www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ziua Chitarelor 2


Guest zzz
 Share

Recommended Posts

Felicitari, Corrado si celor implicati in organizarea acestui eveniment. Nici nu vreau sa-mi imaginez ce implicare presupune sa organizezi asa ceva, cu artisti de acest nivel. Nota 10 pentru tot. :)

 

Mi-au placut cu totii, nu mai conteaza gusturile. MAB mi-a facut o impresie foarte buna, e un adevarat entertainer, Timmons te unge la suflet, Hallebeck, un fel de Descartes corect si simpatic, Garsed avea ceva deosebit, manuia intr-un mod expresiv acel slide. Howe, de asemenea un muzician desavarsit.

 

Vreau sa-i felicit pe Marius Pop si pe Claudiu Ursache. Personal ii vedeam clasati ceva mai sus.

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Felicitari Corrado & tuturor celor implicati in organizare, dar mai ales chitaristilor care au urcat pe scena (naestrii si cei din concurs, deopotriva). Atmosfera a fost magica si cu siguranta avem nevoie de astfel de evenimente ca sa ne simtim "printre ai nostri", sa descoperim si sa redescoperim tehnici, emotii, idei despre muzica.

 

Eu am incercat sa retin cat de mult din ce au povestit Brett, Richard, Andy & Co., o prima insemnare despre Ziua Chitarelor 2 am postat-o deja pe blogul meu:

http://www.lectii-de-chitara.ro/2010/04/cu...iua-chitarelor/

 

Mi-a parut rau ca nu s-a putut filma, dar totodata m-am linistit ca am vazut pe cineva cu o camera profi din partea organizatorilor. Abia astept sa revad cele mai faine momente pe http://www.youtube.com/ziuachitarelor :)

Link to comment
Share on other sites

Guest songbird

@ Razvan S - vreau sa stiu si eu cum se numeste a doua piesa cantata de Brett - geniala!!! Daca-i aflu numele, presimt c-o s-o tin multa vreme pe repeat.

 

Mie mi-a placut mult, desi nu cant la chitara (dar as putea spune ca sunt destul de "informata" in domeniu datorita lui Alec) - discursul lui Andy mi s-a parut plin de inspiratie nu numai pentru chitaristi, ci pentru muzicieni in general. Hallebeek mi s-a parut greoi la prima editie, acum, in mod ciudat, am inceput sa relationez mai bine cu muzica lui, i-am inteles tendinta de-a defini pattern-uri pentru a descoperi cai noi de-a iesi din ele. Am luat CD-ul lui (RHP) si pe al lui Andy Timmons, abia astept sa le ascultam diseara :)

Link to comment
Share on other sites

Brett mi s-a parut foarte fluid la chitara, parca a avut mai mult "corazon" decat ceilalti. per total Timmons m-a impresionat cel mai mult, desi Batio a fost "omul zilei" :)

 

 

asteptam pt a treia editie un Uli Jon Roth, un Michael Schenker, un Yngwie? :) o sa fiu plecat in Canare in Septembrie da jur sa vin inapoi pt 2-3 zile daca ii aduce Corrado pe cel putin unu din astia 3... ar fi prea de vis..

Link to comment
Share on other sites

Guest oldschoolrocker

Felictiari pentru inca un eveniment remarcabil, oraganizat impecabil. Am fost si la ZC1, si o sa fiu cu siguranta acolo si la ZC3. Imi e "frica" de cine o sa vina atunci, avand in vedere ce nume sonore au fost acum. Locatia a fost extraordinara. Sustin a se organiza in continuare in locatii asemanatoare. Felictari tuturor care au participal in special lui Corrado!

