www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Debaraua Muzicalã -Sugestii, Reclamații, Mulțumiri


AddRien
 Share

Recommended Posts

Binențeles că e ok să apară ca oferte diferite, nu asta e problema, ci vroiam doar sa dai afară ce-i necorespunzător de acolo și  sa decizi tu ce rămâne, dar să fie componente ok, cel puțin la nivelul obiectelor pe care le-ai luat !

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Ok. Am să las ambele seturi de cheite bass + cele in baie de ulei, chiar daca is mai vechi sau "vintage", sunt încă perfect funcționale, si costă destul de mult prin magazine. Ca să fie fair, inlocuiesc și cele doua tailpiece-uri de hollowbody archtop cu un set aproape nou de cheite în baie de ulei 3L3R cu knoburi tulip cromate. 

 

Dacă iți convine dă-mi un raspuns ca să fac update-ul. 

 

Defapt. o să fac altfel, ca să nu mai existe discuții pe tema calității la ce pun eu aici. DIfuzoarele Kalkyoto le-am pus in loc la un bridge tremolo folosit de stratocaster no-name, așadar am să dau comanda de pe eBay de un bridge tremolo nou nouț să-l pun în loc, de-asemenea în locul celor doua tailpiece-uri pun un set de cheite 3L3R aproape noi. Scot tot ce-am pus în rest și văd eu ce-am să fac cu ele. 

 

O să dureze cam o lună, poate chiar două să ajunga, caci o sa fie Chinese New Year. 

Edited by Cryptopsy
Link to comment
Share on other sites

Sau în locul bridge-ului, dacă nu se accepta promisiunea pe el, pot pune un set de cheite in baie de ulei tot 3L3R fabricate in Germania marca Roko + 4 cheite de rezerva identice. Astept feedbackul tau ca să stiu ce fac. 

 

Avand in vedere ca pe eBay o singura cheita din set se vinde cu 20 usd, cred ca e mai mult ca fair ce pun aici. http://www.ebay.ie/itm/221-ROKO-Made-in-Germany-tuner-1980s-Top-Bass-side-Chrome-/171256092697?pt=Guitar_Accessories&hash=item27dfa89819

Edited by Cryptopsy
Link to comment
Share on other sites

 Astept feedbackul tau ca să stiu ce fac.

 

:) Nu aștepta nici un feedback de la mine !

 

I'm not a f'ckin' cop ! Eu mai fac update-uri, din când în când și, tot din când în când mă mai uit pe la obiectele din Debara prin "lupa" regulamentului, care, nu-i exhaustiv și lasă multă libertate bunului simț al fiecăruia.

Sunt doar șapte puncte acolo, clare și, în unele locuri, fără loc de interpretări ! Ești un tip școlit, responsabil, știi ce trebuie să faci, n-o să-ți spun eu ! Nu vreau nici sa faci exces de zel, dar nici să facem din Debara un Recycle bin ! Eu m-am uitat peste sculele tale și n-am văzut urmă de rugină pe niciuna și nici bridge-uri cu un reazem lipsă  ! Așa cum te respecți pe tine, dă si tu mai departe, atâta am de comentat !

 

  În felul ăsta se creează impresie negativă și multă lume, din bun simț, preferă să evite Debaraua. Arunca o privire, zice "Iar se ceartă ăștia ! Dă-i naibii cu Debaraua lor cu tot !" și pleacă ! Nu lasă nimeni feedback și nu se bagă, ca n-are chef de polemici. Dar asta nu înseamnă că ce-i greșit nu trebuie arătat cu degetul, dar lumea preferă să nu se bage, cum ziceam !

 

  De aia, băieți precum eduardo prind aripi "miserupiste" și face ce vor ei pe-aici, iar dacă îi admonestezi, tot ei sunt ultragiați !

 

Îmi rezerv dreptul de a continua pe linia asta, din când în când, chiar dacă unora nu le convine, iar altora li se pare că exagerez !

