www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Videoclipuri


Guest gabi-mth
 Share

Recommended Posts

:) Cautand pe youtube clipul de la For the love of God am gasit aceasta minunatie de videoclip la Tender Surrender Asa-i ca e extraordinar? era sa cad de pe scaun.

Poate ca threadul ar fi trebuit pus la desert, dar l-am pus aici nu ca sa adun posturi, ci pentru ca daca ne gandim mai bine, ce a facut acest om nu-i deloc usor, pentru ca practic el a cantat intr-adevar Tender Surrender in acelasi ritm, incat unul care nu stie poate avea impresia ca fix Vai canta :)

In caz ca imi vor sari in cap fani .. fanatici ai lui Steve Vai, cum au vazut ca au comentat si pe youtube de l-au facut cu ou si cu otet pe autorul acestui "cover audio", vreau sa spun ca si mie imi place foarte mult Steve Vai, dar apreciez o gluma buna. Observati tonul mirific, acordajul perfect si mai ales corelarea intre cele mai jalnice sunete si strambaturile lui Vai :)

Si daca nimeni nu va avea chef sa se uite la scalambaiala de Tender Surrender, recomand acest "tutorial" facut de badea Hammett :

. Mie asta mi se pare si mai interesant, mai ales de la 1:30 incolo cand "se canta" Sanitarium. Din nou nu ma pot abtine sa rad ca gherlele numeroase si puternice se coreleaza perfect cu mimica lui Hammett :( , de asemenea un acordaj perfect si un ton superb.

Pentru cei care nu si-au dat seama si au impresia ca acum am descoperit Youtube, aceste filmulete sunt parodii ale clipurilor postate mai inainte pe Youtube, la care un nebun a inlocuit partea audio intr-un mare fel.

Edited by ambrozie
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
  • 2 weeks later...
  • 4 weeks later...
Guest Morgan

1. aici se pun videoclipuri, nu clipuri funny.

2. in caz ca nu le faceam deja destula reclama, uite un videoclip mai vechi:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.