 

Gasiti cateva poze facute de mine aici :

 

POZE ZIUA CHITARELOR 2

Link to comment
Share on other sites

Rares, a fost optiunea lor sa cinte pe DSL sau a organizatorilor? Au avut cereri specifice legate de ampuri? Fara discutie ambii au sunat excelent.

a fost doar optiunea lor.MAB si Greg Howe au cerut in riderul tehnic DSL 100,MAB 2 bucati :),Richard Hallebeck si-a adus headul,un Hook,fiindca avea acolo o gramada de optiuni,inclusiv un potentiometru de master volume pe pedalboard cu un buton imens pe care il invartea cu piciorul.William Stravatto a venit cu headul masotti,iar Andy Timmons n-a dat niciun rider tehnic,drept pentru care am dus acolo Dual Rectifierul meu si un Road King dar mi-a soptit candid ca ar vrea un DSL ,ca sunetul lui nu iese din Mesa :) Asa ca cei de la MC Music au dat fuga vineri noaptea si au mai adus un DSL.Am facut poze la pedalele lor,dar sunt la Corrado in aparat,ca eu il uitasem acasa.O sa-l rog sa uploadeze el,practic nimeni nimic spectaculos,singurul cu pedalboard ca lumea a fost Richard,iar Greg Howe avea un OD Maxon,un wah Dunlop de serie,un T Rex room mate si un Boss DD3,fara board sau ceva,imprastiate pe jos.

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
a fost doar optiunea lor.MAB si Greg Howe au cerut in riderul tehnic DSL 100,MAB 2 bucati :),Richard Hallebeck si-a adus headul,un Hook,fiindca avea acolo o gramada de optiuni,inclusiv un potentiometru de master volume pe pedalboard cu un buton imens pe care il invartea cu piciorul.William Stravatto a venit cu headul masotti,iar Andy Timmons n-a dat niciun rider tehnic,drept pentru care am dus acolo Dual Rectifierul meu si un Road King dar mi-a soptit candid ca ar vrea un DSL ,ca sunetul lui nu iese din Mesa :) Asa ca cei de la MC Music au dat fuga vineri noaptea si au mai adus un DSL.Am facut poze la pedalele lor,dar sunt la Corrado in aparat,ca eu il uitasem acasa.O sa-l rog sa uploadeze el,practic nimeni nimic spectaculos,singurul cu pedalboard ca lumea a fost Richard,iar Greg Howe avea un OD Maxon,un wah Dunlop de serie,un T Rex room mate si un Boss DD3,fara board sau ceva,imprastiate pe jos.

 

 

Just wake up!!!!!!!!!!!!!! da asa este cum a zis Rares pe care le spun you rock! Rares in ocasia asta a fost de ajutor : pedala MAB overdive ca premiu a fost oferita de el fin el Importator T-rex in Romania pentru cine nu stie inca Rares este Midnight Music!!!!!Si ma ajutat cu transport, a pus la disposita masina lui.....si iDe aseman M&C Musical Intrument sa dovedit inca o data cel mai bun operator din sector in Romania - Ei au oferit Taote Marshall care erau acolo..... si au alergat noapte sa faca ca toti invitati sa simnta bine, si ca voi publicu sa avet un super show -si inca M&C Music a dat premiu 1 O minunata Chitara Ibanez--M&C MUSIC ROCKS !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! cine nu este de acord imi pare rau pentru el......daca toti alti importatori din scule din Romania iau ca exemplu M&C Musical Intruments - Romania ar fii o Tara mult mai delsvoltata din punct de vedere Muzical in particolar din punct de vedere cu tot ce are Legatura cu Chitare!!!!!!!!

Nu vreau sa fac numi ca nu e frumuos dar altii importatori ca sunt aici in Romania , daca erau in alte tari erau deja in faliment doar prin comportament al conducerea lor.

 

Sper ca nu am masacrat prea mult Limba Romana.

Rock and Roll Corrado!!!!!

 

Si inca o data mersi voi cel mai frumuos public!!!!!!....si ar fii cazul sa spunet si voi publicu meu mersi Lui Rares si la M&C Musical Instruments distributor...fara ei nu iesea asa frumuos Ziua Chitarelor 2 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

