai bine :) Cand termina colegii din Bucuresti as vrea sa-l testez si eu daca se poate. Daca n-am drum prin Bucuresti la momentul respectiv e ok si prin curier din partea mea. Mersi anticipat.

 

De curiozitate, i-ai facut si un pret sau e prematur?

 

Edit: Si ca tot sunt la moda cererile de fotografii, cateva fara capac se poate? :D

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Ma inscriu si eu dupa sam. Nu de alta, dar eu chitara nu mai detin si o sa trebuiasca sa cersesc la el una. Ma ofer sa il si aduc in Ploiesti, sa mai scutim din costurile de transport.

 

Pai cand se termina pelerinajul in Bucuresti ia-l te rog de la Gabi (daca ni-l da) si te astept la mine. Abia il testam comparativ cu AMT-ul sa vedem ce si cum :D

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Lasand la o parte ca am facut adunare generala la Gabi pe topic (roaga un moderator sa mai streaga din postari daca ne-am intins prea mult) la mine nu trebuie sa stea decat maxim o zi. Deci daca preamp-ul ar fi liber intr-un weekend si l-ar putea lua Capitanul sau lefmir vineri seara si tot unul din ei sa-l aduca inapoi in Bucuresti duminica pentru mine ar fi suficient.

 

@Capitanul & lefmir: Adunare sa fie! :) Noroc cu Gabi ca ne mai adunam si noi la un fursec...

 

Edit: Gabi, invitatia ramane valabila sa stii, daca ai drum prim Ploiesti te astept oricand, cu sau fara preamp.

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

@Sam: Pozele promise cu interiorul. Am ales un design modular (fiecare bloc constructiv are modulul lui) din considerente ingineresti: mai usor de dezvoltat, mai usor de upgradat si de ce nu, daca este cazul mult mai usor de depanat.

 

Punctul de masa este ales constructiv sub forma de bus ground. Tot ce inseamna tensiune alternativa, firele care vin la celula de redresare / filtrare etc. au fost torsadate pentru minimizarea zgomotului. Punctele de alimentare cu tensiune anodica sunt locale (nu sunt duse trasee lungi). Iar asa cum se poate vedea, tensiunea de filamente este realizata cu priza mediana.

 

 

Cu respect,

Gabriel Tudoran

Analog Sound

 

post-733-0-75521600-1402858747_thumb.jpg

 

post-733-0-00989400-1402858749_thumb.jpg

 

post-733-0-58322100-1402858750_thumb.jpg

 

post-733-0-08055400-1402858752_thumb.jpg

 

post-733-0-23444400-1402858753_thumb.jpg

 

post-733-0-76234200-1402858755_thumb.jpg

Edited by AnalogSound
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.