www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi


Stefan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

.... si asta e un fragment dintr-o piesa Verde'n Fatza ....

...

insotit de un solo luat dintr-un live la Big Mamou ....

 

Salve... Am ascultat piesa As Vrea... si am o intrebare... Ai cumva vreo legatura cu fosta trupa In Extenso ?

Uite de ce team intrebat... De fapt asculta piesa de mai jos. Bafta !

:)

artist___08_1_._in_extenso___zidul.mp3

Link to comment
Share on other sites

Cataline, felicitari pentru lectia pe care ne-ai dat-o tuturor despre cum se face o piesa cu tot ce-i trebuie, ca la carte (Fraze fara sens), solourile combinate cu sound de Talisman m-au dat gata!

Si Symbolic primeste acelasi fel de aprecieri pentru piesa "Collossal", recunosc ca am tot fredonat-o zile intregi.

vad ca si Stefan face pasi mari spre progres, si nu numai el.

bafta tuturor!

poate mai gasesc timp sa pun si eu cevape aici, ca backing-ul de la duelul 8 nu ma prea incita la cantat... :)

Link to comment
Share on other sites

Multzam Felixane... Nush daca m-am (ne-am) gandit la Talismani la acea vreme... Din cate stiu parca prin 1999 s-au format ca trupa, exact anul in care e facuta si piesa Fraze Fara Sens. Tin sa precizez ca introul este luat dintr-un aranjament al clapei Korg I30 HD aranjament pe care l-a folosit de curand (am vazut la TV) si Petre Geambashu, tatal lui Calin Geambasu...

Heheee.... multi vad (aud) putini cunosc.

 

In alta ordine de idei... Aveti mai jos alta pesa ceva mai recenta. :)

Catalin_S___Numai_Ea_2003.mp3

Edited by Catalin S.
Link to comment
Share on other sites

uite ca piesa asta o dadusem jos mai demult, tot de pe aici... trupa se chema Black? piesa f buna, de asemenea!

altfel, no offence, dar sound-ul chitarilor de la "Fraze fara sens" este f asemanator cu cel de la unele solouri de pe primul album Talisman...

Calin Geambasu e baiat bun... a trecut si prin "mana" mea, la spital, intr-o garda, parca...

nu am inteles cum e cu multi vede, putini cunoaste, poate ma lamuresti, pls...

bafta multa! si ai grija cu cine "cuplezi" la momentul potrivit splendoarea aia de baiat! :) sa-ti traiasca!

Link to comment
Share on other sites

Ref. la piesa de mai devreme... Nu mai stiam daca am postat Numai Ea... asa ca... scuze. :)

Heheheee... incantat... si nevasta-mea tot in domeniul medical lucreaza... e asistenta pe ATI in Bagdasar Arseni... :)

Altfel... vorbeam de aranjamentul de la inceput... Si trupa lui Geambasu are o clapa asemanatoare si a folosit acelasi intro la piesa dar din alta tonalitate. E simplu...

Link to comment
Share on other sites

o sa incerc si io sa pun (cand o sa am timp) nur eine minute (asta in viitorul (cat mai) apropiat)

beleaua e k nu am cu c sa inregistrez

da ma descurc io pana la urma

:)

Link to comment
Share on other sites

hai k pun si io nur eine minute

cu ezitari din loc in loc, incurcata bine la sfarsit

scuzati inregistrarea (improvizata) si fundalul de cooler d calc

si se'aude infundat k io nu am unghii si ciupesc cu buricele degetelor

da m'am saturat sa ma tot kinui sa inregistrez o varianta mai buna :)

daca oi prinde vreuna in care sa cant melodia completa si corect o pun aici

de obicei o cant (mai) bine tocmai cand nu'nregistrez :)

ata ete

SERAPH___NUR_EINE_MINUTE__EZITATA_SI_INCURCATA_.mp3

Link to comment
Share on other sites

am incercat s'o descarc si'a mers...

nush c nu'i bine

oricum astept critici

 

O piesa in format mp3 doar de 50 Kb ??? :) Doar n-o fi midi...

Io zic sa-l asculti pe Cearny c-a zis bine... :( AI incercat sa asculti dupa ce ai doawnloadat si zici ca a mers ? :)

 

Hehehe... revin... m-am uitat la properties... si acum am vazut ca mp3-ul e facut la 8 kbs... :) Deci asa se explica... Heheeee... Scuze...

Link to comment
Share on other sites

Hai sa vad si eu cum merge la upload ... cica ... :) .. nu o sa postez decat niste chestii cam aiurea ,un asa zis studiu de flaut, de pe vremea cand mai studiam si eu ... exercitii de scoala generala ... si o improvizatie sa zic asa, la o piesa care poate o termin ... niciodata ... nu stiu .. oricum ... am primit o groaza de mesaje pe PM, e-mail, telefon mobil, chiar si un anonim pe tel fix ... toti ma roaga, ca cica eu sunt mai mare si am mai multa putere de convingere, sa-i spun lui Cosu sa nu se lase de compus piese medievale ... asa ca ma supun si il rog, oficial, pe Cosu sa nu se lase ... AI AUZIT? SA NU TE LASI! ... SI SA NU NE LASI SA ASTEPTAM IAR 6 LUNI SA POSTEZI SI TU CEVA!