me rebag in pat ciao ciao

Edited by Corraxe
Link to comment
Share on other sites

Cea mai frumoasa zi = Ziua chitarelor 2. Nu-mi vine sa cred ca am putut asculta asa de mari chitaristi, intr-un loc atat de placut, langa ascultatori la fel de incantati ca mine, nici nu stiu ce sa mai zic ... mare noroc am avut cu invitatia lui Corrado, multumesc omule, nu te cunosc, dar ce-ai facut nu e egalat de nimic in lumea asta de la noi, sa nu te mire multumirile noastre, eu stiu doar un pic din ajutorul primit de la mc music, primarie, proguitar, le multumesc si lor, dar inca nu-mi vine sa cred ca tu, voi ati reusit sa ne oferiti o astfel de zi; uluitori chitaristi; pe mine m-a cucerit Batio, credeam ca, in special, tehnica e calitatea lui, dar am simtit aici ca are de toate, si pare ca tot vrea mai mult, sa fie sanatos si sa poata; respectul meu de simplu profitor de muzica pentru toti de pe scena, din jurul ei si pentru cei ce nu s-au vazut, dar au muncit zdravan pentru o minune de spectacol(n-ar fi rau sa-i stim) - daca exista de cumparat un dvd cu concursul, cu spectacolul din seara aceea, va rog sa-mi dati informatia...

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Cea mai frumoasa zi = Ziua chitarelor 2. Nu-mi vine sa cred ca am putut asculta asa de mari chitaristi, intr-un loc atat de placut, langa ascultatori la fel de incantati ca mine, nici nu stiu ce sa mai zic ... mare noroc am avut cu invitatia lui Corrado, multumesc omule, nu te cunosc, dar ce-ai facut nu e egalat de nimic in lumea asta de la noi, sa nu te mire multumirile noastre, eu stiu doar un pic din ajutorul primit de la mc music, primarie, proguitar, le multumesc si lor, dar inca nu-mi vine sa cred ca tu, voi ati reusit sa ne oferiti o astfel de zi; uluitori chitaristi; pe mine m-a cucerit Batio, credeam ca, in special, tehnica e calitatea lui, dar am simtit aici ca are de toate, si pare ca tot vrea mai mult, sa fie sanatos si sa poata; respectul meu de simplu profitor de muzica pentru toti de pe scena, din jurul ei si pentru cei ce nu s-au vazut, dar au muncit zdravan pentru o minune de spectacol(n-ar fi rau sa-i stim) - daca exista de cumparat un dvd cu concursul, cu spectacolul din seara aceea, va rog sa-mi dati informatia...

 

 

proguitar? proguitar nu a avut nicio traba cu Ziua Chitarelor..a doar imprumutat 1 chitara lui Batio atat

Edited by Corraxe
Link to comment
Share on other sites

Multumesc si eu pentru eveniment superb corrado si cristina, calin si sotia lui, rares si toti cei care au contribuat la asa ceva!!!

Ziua superba si chitaristi la fel, cand i vezi live zici ca este ziua de craciun.

Cu ocasia aceasta salut toti prieteni vechi din rgc cu care ne am vazut si acei care am avut ocasia sa i cunosc pe acolo.

Numai bine tuturor, ne vedem pe 17 la Stravato!!

Link to comment
Share on other sites

Concursul a fost castigat de damjan peicinoski din macedonia, castigat pe drept, a meritat, play de rupe pamant, groove, armonie, ritm si stapanire tecnica iesita din comun.

Al doila loc a fost dragianni, eu zic ca na meritat, cantat prost, melodie lui era o copie clara a VAI din toate punctele de vedere, dar nu asta a fost problema, problema este ca na cantat bine (bending gresite, panatie pai nimerea pai nu etc...) feeling zero barat.

Al treila loc a fost Marius pop, parerea mea ca pentru piesa si pentru cum a cantat live trebuia sa ia linistit locul 2 pe merite. a demonstrat o buna conostinta armonica, stapanire tecnica excelenta si fluiditate.

Din surprisele mele a fost demerev care a iesit pe locul 6 care sincer zic eu ca merita mai mult.

Si nu in ultim rand Claudiu ursache care a cantat destul de bine, au fost gherlute de rigoare care lau tras in jos, benduri gresite, note ciupite gresit etc...piesa totusi grea.

La claudiu i as da un sfat, la urmator concurs sa nu se mai chinuie atat de mult sa faca show cu fata si corp, mai bine se concentreaza mai mult pe ce canta cu siguranta o sa ocupe un loc pe podium pentru ca mana si inima are si cu siguranta un chitarist de viitor de care o sa ausim. Putea mai bine, clar!!

