www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Publika - Unde Esti


Jack Daniel
 Share

Recommended Posts

Guest Rayvann

Solo-ul ala suna bestial, cred ca trebuie sa fie cel mai tehnic solo de pop-rock vreodata :|

Imi place cum suna vocea, basul e fain, toba isi face treaba, clapa e si ea pe undeva pe acolo prin fundal... Adica piesa suna chiar ok, problema e ca la cum sunt trase video-urile astea in Romania... stiti voi, video killed the radio star.

Anyways, multa bafta si la mult air-time pe MTV-uri si dinastea, ca m-am saturat sa aud blaxi girls cand ma duc la magazin sa probez o pereche de blugi, parca as vrea sa ascult si altceva

 

Ah, si la 1:45 cand ridica scaunul, aveam impresia ca o va lovi in cap :):)

Link to comment
Share on other sites

S-a filmat la Chiajna de dimineata si pana seara. Am lucrat cu Rocca, pe care cu siguranta il cunoasteti din Firma. El a fost regizorul; are o echipa excelenta de profesionisti: de la cameraman si pana la tipele de la machiaj si catering. Montajul s-a facut f repede si foarte profi. Speram sa lucram cu ei in continuare.

Locul era la/langa o manastire parasita - am inteles ca-s povesti cum c-ar fi fantome acolo :)

Solo-ul... :) ei bine, sa vezi cum e sa ti se zica de la casa de discuri: "Facem un remix, taiem solo-ul. Ca sa fie la radio.." :)

Link to comment
Share on other sites

F misto, ma bucur sa il revad pe Ionut (parca asa il cheama pe vocal), unul din cei mai buni din Romania, care insa din pacate nu a avut niciodata recunoasterea necesara, si aici nu e vina lui sau a trupelor in care a cintat, ci a industriei muzicale de toata jena din Romania.

cam da.inainte a cantat la Cross si chiar suna bine trupa. pacat ca nu a avut un succes... oricum suna bine trupa asta,mult succes i :)

 

Solo-ul... :) ei bine, sa vezi cum e sa ti se zica de la casa de discuri: "Facem un remix, taiem solo-ul. Ca sa fie la radio.." :D

 

d ce nu ma mir? :)

Link to comment
Share on other sites

Am revenit la prima dragoste: Fender. Nu mai am Les Paul-ul de multa vreme. Nu m-am inteles niciodata prea bine cu el. Too fat for me :) Iar cu pedalierul si amp-ul, alegerea mea este un strat si un tele.

PUBLIKA este trupa mea. Nu mai colaborez cu Mike Godoroja, Felicia Filip sau altcineva.

Va multumesc pentru aprecieri si interes.

Link to comment
Share on other sites

Guest CristiZgarieNori

da... cand eram mai mic eram mare fan V.I.P. ,apropo de Ionut.

 

 

Mi-a aratat clipul un prieten saptamana trecuta, felicitari! e foarte reusit

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.