 

Deci, în concluzie, de câte ori ai un dubiu, du-te, te rog, la regulament și consultă-l ! Unde nu-i ok, discutăm și modificăm, dacă ! Cine nu are nici o opinie despre el, n-are decât să se conformeze, așa cum e el sau să treacă mai departe !

 

Have a nice f'ckin' day !

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ramurel, vezi ca feedback-ul e pentru tranzactiile de la mica publicitate. Not ok, man...not ok.

 

Recunosc că la așa comentariu nu mă așteptam ! Adică, ce vrei să zici, că schimburile din Debara nu sunt tranzacții serioase, reale ???

 

Sau Debaraua e un fel de "zona liberă dintre frontiere", unde ești scutit de seriozitate și bun simț ? Se beneficiază de imunitate în Debara, sau cum ?

 

Dacă ești chiar așa de rigid în atitudine, putem rezolva sa mutăm Debaraua la Mica Publicitate ! :)

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

- se oferă feedback pentru tranzacții.

 

 

 

Ok, dar în formatul actual, cine trebuie să dea feedback ? În special cel negativ, de exemplu ...  Dar, concret, te rog !

 

 Deci, B ia de la A un obiect și pune ceva la schimb. Vine C și solicită de la B obiectul oferit la schimb, dar nu-l primește ! Cine îi dă negativ lui B ?

.

Link to comment
Share on other sites

Ok, dar în formatul actual, cine trebuie să dea feedback ? În special cel negativ, de exemplu ...  Dar, concret, te rog !

.

Nu tu !

Vorbisem cu Slow, știa din timp când va primi cheițele.

Tu te-ai trezit să trăntești calificative aiurea, fără să discuți cu cineva, fără să ai treabă, fără să ai dreptate. Ai încălcat regulamentul site-ului și sunt foarte mirat că nici nu te simți, nici nu ai primit BAN.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ntz. SImt nevoia sa te contrazic putintel. Nu toate chestiile trebuiesc tratate cu miserupism. Iar cand cineva gestioneaza o chestie bazata pe cuvantul dat care implica si o parte materiala, este normal sa si taxeze. No offence, nu e teren de joaca de-a "uite-o; nu e; am vorbit eu cu ala in particular". Indiferent de discutiile pe care le-ai avut cu altcineva, daca nu puteai onora imediat promisiunea trebuia sa iti retragi obiectul si sa faceti o tranzactie in privat. Tiganiile astea in public nu fac decat sa scada increderea pe care o poate avea un membru vis-a-vis de debara.

Pe de alta parte stii foarte bine ca aproape ajunsesem sa ma rog de tine sa iti onorezi doua promisiuni (una obligatorie si alta la care te-ai inhamat si te-a durut in pix, in ambele cazuri fiind banii mei la mijloc). NU o spun cu repros, dar vad ca recidivezi si incep sa am mari indoieli in legatura cu feedback-ul pozitiv acumulat. Feedback negativ sau de vreun fel nu ai primit de la mine, dar pe undeva regret ca nu ti l-am dat la momentul respectiv.

Trateaza problemele cu un pic mai multa implicare si lasa promisiunile pe care nu le poti onora deoparte.

Sper ca nu ti-au venit dracii pe mine acuma, dar pana una-alta nu procedezi corect.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Recunosc că la așa comentariu nu mă așteptam ! Adică, ce vrei să zici, că schimburile din Debara nu sunt tranzacții serioase, reale ???

 

Sau Debaraua e un fel de "zona liberă dintre frontiere", unde ești scutit de seriozitate și bun simț ? Se beneficiază de imunitate în Debara, sau cum ?

 

Dacă ești chiar așa de rigid în atitudine, putem rezolva sa mutăm Debaraua la Mica Publicitate ! :)

Pai sa se mute la mica publicitate si ca prima chestie as zice sa se faca fiecare oferta intr-un topic separat, in cadrul sectiunii "debaraua". Asa mi se pare cel mai ok pentru ca se poate modera si mai usor.

Bade, sper ca nu te-ai ofuscat pe mine!