Toti chitaristi au fost totusi de nivel foarte inalt, un concurs foarte greu!! Felicitari tuturor!!

PS: ale mele sunt simple impresi personale de un ascultator, total discutabil dar nu motiv de cearta sau scandal!!

numai bine

Link to comment
Share on other sites

Multumim Corrado!!

 

Andy Timmons m-a impresionat enorm. Inca nu imi vine sa cred cat de bine poate suna LIVE. A fost un spectacol cu adevarat genial cu invitati pe masura. Brett mi s-a parut o surpriza cu adevarat placuta.

 

Fata de concurs, Claudiu nu merita sub nici o forma ultimul loc, exact cum cehul (care e un tip foarte simpatic de altfel) nu merita locul 2, iar brazilianu' inca nu inteleg cum de a ajuns pe 4! Poate oi avea eu urechi de tabla ...

 

p.s. Parerile sunt personale si chiar nu am chef de cearta aiurea :) Multumesc.

Link to comment
Share on other sites

ca tot veni vorba de concurs,parerea mea e identica cu a lui Adriano : Damjan Pecinoski a meritat locul 1,Marius Pop merita clar locul 2,iar ,la fel ca si lui Adriano,mie bulgarul Demerev mi-a parut de locul 3.Ma bucur sincer ca anul asta n-am facut parte din juriu,si ma mai bucur ca pedala pe care am oferit-o pentru locul 3,MAB Overdrive,o pedala excelenta,singurul distors pe care-l foloseste MAB a ajuns la Marius :) Claudiu si-a ales o piesa grea,si s-o canti sub ochii ageri ai compozitorului e o sarcina si mai grea :) Avand in vedere conditiile,s-a achitat bine....cred ,insa ca nu trebuia sa se autosupuna la un asemenea stress inutil

Edited by midnight rider
Link to comment
Share on other sites

+1

 

Corrado?! am (avem) o rugaminte ... poti pune pe forum slide-urile lui Hallebeek? :) PLEEAAASE

 

there were some tasty diminished licks there...

 

 

@Ciocanel? curiozitatea ta, dar si a mea, pot fi satisfacute chiar de Richard H. himself, prin intermediul site-ului sau.

 

Via e-mail, mi-a transmis ca prezentarile sale pot fi descarcate de aici http://richardhallebeek.com/news/index.php

 

Astfel ca, dragilor, cine este interesat le poate avea direct de la sursa.

 

Play on!

 

Gyzmo

Link to comment
Share on other sites

cateva pareri ...subiective ,normal :)

fain eveniment per total...mi-a parut mai potrivita abordarea de anul acesta a acelei ore dedicate fiecarui chitarist

ce m-a surprins tonul murdar al lui Howe - nu a fost tonul Howe care il stiam, ca mare fan Howe sincer nu am vazut pe nici o inregistrare video sa sune asa ...zicea el ceva la inceput ceva ca nu e ok ca nu are acces la effects loop daca am inteles bine... pe ce a cantat in final pe marshall sau bogner?

 

pe langa partile de laudat, m-a mirat din nou faptul ca iar nu s-a respectat programul (totusi un plus fata de anul trecut), iar in loc de juma de ora au cantat cate 3 piese doar fiecare la final

plus Batio a cantat 2 din cele 3 , aceleasi cu cele cantate dimineata :)

 

cel mai mult din tot eveniemntul m-a impresionat Garsed, apoi Howe, Timmons si restul.

Batio mi s-a parut sincer un mare clovn, dar se pare ca peste tot ca circul face audienta :)

 

concursul: cam stupid in arta - muzica cazu de fata sa ai concursuri...de asta e si greu de decis obiectiv "cine e cel mai bun chitarist" .

personal pe primele doua locuri as considera pe Marius si pe macedonianul castigator ...

 

numai bine! si sa avem in toamna parte de... Satch man , Vai, Gambale, Petrucci, Gilbert si ...un Rob Johnson mi-ar placea enorm sa il vad la Bucale.

 

 

numai bine!

Link to comment
Share on other sites

@Ciocanel? curiozitatea ta, dar si a mea, pot fi satisfacute chiar de Richard H. himself, prin intermediul site-ului sau.

