www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Chitara Vanduta Fara Stirea Mea .partea A 2-a


Mosh Craciun
 Share

Recommended Posts

dupa cum am zis, am ajuns acasa si am facut un topic despre chitara care mi-a fost vanduta fara sa stiu ceva. totul a inceput cand eu m-am mutat la userul gigiflex. i-am zis ca am nevoie sa stau la el pana in vara si-a fost de-acord.am fost de-acord si la bani si la tot. a fost bine o perioada,ieseam la bere,venea la cantari si ii dadeam bautura din protocol .uneori chiar ii mai dadeam eu bani.bun.acum sa explic treaba cu chitara. aveam o chitara peavey vortex care statea la timisoara.a intrat pe mine si ma intrebat daca o mai vand. i-am zis ca da.conditia a fost sa-mi repare o chitara si sa-mi dea un power conditioner. am primit power conditioneru, i-am dat chitara sa mi-o faca si i-am adus peavey-u. a tot bibilit la chitara dar n-a reusit s-o faca.a lasat-o intr-un colt si acolo a uitat-o.toate piesele marunte erau intr-o cutiuta,grifu intr-o cutie , body-u in tot undeva in colt.inainte de pasti cu 3 sapt a inceput sa se poarta tot mai urat, sa ma injure. dimineata cand ajungeam de la cantare , intra in camera si dadea drumu la muzica sau incerca sa cante la chitara.nu puteam sa-i zic nimic ca doar eram la el in casa.a venit pastele si am plecat acasa.dupa ce m-am intors in bucuresti ,in 2 zile ma intreaba cat o sa mai stau la el ca nu poate sa ma tina ca au aflat parintii lui .i-am spus ca o sapt si ma mut.asta s-a intamplat luni. joi seara inainte de cantare , mi-am facut bagajele ca urma sa ma mut in weekend.noapte in timpu cantarii imi da mesaj ca i-am bagat din lucrurile lui la mine in bagaje .l-am intrebat ce , si mi-a raspuns ca daca nu stiu inseamna ca am probleme mari.i-am dat sms ca eram in timpu cantarii ca vin sambata ,ca vineri nu aveam masina. ajung sambata la el, iau racku de 12U ,bagaju mare cu haine si inca 2 bagaje. seara trebuia sa ma intorc dupa restu de chestii lasate la el.il intreb ce i-am luat si el imi spune ca un hd care el mi l-a lasat ca al meu avea probleme iar el nu-l mai folosea.am si uitat de el. in rest , mie mi-au disparut niste cabluri ,adaptoapre. n-a mai raspuns la tel,pe mess la nimic. m-am mutat ,am despachetat si am obs ca imi lipsea de pe chitara toate piesele de pe chitara mai putin dozele,potentiometrele si cheitele.alea erau demontate ca ''lucra'' la chitara. floydu edge pro l-am pus intr-o punga joi seara in bagaje iar el la luat si de-atunci nu l-am mai vazut.de aia chitara s-a vandut cu floydu meu.i-am trimis mesaj ca intelegerea cu chitara a picat pt ca nu a facut absolut nimic la ea + a mai si furat piese de pe ea ,iar eu trebui sa-i dau power conditioneru inapoi.l-am sunat de nenumarate randuri (tibi-sunetistu din music club a fost de fata) .acum 3-4 zile intra unu pe mine pe mess sa ma intrebe daca nu am maneta de la floyd ca a facut rost de un peavey cu un floyd edge pro al meu.imediat m-am gandit ca o fi vb de chitara mea cu floyd meu.l-am intrebat pe noul proprietar zgariturile floydului si a chitarii ,inclusiv modificarile ce le-a facut gigiflex la chitara. l-am intrebat si pe ciocanel daca a vandut gigiflex chitara si mi-a zis ca parca stie ca a vandut-o.asa am aflat ca chitara mea s-a vandut .... in + mai am lucruri de recuperat de la el....

 

in caz ca nu m-am exprimat prea bine ,is obosit ca abea ce-am ajuns acasa si mor de somn ,dar n-am vrut sa mai aman treaba cu topicul.

