www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Namm Show 2008


Guest MCMUSIC
 Share

Recommended Posts

  • Replies 108
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Guest anghelescu
am si eu o intrebare,necunoscator fiind...ce se intampla la acest eveniment?

iti raspund eu pe scurt.

e piata de legume.... :) ...

 

uite ce zice wikipedia (www.en.wikipedia.org ) " The NAMM Show is one of the largest music products trade shows in the world. " ..adica mai pe scurt... e o expozitie

Link to comment
Share on other sites

iti raspund eu pe scurt.

e piata de legume.... :) ...

 

uite ce zice wikipedia (www.en.wikipedia.org ) " The NAMM Show is one of the largest music products trade shows in the world. " ..adica mai pe scurt... e o expozitie

 

 

un fel de SIAB cu chitari, ampuri si efecte (si nu numai)... sau ceva de genul Craciunul (sau Mecca) chitaristilor. Acolo sunt prezentate cele mai noi gaselnite in materie de chitari bla bla bla, de catre toate firmele importante sau semi-importante in domeniu (adica in afara de Grosmann si Reghin gasesti cam orice). E imens locul ala.

Link to comment
Share on other sites

Guest anghelescu
un fel de SIAB cu chitari, ampuri si efecte (si nu numai)... sau ceva de genul Craciunul (sau Mecca) chitaristilor. Acolo sunt prezentate cele mai noi gaselnite in materie de chitari bla bla bla, de catre toate firmele importante sau semi-importante in domeniu (adica in afara de Grosmann si Reghin gasesti cam orice). E imens locul ala.

eggzact (si cu asta am ajuns la 900 de posturi:) )

Link to comment
Share on other sites

Targ de produse cu demonstratii sustinute de artisti recunoscuti

 

ca sa vada amatorii ca se poate canta pe sculele respective ,

 

sunt si pe youtube cateva...

 

exact ca si la reclamele ptr gospodine cand a-ti arata cate o oala minune si un bucatar care vorbeste non stop a-ti demonstreaza ce buna este oala minune la de toate .

Link to comment
Share on other sites

La ce ora incep astia sa transmita live pe deanguitars.com ? Cronometrul de pe site o ajuns la 0 de mult. :)

Iote ce scrie pe site la dean:

 

 

BROADCAST SCHEDULE! Be sure to tune in today Friday Jan. 18th at 10:00AM Pacific (That's 1:00PM Eastern / 12:00PM Central)

 

 

 

 

Pe coasta de vest acum e cam 9. Cam in o ora ar trebui sa inceapa sa le crape serverele alora de la dean:D

Link to comment
Share on other sites

Genial... din pacate nu injur in public :))

 

Asta ce mai SIMULEAZA ??? Lampa cu gaz a lu' tataie?? Credeam ca au simulat tot in GT8 :))

Haidi bre nu te supara :)

 

E interesant ca au o faza cu ez setup sau ceva de genul asta .S-au prins si ei ca trebuia sa faci institutul de constructii navale + masterat + doctorat ca sa scoti macar ceva din el.

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

uite mah ce simuleaza :)

 

procul face totul atat de usor incnat zici sunt guitar god dar nu e asa cum imi spune intruna un prieten"mana mana mana" :( asta conteaza nu un proc care face totul pt u :)

 

apropo procul perfect

 

 

:))

Link to comment
Share on other sites

Boss gt-10 ala mi se pare ca e pur si simplu o chestie facuta la repezeala ca sa aiba ce arata la NAMM si sa nu ramana in urma fata de Line 6. Nu mi se pare ca are nimic important in plus fata de gt-8 (la care imi place doar ca poti sa controlezi gain-ul din pedala de expresie). Nici cum suna nu mi-a placut, eu cel putin simteam o lipsa grava de coi in sunet. Asta ca sa nu mai zic de design, zici ca-i de jucarie fata de produsele cu care ne-a obisnuit Boss si care arata de parca ar fi facute pentru armata.

 

E cineva pe forum care a vazut demo-ul si si-a dorit instantaneu sa detina respectiva scula (in afara de tine, mishule)?

Edited by Morgan
Link to comment
Share on other sites

E cineva pe forum care a vazut demo-ul si si-a dorit instantaneu sa detina respectiva scula (in afara de tine, mishule)?

 

neah i'm into the classic shit :) asa mi se pare si mie ca nu are nimic revolutionar si ca l-au scos in graba plus ca arata ca un pedalboard pt barbie sau pt chitaristii "cool".

Link to comment
Share on other sites

Guest Superman

parerea mea era mai bun gt-8 si daca procul face tot de ce nu ne luam un proc gt10 o chitara reghin si un amp varza ca sa il simuleze procul :)) ar fi mai ieftin :))

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.