 

Via e-mail, mi-a transmis ca prezentarile sale pot fi descarcate de aici http://richardhallebeek.com/news/index.php

 

Astfel ca, dragilor, cine este interesat le poate avea direct de la sursa.

 

Play on!

 

Gyzmo

 

UBERAWESOME!

 

si jam tracks... :)

 

 

thx

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Multumiri lui Corraxe pentru ca organizeaza asa ceva in RO. Nu stiu cat timp ar fi trecut pana sa aiba o asa initiativa un roman. Daca vrea sa faca ZC un evenient anual, atunci imi doresc sa vina 2011 prin iulie-august, asa. :)

Referitor la concurs vreau sa spun ca mi-as fi dorit ca Marius Pop sa fie mai sus de locul 3 pentru ca MERITA.

La mai mare.

Link to comment
Share on other sites

hello everybody,

e prima data de joi cand ajung si eu lau un calculator...

am fost la ZC2 in calitate de sustinator (n-am gasit alt cuvant...) al lui Marius si am fost de fata cam la tot ce s-a intamplat in cadrul evenimentului, de la probele de sunet ce s-au intins vineri pana la ora 4 noaptea pana la ultima bere de la ora 3 jumate sambata noaptea (inainte cu 1 ora ca Marius sa plece la un concert la Caransebes :)

 

Pareri:

despre "the magnificent 5" - tot ce s-a intamplat s-a cam povestit, toti au fost la nivelul asteptarilor cu un plus pentru MAB si Andy care au depasit asteparile mele. Howe a fost putin stingher din cauza unor probleme tehnice ce au ramas pana la final neidentificate (foarte ciudat...) dar a facut tot posibilul sa nu se vada (si a reusit in mare masura).

Ce a fost ceel mai impresionant a fost sa remarc modestia si lipsa de incrancenare cu care trateaza ceea ce fac - probabil lectia numarul 1 ce a fost predata celor prezenti, sunt curios cati dintre RGC-isti vor intelege acest lucru.

 

despre concurs:

stiam de la inceput ca Marius si Damjan sunt din alta liga fata de ceilalti lucru care a fost demonstrat.

Damjan i-a "distrus' pe toti la probele de sunet vineri noaptea la 3 cand el era "fresh as a daisy" si toti ceilalti abia se tineau pe picioare.

Greg Howe si Andy Timmons ne-au spus ca au votat pentru Marius si toti au spus ca ceea ce a cantat el este absolut imposibil sa fie cantat pe un Les Paul :)

Stiam ca pentru locul 3, in principiu, lupta era intre Dragianni si Thiago Trinsi. Dragiani a cantat bine (s-a vazut ca are o mare experienta de scena...) iar Thiago s-a pierdut si a fost mult sub asteptari.

Claudiu nu a fost in nici un caz de ultimul loc, a cantat frumos si ma bucur ca nu a fost dezamagit (sper ca ti-a trimis marius pozele :)

 

Last but not least: ma bucur ca dupa ziua de sambata capacitatea mea de a face diferenta intre adriano, art si bolly a crescut considerabil :lol:)

Link to comment
Share on other sites

hello everybody,

e prima data de joi cand ajung si eu lau un calculator...

am fost la ZC2 in calitate de sustinator (n-am gasit alt cuvant...) al lui Marius si am fost de fata cam la tot ce s-a intamplat in cadrul evenimentului, de la probele de sunet ce s-au intins vineri pana la ora 4 noaptea pana la ultima bere de la ora 3 jumate sambata noaptea (inainte cu 1 ora ca Marius sa plece la un concert la Caransebes :lol:

 

Pareri:

despre "the magnificent 5" - tot ce s-a intamplat s-a cam povestit, toti au fost la nivelul asteptarilor cu un plus pentru MAB si Andy care au depasit asteparile mele. Howe a fost putin stingher din cauza unor probleme tehnice ce au ramas pana la final neidentificate (foarte ciudat...) dar a facut tot posibilul sa nu se vada (si a reusit in mare masura).

Ce a fost ceel mai impresionant a fost sa remarc modestia si lipsa de incrancenare cu care trateaza ceea ce fac - probabil lectia numarul 1 ce a fost predata celor prezenti, sunt curios cati dintre RGC-isti vor intelege acest lucru.