Edited by Mosh Craciun
Link to comment
Share on other sites

Guest Chucky666

Aveti grija cu cine faceti chestii de stea...cat despre chitara mos craciun...i'm sorry,park am vazut-o si prin anunturi intr-un timp :)

Link to comment
Share on other sites

Nasol . eu am fost pagubit de vre-o 4 microfoane toate de marca ( de cele ieftine nici nu amintesc), o statie combo 2x12" ,o chitara bas, si mai multe cabluri ,maruntisuri.

 

N-am mai umblat dupa statie cand am vazut ca l-a batut dumnezeu pe cel caruia i-am imprumutat-o ( nu ! inchiriat !!) si care a maritat-o .

Invataminte , concluzii sa nu ai incredere in nimeni .Afacerile ,schimburile intotdeauna implica si riscuri .

Link to comment
Share on other sites

Guest dachsund
pai si pe gigiflex unde il gasim , ca sa ii facem o vizita noaptea cu niste pietre in geam sau ceva mai rau ...

this calls for some RGC Justice :):lol:

Link to comment
Share on other sites

ce isi propune sa rezolve treadu asta?

 

Eu vreau sa vad raspunsul lui gigiflex. I love drama. RGC-ul este telenovela mea saptamanala. :) Sunt aproape sigur ca sunt doua puncte de vedere si doua povesti diferite in cazul asta.

 

Partea a 1-a unde este?

Edited by Metabog
Link to comment
Share on other sites

pai mai mult decat sa isi zica ofu omu asta nu are ce sa faca, credeti ca din cauza presiunii gigi ala se va simti vinovat si va trimite banii inapoi celui care a cumparat chitara pentru a primi chitara inapoi si apoi o va trimite inapoi la mos craciun sau ce?

 

da...cu siguranta asta se va intampla :)

Link to comment
Share on other sites

Mah eu il stiu pe baiatul asta si mi-am lasat o niste scule destul scumpe (Ibanez Rg370DX, zoom g9.2tt aprox 3000ron) pe la el si ca nu aveam unde sa le tin si le-am luat inapoi intregi. Nu il stiu sa fure, m-a ajutat de atatea ori pe mine si pe niste prieteni de-ai mei gratis cu mici reparatii la chitari si am stat inclusiv la el in casa fara sa imi lipseasca nimic cand am plecat.

Link to comment
Share on other sites

Si eu il stiu baiat de treaba, eu cred ca baietii nu s-au inteles la schimb si de aceea a iesit asa. Nu cred ca l-a apucat sa vanda chitara daca nu era a lui ( din ce am inteles au facut un schimb inainte, asa ca cine s-a razgandit dupa, ala e de vina).

 

 

era vorba sa-mi faca o chitara si sa-mi dea un power conditioner. chitara e la fel, dar cu piese lipsa.. tu ce-ai zice daca ti s-ar intampla asa ceva?

Edited by Mosh Craciun
Link to comment
Share on other sites

Faptu ca gigiflex nu se prezinta la proces il culpabilizeaza evident.

 

Nu am auzit nimic de la gigiflex deci el e vinovat.

 

tu esti inchizitia ?

 

vad ca sunteti unii care va place sa va dati cu parerea in necunostiinta de cauza

 

pentru telenovele va recomand acasa tv ... din pacate nu sunt interactive si nici nu se "fura" chitari

 

daca se asteapta cineva sa dau explicatii sa astepte, vorba lu ciorap nu se rezolva nimic

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
tu esti inchizitia ?

 

vad ca sunteti unii care va place sa va dati cu parerea in necunostiinta de cauza

 

pentru telenovele va recomand acasa tv ... din pacate nu sunt interactive si nici nu se "fura" chitari

 

daca se asteapta cineva sa dau explicatii sa astepte, vorba lu ciorap nu se rezolva nimic

 

esti deja nesimtit.ti-am trimis 3 mesaje si tu nu-mi raspunzi. am nevoie de chitara,floyd si restu' lucrurilor urgent

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.