Edited by lefmir
Link to comment
Share on other sites

Pai sa se mute la mica publicitate si ca prima chestie as zice sa se faca fiecare oferta intr-un topic separat, in cadrul sectiunii "debaraua". Asa mi se pare cel mai ok pentru ca se poate modera si mai usor.

Bade, sper ca nu te-ai ofuscat pe mine!

 

Nici vorbă să mă supăr pe tine, Doamne fereşte, doar că nu-mi place când se judecă pe "vicii de procedură" şi nu pe "fond", ca să zic aşa !

 

În rest, orice propunere este binevenită !

 

   Iar legat de propunerea ta [ valabil şi pt slow răspunsul ], încerc sa mă gândesc cum ar arăta, însă eu vreau să te postezi tu în pielea moderatorului şi sa vezi dacă ţi-ar fi mai uşor să gestionezi 13 topicuri diferite, in loc de unul singur.

 Ţine cont şi de update-ul periodic, cu toată lista ! Unde vine pus ăla ?

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Nici vorbă să mă supăr pe tine, Doamne fereşte, doar că nu-mi place când se judecă pe "vicii de procedură" şi nu pe "fond", ca să zic aşa !

 

În rest, orice propunere este binevenită !

 

   Iar legat de propunerea ta [ valabil şi pt slow răspunsul ], încerc sa mă gândesc cum ar arăta, însă eu vreau să te postezi tu în pielea moderatorului şi sa vezi dacă ţi-ar fi mai uşor să gestionezi 13 topicuri diferite, in loc de unul singur.

 Ţine cont şi de update-ul periodic, cu toată lista ! Unde vine pus ăla ?

Pai ma gandeam asa:

1 sectiune cu 2 subsectiuni in cadrul mica publicitate. Una sa fie "Anunturi", cealalta "Arhiva" si un regulament si sugestii si reclamatii.

In anunturi se trec ofertele curente. Daca cineva vrea obiectul respectiv, da pm, lasa link catre noul anunt pe care l-a facut cu ce lasa la schimb(in topicul anuntului initial) si da report, un moderator va muta anuntul in arhiva pentru monitorizare. Astfel daca apar chestii de genul : "nu mai am obiectul", se poate da feedback fix pe topicul respectiv. De asemenea daca se altereaza continutul unui articol de genul: "pun altceva in locul X" inainte sa-si exprime cineva dorinta ca il vrea, nu ar trebui sa existe repercursiuni atata timp cat este egal ca valoare.

 

Astfel rolul moderatorului este numai de a muta topicele dintr-o sectiune in alta dupa ce s-a verificat validitatea si valoarea obiectului pus la schimb.

Edited by lefmir
Link to comment
Share on other sites

Vă rog să încheiați discuțiile inutile. 

Am câteva precizări de adăugat:

 

1. Există opțiunea la Mica Publicitate de a deschide un topic cu SCHIMB ca titlu. Vom lua în considerare însă opțiunea asta - de a face o debara acolo.

2. Nu înțeleg cum vine treaba: dă-mi că am nevoie, dar îți dau ție mai târziu. Voi modifica regulamentul și voi include subpunctul: schimbul să se efectueze într-o perioadă de maximum o săptămână.

 

Vă rog să vă calmați. Toate se pot rezolva, inclusiv acele calificative. Haideți să ne liniștim și să ne bucurăm de sărbători.character17.gif.pagespeed.ce.mvtCENV0Q3. 

 

And check this one:

http://forums.rgc.ro/topic/104277-duel-100-aniversar/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

În legătură cu cheițele despre care se tot vorbește:

 

Pe scurt:

 

16 nov. - eu am întrebat dacă cheițele mai sunt valabile;

19 nov. - eduard a fost foarte prompt și s-a oferit să mi le expedieze când ajunge acasă. M-a rugat să-i dau un PM cu adresa.

09 dec. - eduard anunță că mai alimentează debaraua după un inventar.

18 dec. - ramurel updatează lista și începe polemica ... :)

 

Greşit, domnu' ! Ştiu că e greu de urmărit, însă eu asta am făcut pe-aici şi te pot lumina !

