www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Girl Bands [Split Topic]


Guest OXiD
 Share

Recommended Posts

Formatiile se fac in functie de aptitudinile membrilor, nu de ce au in pantaloni.

 

Si presupun ca trebuie sa cante toate formatiile "muzica buna" in La minor, pe ritm 4/4.

 

Daca initiatorea topicului vrea sa-si formeze o trupa de domnisoare, care naiba e problema voastra? :death:

 

Voua va e frica de chestii de genul "trupa de gagici canta mai bine decat voi"...

Edited by 'mnezãu
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@'mnezau presupui gresit, mie imi place fa diez minor.

Mie girlband-urlile mi se par la fel de penale ca boyband-urile din anii '90 gen Backstreet Boys.

Cate anunturi ati vazut care sa zica "cautam baieti pentru boyband"? Nimeni nu exclude fetele din formatie, atata timp cat stiu sa cante la ceva.

Am cantat cu clapara, chitarista, vocalista si am fost si la o proba cu o tobosara.

Si atunci care-i rostul la girlband-uri? Mi se par foarte sexiste si vor sa atraga public prin sex-appeal in loc de muzica.

Asta e problema mea cu formatiile de fete. Pot sa exprim o parere, ca doar asta inseamna un forum, nu?

Edited by 24fret
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ti-o exprimi, dar la Cafenea, cat timp considerentele sunt pur personale. Daca vor sa atraga public prin sex-appeal in loc de muzica, unde-i deranjul? Voi trebuie sa va obisnuiti cu ideea ca nu toata lumea vrea sa cante ce va place voua sa auziti sau sa arate cum vreti voi.

 

Si mai sunt si alte considerente. Poate ar fi sotul/prietenul gelos ca sta la repetitii si in turnee cu 4 indivizi.

 

Nu va inteleg iesirile...

Link to comment
Share on other sites

Ei, na ! O reacţie natural bărbătească, e de înţeles...

 

Apărăm şi noi ultima redută de masculinitate, ultimul spaţiu în care putem să tragem şuturi în cur ( kick-ass ), sa bem bere şi să mirosim a transpiraţie şi în care nu sunt cântece despre ojă şi despre ce programe minunate are maşina de spălat automată... :)

 

Neah ! Glumesc ! Le urez mult succes şi să "kick-ass" !

 

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

vektor, eu nu inteleg o chestie: Cand a inceput lumea sa comenteze aiurea despre tipul care vrea sa-si faca formatie de manele nu s-a sesizat nici un moderator, nu a fost split-uit topic-ul si nu a fost nimeni avertizat. Cand e vorba de girlband, a cazut cerul. De ce? Ori suntem golani, ori nu mai suntem ...

Edited by 24fret
Link to comment
Share on other sites

vektor, eu nu inteleg o chestie: Cand a inceput lumea sa comenteze aiurea despre tipul care vrea sa-si faca formatie de manele nu s-a sesizat nici un moderator, nu a fost split-uit topic-ul si nu a fost nimeni avertizat. Cand e vorba de girlband, a cazut cerul. De ce? Ori suntem golani, ori nu mai suntem ...

 

Si acolo a fost exact aceeasi situatie.

 

Asta e topicul.

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

Eu cred ca orice topic e bun si se poate comenta si "aiurea" pentru ca fiecare are dreptul la replica si ce unora li se pare aiurea altora li se pare corect si invers.

Singura situatie inacceptabila este atacul la persoana, care trebuie sanctionat, in rest cred ca avem cu totii de invatat unii de la altii.

Link to comment
Share on other sites

Plus ca ce e mai secsi decat o roscata cu un Les Paul de 5 kile in spate?

 

o roscata dezbracata cu un Les Paul de 5 kile in spate!

 

Poate s-au inspirat dupa Rockbitch, daca da, i'd be your no.1 fan.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.