www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ziua Chitarelor 2


Guest zzz
 Share

Recommended Posts

  • Replies 185
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

:)tie ca tu n-ai treaba, eu am stage fright :) (daca mi se selectioneaza filmarea dupa ce o trimit,presimt gherle in ea :lol: )

 

stai fara grija ..e doar cochilia,i'm soft on the inside:(

vin cu masina deci voi canta fara aditivi...so u and me both:))

asta daca trecem preselectia..deocamdata discutam sa ne aflam in treaba :)

Edited by bolly
Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
Salut, am primit reply la invitatie ca s-au terminat locurile, dar exista posibilitatea de a avea loc in picioare.

Asta inseamna ca pot veni si am loc garantat in picioare?

Pe ce baza se face intrarea?

 

Mersi.

 

 

Ciao, raspunsul pe care l-ai primit spune asa:

 

Locurile de care dispune Teatrul Bulandra, adica 600, au fost ocupate, dar daca se vor pune scaune extra , inca nu stiu cate exact , cel mai probabil 50.... atunci, este posibil sa poti ocupa un astfel de loc. O alta chestiune importanta este ca din pacate, nu toata lumea care face rezervare se prezinta la teatru pentru eveniment, iar in acest caz se elibereaza alte locuri.

 

In cazul in care toate locurile si scaunele extra sunt ocupate, DA, poti sa vii si sa stai in picioare.

 

Intrarea se face in felul urmator... la ora 10.00 dimineata, cei care au loc rezervat pot intra in teatru, la ora 10.30 incep sa intre cei care nu au loc rezervat , adica toti cei care au primit mesaj "overbooking". Acestia se vor aseza unde gasesc loc liber sau pe scaunele extra, sau cum am zis mai sus, pot sta in picioare.

 

Inca ceva foarte important! Pentru ca intrarea este libera, va rog sa nu uitati sa va luati invitatia la voi, pentru a o prezenta la intrare, identitatea dumneavoastra fiind astfel verificata.

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
invitatia trebuie printata color?

 

 

nu......e ok si alb si negru.......

 

wowoe doar 10 zile au remas!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
se poate sa ma inscriu la concursul de chitara doar cu fisier audio? pt ca chiar n-am cum sa fac si video ...

 

 

ciao video este obligator, poti sa o faci si cu un web cam sau cu un aparat poze sau chiar cu un telefon cat de cat cu o camera buna.

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Suprizele nu s-au incheiat!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ne vedem toti pe 17 aprilie la ora 15.00, la Club Juke box, din strada Turturelelor, nr11 pentru Ziua Chitarelor 2 Reloaded, cu William Stravato. Timp de 3 ore, vom avea master class si concert! Asa cum v-am obisnuit, intrarea este gratuita!

 

In 1997, William se transfera in Statele Unite pentru a frecventa Guitar Institute of Technology de la Hollywood, unde a avut posibilitatea de a studia si canta cu muzicieni precum Scott Henderson, Joe Diorio, Brett Garsed, T.J. Helmerich, Steve Trovato, ori Joey Tafolla.

Dupa experienta din America a inregistrat primul sau album ca solist, intitulat "SURVIVOR". CD-ul, distribuit in toata lumea, s-a bucurat de prezenta lui Michael Angelo Batio, Brett Garsed si Prashant Aswani. In anul 2000, William Stravato inregistreaza "CYBERTONES" si il are din nou drept oaspete pe Brett Garsed. In anul 2004 publica discul "CONTACT", inregistrat in colaborare cu Salvatore Russo.

 

In cursul anilor, William a cantat live impreuna cu Bret Garsed, Joey Tafolla, Richie Kotzen, sau Guthrie Govan.

 

Pe de alta parte, chitaristul scrie pentru cea mai importanta revista de nisa din Italia, revista "AXE" si preda la una dintre cele mai prestigioase scoli de muzica moderna din Roma.

 

http://ziuachitarelor.com/contact_si_rezervare

 

Rock n rooool!!!post-3267-1270195614_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>&">
name="allowFullScreen" value="true"></param><param name="allowscriptaccess" value="always"></param><embed src="
type="application/x-shockwave-flash" allowscriptaccess="always" allowfullscreen="true" width="480" height="385"></embed></object>&" type="application/x-shockwave-flash" wmode="transparent" width="425" height="350" />
Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Hristos a inviat! Si a facut-o astazi, pentru ca vrea sa ajunga la Ziua Chitarelor!!! La multi ani si Paste Fericit!

Link to comment
Share on other sites

Guest Corraxe

Iata lista finalistilor care vor avea dreptul de a participa la Guitar Contest-ul din cadrul festivalului Ziua Chitarelor 2.

 

Initial, ar fi trebuit sa ramana maxim 5 concurenti, dar in ultimul moment am decis sa extend lista pana la 10.

 

Lista in ordine alfabetica:

 

1. Angel Demirev – Bulgaria

2. Antonello Giliberto – Italia

3. Claudio Mariola – U.K.

4. Claudiu Ursache – Romania

5. Damjan Pejcinoski – Macedonia

6. Dragianni – Croatia

7. Lukasz Kulczak - Polonia

8. Marius Pop – Romania

9. Paolo Castillo – Filippine

10. Sokol Keci – Albania

Link to comment
Share on other sites

Iata lista finalistilor care vor avea dreptul de a participa la Guitar Contest-ul din cadrul festivalului Ziua Chitarelor 2.

 

Initial, ar fi trebuit sa ramana maxim 5 concurenti, dar in ultimul moment am decis sa extend lista pana la 10.

 

Lista in ordine alfabetica:

 

1. Angel Demirev ? Bulgaria

2. Antonello Giliberto ? Italia

3. Claudio Mariola ? U.K.

4. Claudiu Ursache ? Romania

5. Damjan Pejcinoski ? Macedonia

6. Dragianni ? Croatia

7. Lukasz Kulczak - Polonia

8. Marius Pop ? Romania

9. Paolo Castillo ? Filippine

10. Sokol Keci ? Albania

 

 

:) liga campionilor.... :)

 

http://www.facebook.com/video/video.php?v=...7417&ref=mf

Edited by CiocanelBloodyCIocanel
Link to comment
Share on other sites

Iata lista finalistilor care vor avea dreptul de a participa la Guitar Contest-ul din cadrul festivalului Ziua Chitarelor 2.

 

Initial, ar fi trebuit sa ramana maxim 5 concurenti, dar in ultimul moment am decis sa extend lista pana la 10.

 

Lista in ordine alfabetica:

 

1. Angel Demirev – Bulgaria

2. Antonello Giliberto – Italia

3. Claudio Mariola – U.K.

4. Claudiu Ursache – Romania

5. Damjan Pejcinoski – Macedonia

6. Dragianni – Croatia

7. Lukasz Kulczak - Polonia

8. Marius Pop – Romania

9. Paolo Castillo – Filippine

10. Sokol Keci – Albania

 

 

Mama, ce e in lista aia!

Link to comment
Share on other sites

Guest costi iorga

Sal!

O gramada de chestii de mare kakao (topicuri legate de scârbici) ma obliga sa raman in Austria cand are loc evenimentul.

@corrado: Exista vreo posibilitate sa transferi invitatia mea altcuiva?

Multumesc

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.