 

Pe scurt :

 

1 - din 19 Nov până în 18 Dec numai voi ştiţi ce-aţi vorbit în particular, eu nu ştiu şi nici nu e treaba mea ! Deci, poţi considera chiar că l-ai "ajutat", fără să vrei.

    Însă cheiţele sunt din 9 Mai în Debara, iar de atunci eu tot "bat şaua sa priceapă iapa" pentru pozele alea şi nimic ! 

 

Fapt pentru care a primit, dupa Regulament, primul feedback negativ în 18 Dec !

 

 

 

2 - ce zici tu din 9 Dec n-are nici o tangenţă nici cu tine, nici cu cheiţele, ci cu humbuckerul pe care trebuia să i-l dea lui edy_wheazel, dar nu-l mai avea ! Şi acela era tot din 8 Mai în Debara şi, idem ca mai sus, "bate şaua..." pentru poze.

 

Fapt pentru care fapt a primit, tot după Regulament, al doilea feedback negativ în 18 Dec !

 

Când se sting cele două puncte [ să-i mulţumească lui cryptopsy pt asta ! ştie el...], o să i se scoată şi negativele, probabil ... Deşi, tot neserios rămâne, din partea mea... Deci, în Debara nu mai are ce căuta !

 

 

 

 

....ajunsesem sa ma rog de tine sa iti onorezi doua promisiuni (una obligatorie si alta la care te-ai inhamat si te-a durut in pix, in ambele cazuri fiind banii mei la mijloc).

vad ca recidivezi si incep sa am mari indoieli in legatura cu feedback-ul pozitiv acumulat.

 

  Feedback negativ sau de vreun fel nu ai primit de la mine, dar pe undeva regret ca nu ti l-am dat la momentul respectiv.

 

Poate era bine să-l dai !

 

Din punctul meu de vedere, subiectul cu "d-nul" eduardo e închis !

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

salutare!

as avea cateva propuneri pentru a rezolva ''stocul'' actual si pentru a nu se mai ajunge la situatii neplacute la debara:

-este clar ca in acest moment in debara sunt (unele doar pe lista) obiecte pentru care interesul este foarte scazut. propun inlocuirea tuturor obiectelor pentru care nu se prezinta cerere intr-un termen rezonabil. eu propun ca termenul sa fie 1 saptamana.

-urmatoarele obiecte introduse sa fie evaluate de cel ce le ofera. ex ''intoduc obiectul x pe care il evaluez la xx lei.'' in felul asta cel care vrea obiectul va sti valoarea pe care va trebui sa o egaleze macar.

-pentru transparenta, cererea obiectului din debara si acceptul pentru trimiterea lui sa se gaseasca in topic si nu in mesaje private.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

 

 -urmatoarele obiecte introduse sa fie evaluate de cel ce le ofera. ex ''intoduc obiectul x pe care il evaluez la xx lei.'' in felul asta cel care vrea obiectul va sti valoarea pe care va trebui sa o egaleze macar.

 

 

Subscriu și eu la ideea asta și chiar propun să se puna un link oficial al produsului respectiv, un magazin en-detail, unde să apară prețul, dacă se poate. Astfel avem un etalon comercial universal, nu speculații de preț second hand, bazate pe presupuneri.

 

   Prețul de magazin, cu link, alături de poza/pozele obiectului, in care să se vadă starea lui, ar trebui să fie relevante pentru valoarea contraofertei care ar trebui sa urmeze.

 

.

Link to comment
Share on other sites

Aș vrea să știu în final dacă e ok să las ambele seturi de cheițe în debaram, pe lângă acel humbucker, eventual dacă e dispus cineva dintre voi să le preia. Doresc să ies din acest proiect. Mulțumesc!

 

P.S. Confirm primirea dozelor 7 string de la eduard.alexandru.

Edited by Cryptopsy
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Cred ca faceti dintr-un "junk swap" o chestie mult prea elaborata.

