www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Parul ...


Guest a_punker
 Share

Recommended Posts

Am o problema ...care am avut-o aproape toti la un moment dat, unii mai des altii mai deloc , deh, deci e vorba despre par,. Si pe voi va F*te toata ziua la cap cu tunsu ? Adik doh stiu ca traiesc intr'un oras uitat de civilizatie:))) dar pnm in fiecare zi mi se scoate ochii ....nah exceptamnd unele fete :) si cativa prieteni adevarati ...in rest toata lumea jeez:| ,Voi ??

 

Nu inteleg cum poate fi asta o problema. Adica daca arati ca o femeie cu paru lung si te mai si comporti ca una atunci inteleg sa te f*ta lumea si altundeva decat la cap. Uite asa aratam eu anu trecut si n-am avut nici pe dracu.

Link to comment
Share on other sites

Guest szekely
Nu inteleg cum poate fi asta o problema. Adica daca arati ca o femeie cu paru lung si te mai si comporti ca una atunci inteleg sa te f*ta lumea si altundeva decat la cap. Uite asa aratam eu anu trecut si n-am avut nici pe dracu.

 

bestiala creasta !

Link to comment
Share on other sites

Guest a_punker
Nu inteleg cum poate fi asta o problema. Adica daca arati ca o femeie cu paru lung si te mai si comporti ca una atunci inteleg sa te f*ta lumea si altundeva decat la cap. Uite asa aratam eu anu trecut si n-am avut nici pe dracu.

 

ok dude deci am remarcat ca ai zis ...anu trecut....inseamna ca acum esti tuns ?? de ce ?:)

Link to comment
Share on other sites

ok dude deci am remarcat ca ai zis ...anu trecut....inseamna ca acum esti tuns ?? de ce ? :)

Da, acum sunt tuns. Pentru ca incepuse sa creasca cam mult si deja trebuia ingrijit. Plus ca incepuse sa imi cam cada paru la spate :) (uita-te la poza sa vezi ca e mai rar) ca toata ziua ma trageam de par (tic nervos). Acum ma tund o data pe luna si mi-e foarte bine ca nu trebuie nici macar pieptanat si nici nu mai am de ce par sa ma trag :) .

Link to comment
Share on other sites

  • 4 years later...
  • 2 weeks later...

Oare de ce o fi el (sau ea) mereu liber/a?

 

"Liber" în sensul ca n-are client, ca la taxi ! ... :) Dacă n-ai frizer personal, te-aşezi mereu pe scaunul liber ! Nu ?

 

[ Jeez, I hate translate the jokes ! :angry: ]

 

Am intrat odată, acum vreo doi ani în frizerie şi am nimerit la o don'şoară avantgardistă, dezgheţată şi i-a ieşit pe placul meu [ n-am frizer "personal" şi mereu tre' sa explic "de aici aşa... de aici mai puţin... in spate aşa, etc...]. De atunci, am mai fost de vreo doua ori , dar avea mereu client. Ce era sa zic ? "Mai aştept, vreau la domnişoara !" ? I-aş fi făcut probleme, nu ?

Şi nimeream la câte unu' cu faţă şi freză de magazioner la Bumbeşti-Livezeni... Ce să-i zici ăluia ?

 

Aşa că de vreun an şi, intru unde apuc, m-aşez la cine nimeresc şi zic ca Dem Radulescu : "Tunde !"

 

:)

Edited by ramurel
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Aşa că de vreun an şi, intru unde apuc, m-aşez la cine nimeresc şi zic ca Dem Radulescu : "Tunde !"

 

:)

 

:)))) Doamne fereste!

 

Dar nu mai bine faci programare la domnisoara?

 

Sau dupa ce ai primit o tunsoare pe placul tau, fa-ti poze din fata-spate-laterale si prezinta-te cu ele la urmatoarea tunsoare. I le arati mai intai frizerului si apoi zici "Tunde!".

Link to comment
Share on other sites

:)))) Doamne fereste!

 

Dar nu mai bine faci programare la domnisoara?

 

Sau dupa ce ai primit o tunsoare pe placul tau, fa-ti poze din fata-spate-laterale si prezinta-te cu ele la urmatoarea tunsoare. I le arati mai intai frizerului si apoi zici "Tunde!".

 

Sincer, mi-o fo' un pic ruşine să-i cer număru' de telefon ... :blush:

 

În plus, ma gândeam să "introduc un pic de anarhie", să "Let it be" oleacă... Mi-e un pic nu-ştiu-cum, da' mă gândeam ca-ntr-o zi să intru în frizerie, să m-aşez la care se nimereşte şi să zic, de nebun : "Ştii ceva ? Have some fun !" :)

 

Am si uitat ca mai exista asemenea locatii. Ma bucur ca nu mai am un stress in plus :D

 

"You lucky ..." .... Da, pe cuvânt, frizerul la care m-am tuns ultima dată avea cam freza ta ... :P

 

Mă şi gândeam :" Ce să-i iecsplic io lu' nenea ăsta ?" :)

 

.

Edited by ramurel
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.