 

despre concurs:

stiam de la inceput ca Marius si Damjan sunt din alta liga fata de ceilalti lucru care a fost demonstrat.

Damjan i-a "distrus' pe toti la probele de sunet vineri noaptea la 3 cand el era "fresh as a daisy" si toti ceilalti abia se tineau pe picioare.

Greg Howe si Andy Timmons ne-au spus ca au votat pentru Marius si toti au spus ca ceea ce a cantat el este absolut imposibil sa fie cantat pe un Les Paul :lol:

Stiam ca pentru locul 3, in principiu, lupta era intre Dragianni si Thiago Trinsi. Dragiani a cantat bine (s-a vazut ca are o mare experienta de scena...) iar Thiago s-a pierdut si a fost mult sub asteptari.

Claudiu nu a fost in nici un caz de ultimul loc, a cantat frumos si ma bucur ca nu a fost dezamagit (sper ca ti-a trimis marius pozele ;)

 

Last but not least: ma bucur ca dupa ziua de sambata capacitatea mea de a face diferenta intre adriano, art si bolly a crescut considerabil :D )

 

:) ...... :) man

subscriu si eu la cele spuse de tine ca doar n-oi fi nebun sa tastez atata :lol:

multumesc organizatorilor :) ...si..asteptam ZC 3!

Link to comment
Share on other sites

Si inca ceva: mi s-a parut destul de jenant ca idolii atator chitaristi au cam ramas cu CD-urile pe taraba. Pai frate!, daca vrei un autograf cu maestrul preferat, barem fii cu bun-simt si cumpara CD-ul pe care sa ti-l semneze, chit ca ai toata discografia(inclusiv bootleg-uri) acasa, luata de pe net.

 

Ai perfecta dreptate . Ca un mic amuzament, l-am rugat pe Howe sa semneze direct pe CD, nu pe coperta. Rezultatul l-am vazut abia acasa: varful pixului ( nu era un marker cu varf moale) a lasat urme adanci fiind vizibile pe reversul CD-ului, motiv pentru care piesele doi si trei se aud cu intreruperi. Dar, nu-mi pare rau deloc... :)

Link to comment
Share on other sites

Despre chitaristi 'guitar hero' nam ce sa comentez, toti au fost foarte tari, dar mai bine decat multe cuvinte atases o poza.

Cam asta era espresie 'naturala' a fetei care faceam cand incepea sa cante fiecare chitarist :) !!! Poza aceasta este e fapt la brett garsed, dupa ce a inceput solou la prima piesa, da , acolo unde facea arpeje acele cu trei dejete si pana de la mana dreapta...MUAHAHAHAHHHH !!!

jos palarie la toti 5!! numai bine :)

post-3774-1271271974_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

proguitar? proguitar nu a avut nicio traba cu Ziua Chitarelor..a doar imprumutat 1 chitara lui Batio atat

 

Te rog sa ma scuzi, tu stii exact cine si ce, eu doar am citit ca vineri 9 aprilie are loc un eveniment la magazinul firmei respective (eu n-am reusit sa ajung acolo) la care participa si Batio, iar la fenomenul chitaristic rar, pe care tu ni l-ai oferit sambata, l-am vazut de cateva ori, in "spatele" scenei, pe dl.Ursu, lutierul si electronistul firmei, si asa am crezut ca pe sunet, sau nu stiu in ce fel, e implicata si firma , m-am inselat, iertare...

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Do Not Forget!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

MAINE ORA15 ZIUA CHITARELOR 2 RELOADED CU WILLIAM STRVATO - CONCERT SI MASTER CLASS @ Jukebox Club strada Turturelelor 11

 

MASTER CLASS PROGRAM :

 

Set 1 - ContemporANY ROCK TECHNIQUE (Alternate Picking -Legato -Tapping -Sweep Picking -Hybrid Picking - Strink Skipping)

 

Set 2 - Rock Fusion Improvisation ( inside & out side idea and concepts)

 

Set 3 - Heavy Fusion Rhythm Work out - ( How to build a rock fusion Chords Progression)post-3267-1271418049_thumb.jpg

Edited by Corraxe
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.