 

Acuma, ești o figură ! Pe de o parte vii cu un set de propuneri voluminoase, cu subsectiuni, cu topice curente, cu topice de arhivă, cu topice pe fiecare produs in parte, după care tot tu zici că o facem prea elaborată !  Hotărăște-te ! :)

 

 

  Propun ca în regulament să se specifice clar, că cel ce solicită un obiect, nu îl poate primi până nu își prezintă oferta concretă, împreună cu poza.

  I se poate reține obiectul, să zicem, 24 de ore de la momentul solicitării, pâna vine cu poza, dar până atunci nu îl primește.

 

 Evantual, se poate adăuga că, dacă până prezintă el pozele, apare alt solicitant al obiectului, care pune mai iute poze și detalii, i se poate "sufla" obiectul de sub nas !

 

 

 

Ramurel, vezi ca feedback-ul e pentru tranzactiile de la mica publicitate. Not ok, man...not ok.

 

 Si pt că ai adus discuția pe tema asta și ai și adepți, văd, propun să se scrie in regulamentul Debaralei posibilitatea acordării de feedbackuri, na. 

 

 Pentru că observ că unii sunt rupți un pic de un simplu "common sense", să-i zic așa, sau de o logică naturală, vă dau o problemă de mate :

 

 

 

 Se dă următoarea axiomă : Mica Publicitate = Tranzacție

 

Având următoarele două ecuații :

 

Tranzacție = Feedback

 

Debara = Tranzacție

 

să se demonstreze că Debara ≠ Feedback !

 

.

Edited by ramurel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Foarte probabil ca se asteapta sa se dea un feedback negativ numai si numai in cazul in care pagubitul a fost lasat in pouola goala, fara bani de iaurt si tigari si in imposibilitatea de a-si phootee nevasta pentru urmatorii n ani. Or, de fapt, acest feedback trebuie doar sa indice starea pe care ti-o lasa tranzactia sau negocierea, fie ea mic-publicistica sau debaralistica.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Retrag doza Epiphone, tocmai ce-am descoperit ca functioneaza intermitent, probabil s-a desprins ceva pe interior sau firul in sine.  Pana am timp sa ma ocup de ea o inlocuiesc cu un acordor digital Korg GA-1 in cutie + manual. 

 

P.s. am scos din debara tot ce-am pus si las asa:

 

1. Set cheite in baie de ulei 3L 3R noi

2. Set cheite in baie de ulei 3L 3R ROKO Germania vintage + 4 cheite de rezerva bonus

3. Acordor KORG GA-1 in cutie. 

 

ca sa nu exista suspiciuni deplasate, atasez poza cu masuratul dozei epiphone. 

 

mentionez din nou ca astea vor fi tot ce mai pun in debara, ce-am avut si am scos nu mai fac parte din debara, am sa le donez cu prima ocazie.

 

Cele 3 obiecte de mai sus sunt valabile, cu toate ca nu mai fac parte din acest proiect interesant. 

Edited by Cryptopsy
Link to comment
Share on other sites

. am scos din debara tot ce-am pus si las asa:

 

1. Set cheite in baie de ulei 3L 3R noi

2. Set cheite in baie de ulei 3L 3R ROKO Germania vintage + 4 cheite de rezerva bonus

3. Acordor KORG GA-1 in cutie. 

 

 

Ok, fă un post în Debara, în care scrii că înlocuiești cu obiectele  astea 3 , pune și cele 3 poze separate ale celor 3, în acel post și fac eu update-ul după aia !

Link to comment
Share on other sites

Fapt pentru care a primit, dupa Regulament, primul feedback negativ în 18 Dec !

 

Scuze ca reinviu distractia, abia acum am citit mai atent postarile, dar unde scrie in regulament ca trebuie sa dai feedbackuri negative pentru incalcarea regulamentului ? 

 

7. Nerespectarea regulamentului, înseamnă excluderea din Debara, iar dacă obiectul postat în Debara nu se mai încadrează în regulament, în cazul în care participantul are un obiect deja luat, va fi nevoit să-l returneze, pe cheltuiala lui.

