www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Poze cu chitarele noastre


Cosu

Recommended Posts

Ai fi uimit, dar nu prea se zgarie. Singura problema (pentru care o sa o schimb in curand) e faptul ca a fost gandita pentru oameni mai inalti decat mine (ca majoritatea strapurilor) si are o bucata de plastic care ma jeneaza (cand port tricouri subtiri and such...).

Salut mr. jackson si eu am la fel si eu am avut la fel problema cu bucata de palstica care ma deranja rao de tot. Am resolvat!!

Lam dat lui sotie si mi la scurtat, la cusut la masina de cusut si arata ca nou, mai scurt, si nu ma mai deranjaza. Eventual te trimit o posa dar nu este mare inginerie. Este pacat sa dai bani pe asa ceva. Numai bine :)

Link to comment
Share on other sites

MAMA, MAMA...ma luat 2 zile, cu pauze, sa ma uit la toate 56 de pagini, si cate chitari...nici nu ma inchipuiam ca puteau sa fie asa de multe modele.. Felicitari tuturor sa e stapaniti sanatos si sa va bucurati de ele. Maine daca am timp trag 2 pose si va presint familionu. ADICA TUTTA LA FAMIGLLLLIIIIAAAAAA...BRE eh,eh!! Numai bine. ADRIANO

 

 

Ia sa vedem Ovation Celebrity Koa? Frumoasa?

Link to comment
Share on other sites

@Deggeko: Da, foarte frumoasa, dar mai mult decat frumoasa are sunetul care imi place rao de tot. Stii cum este este vorba de gusturi si de pretentii fiecaruia. Aniway, pentru nivelul meu este deja prea mult.

Iata familionu: Tutta la famiglia, eh,eh!! Numai bine!

 

 

 

PS. de unde stii ca am luat chitara Ovation? ciao

post-3774-1199799425_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

@Deggeko: Da, foarte frumoasa, dar mai mult decat frumoasa are sunetul care imi place rao de tot. Stii cum este este vorba de gusturi si de pretentii fiecaruia. Aniway, pentru nivelul meu este deja prea mult.

Iata familionu: Tutta la famiglia, eh,eh!! Numai bine!

 

 

 

PS. de unde stii ca am luat chitara Ovation? ciao

 

Bella questa tua famiglia! :)

Link to comment
Share on other sites

mijo familion ... sa-ti creasca :) prin ce le delectezi? asha de curiozitatea mea ...

 

@mega deb: salut, merci, nu inteleg ce inseamna delectezi.. adia ce cant cu ele? Daca acest este semnificat atunci sa stii ca am luat special chitari foarte diferite una de alta ca 'caracter' si timbru pentru ca ma place de la musica clasica pana la blues, de la rock pana la fusion si jazz. In limitele posibilitati incerc sa cant ce imi place, nu mereu pot, adica aproape niciodata, asa ca suspend studiu la cover respectiva si la aman pentru mai tarziu, intretimp mai studies sa pot sal cant. Am inceput sa compun niste piese dar nimic conclusionat. Sunt un amator care se straduieste, na, cam asa e!! Ca preferinte in tinerete erau metallica, guns dar in particolar megadeth, la ora actuala Sunt Vai, greg howe, johnson, govan, Joe pass, metheny etc.. Ai inteles de ce las coveruri la juma (adica la un sfert...), nici eu nu am ales ceva prea usor, adegvat la capacitatile mele, dar din alt punct de vedere cred ca oricine ar trebui sa cante cateva piese de virtuosi al chitari, ca stimulente, nu cred ca strica.

 

@marrky: frate daca chitara ta te multumeste atunci insemna ca te bucuri de ia indiferent de model, si altceva, am prieteni care au chitare mai de baza, zicem ca lemn, ca doze, dar nu stiu cum, le face sa suna mai bine decat un musicman conectat la un mesaboogie...contaza si chitaristul. Bucurati de ia!! Numai bine si respect

 

Merci la toti si sa traiasca si familionu vostru!! Bucurie sa fie, pana la urma suntem ca niste copii mici cu jucariile noastre!!!

PS. Zambesc in momentul acest pentru ca imi aduc aminte cateva postari pe topicul acest unde se vorbea de a piti chitanze de la intrumente musicale si intrumente musicale de la sotiile pentru a evita un divort!!! Avem toti la fel pasiune cu aceasi probleme!!! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Hades666

frate eu nu am cine jtie ce... am o acustica de reghin din '80... e foarte veche chitara dar arata k noua... la inceput ma gandeam sa nu postez pt k imi era nitel rusine de ce scule am vazut pe aici apoi mi-a zis un prieten k nu conteaza ce scula ai conteaza dak stii ce sa faci cu ea si ce stii sa faci cu ea... sunt un novice am doar 3 luni de cand cant.....dar totusi stiu solo-ul de la "over the hils and far away" si balada de la animal x... acum o sa mai invatz pt k imi place chitara.....

 

P.S. poze cu chitara o sa pun in maxim 2 zile

Edited by Hades666
Link to comment
Share on other sites

Eu am o acusticã Fender, model CD-60, da, ºtiu cã-i cea mai ieftinã de la Fender, ºi probabil cea mai proastã calitate, dar mã descurc bine cu ea, pentru cã sunt la început (a.k.a o lunã de când o am). O sã editez mâine postul sã adaug ºi o pozã, acum nu pot (-.- nu mai are baterii aparatul -.-)

Link to comment
Share on other sites

Subscriu la cei de mai sus...

 

HOLY F%^#ING SHIT!!!1!!1one!!1eleven.

 

Sã le porți sãnãtos, and may your strings never need changing again (cred cã-i chin)

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.