www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ajutooorrr!


ScreamStar
 Share

Recommended Posts

Nu "for free", draga Arpi, ci sub 1000 de pounds. Nu mai are voie omu' sa faca reclama la Anderton's, ca imediat sariti de kur in sus. :P

reclama la Anderton's ?

 

habar nu am cine si ce e Anderton's ...ceva vecini cu Superton's ( am avut o statie Superton Electronica Bucuresti 30W 2xEL34 ..suna bestial !!)

 

dar e haioasa treaba ...

 

la fel ca si :

 

"...I chil pipel for mani...nou....bicoz iu ar mai frend ai chil iu for nating ...for fri !

 

Se foloseste GOOGLE EARTHING si scapi de NOISEs

Edited by karpi
Link to comment
Share on other sites

Va multumesc din suflet tuturor, problema era din cablu. Am spus sa o incerc si p'asta si asta e. Diferenta e uriasa, au disparut acele bazaieturi si sunete nedorite. Acum se aude impecabil, chiar si cu doza din bridge. Va multumesc din suflet ca mi-ati dat cateva sugestii. Suna senzational acum :) Va raman dator!

Link to comment
Share on other sites

Va multumesc din suflet tuturor, problema era din cablu. Am spus sa o incerc si p'asta si asta e. Diferenta e uriasa, au disparut acele bazaieturi si sunete nedorite. Acum se aude impecabil, chiar si cu doza din bridge. Va multumesc din suflet ca mi-ati dat cateva sugestii. Suna senzational acum :) Va raman dator!

Sa-ti fie de bine.

Doar o nelamurire am: chitara ta are dozele originale? Macar sa lamurim si dilema dozelor active si a bateriilor.

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

Stiam ca e vorba de mine dar ma distram si eu.

 

Asa greu era sa iti dai seama? :lol:

 

Nu, da' voiam sa mai fac si eu un post.

 

Paaiii...asa am cumparat-o. Echipata cu doze active EMG. Nu stiu sigur de care, dar cel mai probabil 81/85.

 

Dozele active EMG sint probabil cele mai silentioase; daca si cu alea ai zgomot de fond inseamna ca esti radioactiv.

Link to comment
Share on other sites

Paaiii...asa am cumparat-o. Echipata cu doze active EMG. Nu stiu sigur de care, dar cel mai probabil 81/85.

Stii de ce te-am intrebat? Pentru ca ai spus ca "bateriile sunt noi". Despre KH-202 stiam ca are din fabrica doze pasive (e simplu de verificat: pe doze scrie ESP sau EMG-ESP). Banuiesc ca tu ai cumparat chitara nu din magazin, ci de la cineva care a inlocuit dozele stock cu unele active, carora le-a facut si un "18-volt mod".

Asa-i? ;)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.