www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Magazine Offline si Online


Guest Grey-Fox

Recommended Posts

Guest Steven

Poate sa-mi zica si mie careva ce magazine cu instrumente muzicale sunt in Constanta??Nu de alta, dar daca tot plec pe litoral, macar sa vad ce scule se gasesc si pe acolo...

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Am fost anul trecut pe acolo si am vazut doar vreo doua chitare electrice, ceea ce m-a facut sa cred ca trebuie sa mai fie si altele..

Link to comment
Share on other sites

Guest Johnny I

stiti prin bucuresti un dealer ibanez? eventual sa aiba chitari noi?... ca io am tot cautat si rascolit... si degeaba... :) ms anticipat

Link to comment
Share on other sites

Guest Steven

Am trecut pe la magazinul MC din Constanta (adresa:Stefan cel Mare, nr.80) si am vorbit cu cei de acolo si mi-au spus ca din octombrie incep sa aduca chitare Ibanez.Vor avea permanent in stoc modelele RG 370, RG 321, RG 320 etc., in total vreo 10 modele de chitare.Au spus ca la comanda aduc orice model prezent in catalogul Ibanez...

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Salut

 

Pentru cine este interesat sa-si ia o chitara buna aruncati un ochi aici.

Primul magazin de instrumente on line din romania.

 

www.uskratos.com/grosmann

Link to comment
Share on other sites

Guest cri050871

Asa-i romanul cand sunt scumpe ca de ce sunt scumpe cand cineva incearca sa le aduca mai ieftin de ce sunt ieftine.

 

Ce sa-i faci , mai avem mult de invatat de la alti........

 

Pe cine intereseaza sa vina sa le probeze ...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Super tare frate ! Am fost acum 10 min la Senia si probau niste oameni niste chitari (sau ampuri, cine stie) si unul din ei a dat un pic mai tare, sa zic 5 W :) , si a venit val-vartej o doamna super-furioasa si a inceput sa tipe ca de ce canta asa tare!

Citez: "Mai baiatule, tu chiar vrei sa vezi cat de tare poate sa mearga?" Doamna fiind pesemne contabila, ca statea la un birou undeva in stanga (cand intri in magazin).

Link to comment
Share on other sites

sincer.., nu, dar din ce experiente am avut eu cu ei .., nu am regasit nemultumirile tale..

pe de alta parte.., as vrea sa iti spun ca situatii similare am suferit si in vest.., stai calm.., nu as vrea sa idealizezi situatia serviciilor din vest.., belive me...

am fost si eu la Thomann si am stat o zi intreaga sa imi livreze cateva cacatisuri.., asa ca.., mai sunt si situatii in care faci comezi.., iti spun ca au in stoc.., apoi nu mai au si "aduc de la un alt depozit" /care de altfel este un alt magazin/furnizor.., dupa ore bune de asteptare..

ca sa nu mai spun ca se poate sa faci comanda la un anumit produs si sa ti se dea ok-ul cum ca este disponibil in stoc si apoi sa iti livreze doar ce au vrut/avut in stoc la momentul livrarii, oprindu-ti contravaloarea produsului ce nu l-au avut ca avans pentru o viitoare comanda..

asa ca bajeti.., nu va mai plangeti ce lucruri ce nu au fost inventate, zamislite sau patentate la noi.

in viziunea mea toti cei ce vand "scule" pe piata au un potential de profesionalism imbinat cu momente de rateuri in genul celor intamplate tie...

daca am fi avut o perioada mai mare de analiza am fi constatat ca situatii similare se regasesc si in multinationalele prezente pe la noi.., asa ca.., alta Marie cu alta palarie.

 

 

Buna ziua domnule Gabriel, iata ne revedem... pt cei care nu stiu, domnul gabriel este reprezentant al firmei senia. Check this out: http://www.computergames.ro/forum/showthread.php?t=113311 . Domne, domne ce mica e lumea si cum ne intalnim noi peste tot :), eh ata ete. Cu chitara aia ati avut mare bulan ca am gasit sa o vand, ca altfel aia de la OPC abia asteptau sa va pape, eh lasa ca mai dati voi peste unu mai cu multa rabdare de umblat decat mine si mai hotarat. :) In rest va doresc o zi buna.

Link to comment
Share on other sites

Guest fluffyone

Bai, sunt placut impresionat de ce am vazut la muzica ieri: O cunostinta a deschis un magazin de instrumente si echipamente, baietii de la mcmusic au adus o groaza de minunatii si un tip care era nou chiar m-a intrebat imediat daca vreau sa probez ceva sau daca ma poate ajuta, la zapada era ordine in stand si parca peste tot se miscau treburile mai repede si mai bine. Preturile mari ca deobicei dar macar cumperi cu placere.

Link to comment
Share on other sites

Lord-C postul ala e din martie. Poate s-au mai schimbat lucururile de atunci.

Da cosu, asa e, e din martie dar problema pe care am avut-o cu ei s-a intins pana luna trecuta :). Oamenii aia nici macar certificatele de garantie nu le au legale, ce sa mai vb de servicii. Cum a zis si felix, stai sa-ti aduca chitara o carca de ani, si apoi mai astepti dupa caz la garantie o alta era glaciara

Edited by LORD-C
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

A auzit cineva de magazinul asta pana acum ?

http://www.casa-bunea.com :) S`ar parea ca sunt distribuitori Cort si Dimavery, sunt din Cluj si au o reprezentanta si in Germania. Preturile par, oarecum acceptabile. Pot fi de incredere ?

Edited by Jaymz
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest drackush

Sa vada daca am inteles bine...

Sa presupunem ca vreau sa iau ceva de la www.thomann.de care costa 100 de Euro

 

Scad 16% TVA-ul nemtesc 100-16%=84

Adaug 40 Euro transportul 84+40=124

Adaug 39,5% TVA+ taxele vamale la noi 124+39,5%=172.98

 

Daca valoarea produsului + a transportului nu depaseste 45 Euro platesc numai TVA 19% fara Vama.

Daca demonstrez ca produsul e fabricat in UE de asemenea nu platesc Vama.

 

Corectati-ma daca gresesc undeva.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.