 

In regulament scrie clar, excluderea din Debara, asta in cazul in care se dovedeste ca a incalcat regulamentul, sau in cel mai bun caz sa returneze ce-a luat.

 

Cheițele sunt 6L și nu sunt în baie de ulei. Eu sunt în Iași, ele sunt în Botoșani uitate printr-o cutie. Lasă PM cu adresa și le expediez după ce trec pe la ai mei.

In al doilea rand, singura vina subiectiva care vad sa o aiba eduard.alexandru, este sa intarzie cu pozele, si livrarea obiectului, desi a fost clar de la inceput ca a oferit o scuza care nu a fost contestata de nimeni, pana si colegul care a dorit cheitele a fost intelegator.

 

--- 

 

L-ai acuzat pe eduard.alexandru ca a intarziat cu pozele si ai suspectat ca nu avea de gand sa duca pana la final angajamentul. Nicidecum nu ai avut vre-o dovada ca s-a ascuns sub o piatra pentru fugi de livrarea cheitelor. Nu ai avut datorie sa-l grabesti prin mesaje pentru poze, si el nu a avut datorie sa-ti raspunda. 

 

Nu stipuleaza nicaieri in regulamentul Debaralei o perioada limita pentru a indeplini vreuna din indatoriri ( postarea detaliilor/pozelor sau livrarea produsului). Cu toata ca e de bun simt sa nu se abuzeze de aceasta slabiciune, inainte sa se ia o decizie de "pedeapsa", regulamentul scris primeaza, nicidecum legea junglei, sau cea interpretata dupa bunul plac.

 

Si totusi, ramurel, te-ai decis sa-l "pedepsesti" pe eduard.alexandru, fara dovezi concrete, fara sa iei in vedere regulamentul debaralei, si mai ales fara sa ai vre-o atributie de a lua decizii sau a executa pedepse, cu toate ca apreciez implicarea ta in a mentine contabilitatea.

 

 

Imi aduc aminte ca am incercat sa te fac sa intelegi pe facebook care-i treaba cu cheitele, pentru ca la un moment dat am avut nevoie de ele (inainte sa fie oferite in debara - am luat de pe eBay pana la urma), intr-o maniera in care sa nu-ti acuz direct excesul de zel si asumarea unor atributii inexistente, si din cate imi aduc aminte, chiar daca n-are relevanta, poate ai avut tu alte motive sa-mi dai block. 

 

Nu fac pe avocatul diavolului, nu am nici un interes sa tin partea nimanui, dar este clar ca s-a gresit. Debaraua, din cate vad are foarte putina activitate, nu cred ca a ajutat ce-ai facut. 

Edited by Cryptopsy
Link to comment
Share on other sites

Punctul 8 e rezolvat de ceva vreme, se poate şterge. Fiind unul din membrii care au contrubuit considerabil la debara, consider că cel care le-a primit nu este obligat să pună ceva în locul lor, dat fiind că am primit abuziv calificativ negativ de la un individ care nu avea nici un motiv să facă acest lucru în baza regulamentului debaralei. Sunt însă convins că, din bun simţ, destinatarul cheiţelor va contibui cu alte obiecte utile altor utilizatori ai site-ului; dacă însă nu o face, nu va avea parte de nici o obiecţie din partea mea.

Link to comment
Share on other sites

 

 

Nu stipuleaza nicaieri in regulamentul Debaralei o perioada limita pentru a indeplini vreuna din indatoriri ( postarea detaliilor/pozelor sau livrarea produsului). Cu toata ca e de bun simt sa nu se abuzeze de aceasta slabiciune, inainte sa se ia o decizie de "pedeapsa", regulamentul scris primeaza, nicidecum legea junglei, sau cea interpretata dupa bunul plac.

 

Fixed. Ca să evităm astfel de situații pe viitor, am făcut adăugiri la regulament:

 

3. Să păstreze obiectul oferit şi să-l dea primului solicitant (fără PM), dacă oferta acestuia respectă punctul 2. Perioada de la solicitare până la livrarea obiectului către solicitant să nu depășească trei (3) săptămâni de la data solicitării.”

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Cryptopsy, atât tu cât și eduard alexandru sunteți amândoi niște troli consumatori de energie ! 

 

 Atât de tine cât și de eduardo am avut constant de tras în legătură cu punctul doi, care scrie clar că "în același post" se pun pozele.

 

 Că se mai lasă treacă-meargă, o zi,două, trei, cu poza aia, se înțelege. Dar amândoi v-ați bătut joc și vi s-a rupt ( ca să nu mai vorbesc despre subiectul cu "obiect funcțional" și obiectele puse de tine, cu rugină și incomplete, date drept "vintage" ) !

Reguli%20debara%201_zpss63ol82u.jpg

Calificativul negativ s-a dat pt neseriozitate, pe lângă nerespectarea regulamentului.  Deci, calificativul negativ sunt de părere că trebuie să rămână !

 

Pentru lucruri de genul ăsta a scăzut interesul din Debara. Faptul că lumea nu se bagă, nu înseamnă că și aprobă ! Dar, citiți și voi feedbackurile din paginile anterioare !

Îmi pare rău că unele lucruri se rezolvă doar după ce faci un pic de scandal, dar e problema voastră, nu a mea !

 

 

 



Punctul 8 e rezolvat de ceva vreme, se poate şterge. Fiind unul din membrii care au contrubuit considerabil la debara, consider că cel care le-a primit nu este obligat să pună ceva în locul lor

 

:)

 

No comment ! Dar, nu e ceva nou, la fel ai făcut și cu humbuckerul ăla ! Ești un tupeist fără pic de bun simț !

Reguli%20debara3_zpstcakrcpc.jpg

 

.

post-10823-0-90622900-1422436340_thumb.jpg

post-10823-0-90118400-1422436566_thumb.jpg

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@Cryptopsy, atât tu cât și eduard alexandru sunteți amândoi niște troli consumatori de energie ! 

 

Da, imi imaginez ca toti suntem troli cand iti atragem atentie. 

 

 

 Că se mai lasă treacă-meargă, o zi,două, trei, cu poza aia, se înțelege. Dar amândoi v-ați bătut joc și vi s-a rupt ( ca să nu mai vorbesc despre subiectul cu "obiect funcțional" și obiectele puse de tine, cu rugină și incomplete, date drept "vintage" ) !

Sa fim seriosi, am luat din debara doua nut-uri de plastic, niste cheite de bass si un bridge de strat, ai pretentii sa pun pedale si amplificatoare in loc?

 

De ce ai fi tu persoana care sa judece echivalenta produselor? De unde stii cat valoreaza un bridge de strat no-name chinezesc si doua tailpiece-uri de archtop ? Bridge-uri de strat gasesti peste tot, un bridge de archtop daca n-ai noroc sa-l gasesti pe forumuri sau de pe instrumente vechi, il mai gasesti pe ebay sau thomann. 

 

Mi se pare mai de bun simt ca persoana care a pus obiectul initial sa decida daca este sau nu echivalent. 

 

 

 

Calificativul negativ s-a dat pt neseriozitate, pe lângă nerespectarea regulamentului.  Deci, calificativul negativ sunt de părere că trebuie să rămână !

 

Cum adica "s-a dat"? Nu "s-a dat" nimic. TU ai dat, ai luat decizia de unul singur, ba chiar ai incercat sa te bagi peste @Slow Migration pentru cheitele respective, doar ca sa-l vezi pe eduard.alexandru dat afara. Cand ti-am oferit personal un set de cheite noi identice, ai refuzat! Imi imaginez ca n-ai avut intradevar nevoie de ele.

 

Ai dat doua feedbackuri negative, care nu aveau ce sa caute, nu e la mica publicitate, nu te-a afectat in mod direct cursul tranzactiei. Nu ar avea de ce sa ramana, produsele au ajuns la noii proprietari. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.