Am promis ca zic si eu ceva de piesele voastre ... nu stiu daca mai apuc fiindca ma simt tare rau ... Mr.Fritz mi-ai adus aminte ca am un disc cu o trupa de prin sudul Italiei care canta super bine Tarantelle ... sper sa-l regasesc si sa-l reascult ca mi-ai facut pofta ... Iar daca aveti ocazia sa ascultati stilul asta faceti-o fiindca este deosebit ... interesant experiment "Overture" ... frumoase si armoniile tinute de clapar ... si "Ghici" ce am mai ascultat ... :)

Muky cu Adelita ... nu pot decat sa-ti multumesc fiindca imi mai odihnesc si eu urechile din cand in cand cu piesele cantate de tine.

dmc .. frumoasa voce ... si bine cu chitara .. mi-a facut placere sa te ascult. Aud ca te-ai enervat pe o chestie la duel ... sa nu crezi ca adminii acestui forum nu iau in considerare toate parerile voastre ... In situatii de genul asta toata lumea are dreptate in felul ei ... nu stiu ce sa zic, imi cunoasteti parerea si ma bucur ca multi au inteles care era rostul acelui duel ... daca cineva face magarii, nu face altceva decat sa castige acel duel si cu siguranta, un nici-un altul ... mai ales acolo, pe scena. Chiar daca ia o pedala sau o chitara sau un camion de scule ... o sa ramana cu ele in casa ... :) sau poate deschide o afacere ... E hai .. ai inteles ... o sa se rezolve cumva ... imi pare rau ca aproape orice incercare de a face ceva mai deosebit pe forum si care sa va tina aproape de noi, pe la urma din cauza unor prostii incep sa se duca naibii .. chiar e pacat. Nu acuz pe nimeni, ce stiu este ca eu unul, asa pentru mine, stiu cine castiga acolo ... :( Bafta la cantat dmc si indiferent daca mai treci pe aici sau nu ... sa mai aud de tine.

Evilpatch ... chiar nu mai stiam nimic de tine .. ce faci? .. te-ai inchis in baie si studiezi? .. bravo pentru combinatia de stiluri din piesa postata de tine .. rave .. de ce nu ... cred ca ar prinde la anumite "house"-uri ... sa zic asa.

Yogi The Bear bine lucrata piesa postata de tine, si chitara super, ... vad ca tot mai multa lume jongleaza cu chestiile astea, mai comerciale ... la naiba, trebuie sa ma apuc si eu sa mai stramb cate un evergreen ceva ...

Un om ... suparat a lasat aici amintire o piesa a sa .. Desiderata .. gresesti pe alocuri dar eu unul cred ca este destul de complicat ce faci tu acolo ... piesa ca si compozitie imi place.

TB_TM nu stiu cat de agresiva este chitaruta ta dar stiu cat de agresiv sunt eu daca mai postezi piese asa de scurte ... si inca ceva, acu' ca tot ai electrica sa nu pui acustica-n cui ...

Am terminat? ... nu ... mi-a placut mult Stefan ... ai fost destul de laudat ca sa mai repet si eu. Avansezi intradevar ... bravo. Si hai mai posteaza.

ronniefrown si tu la fel ai sunat bine ... si chiar este reusita inregistrarea facuta in casa.

Moisoiu tu nu ai postat .... dar eu le laud oricum ca de obicei ... esti tare omule.

Cosu ... DIN NOU ... NU TE LASA!

 

Vad ca sunt useri noi pe care probabil nu am apucat sa-i salut ... ehhh ... va salut acum si multa bafta!

Uite cat am scris ca sa pun si eu doua mizerii de piese pe care nu le comenteaza nimeni .. ceva in genul ... Da duu'te tataaa cu piesele taleee...

Michel_Impro_Nu_mi_spune_sa_te_iert.mp3

Michel_Studiu_Flaut.mp3

Link to comment
Share on other sites

mersi mult michel pt comentariul tau. daca nu m-as fi domolit singur, ma domoleai tu acuma :( . m-am enervat eu putin, nu zic nu B) , da mi-a trecut. si daca nu am spus-o pana acum, atunci o repet ;) : ma implic pe forum pt ca merita! exista oameni ale caror pareri merita o noapte de lucru la o piesa!

 

ps. cred ca discutiile pe tema duelului sa fi fost constructive. eu dau din gura pt ca stiu ca sistemul se poate mereu imbunatati!

 

ps2. sper ca nu sunt suspectat ca vanez pedala... :):):)

Edited by dmc
Link to comment
Share on other sites

ps. cred ca discutiile pe tema duelului sa fi fost constructive. eu dau din gura pt ca stiu ca sistemul se poate mereu imbunatati!

 

ps2. sper ca nu sunt suspectat ca vanez pedala... :):):)

Eu unul nu banuiesc asta (referitor la pedala aia .. cred ca sunt destule magazine de unde poti lua o pedaluta cu 10-20-30 de euro prin Germania) ... oricum te asigur ca rgc face tot ce poate ca duelul sa functioneze cat mai corect ... un forum este destul de limitat din punct de vedere tehnic, apoi este destul de greu sa-si ia cineva sarcina sa monitorizeze, noteze, comenteze ... etc ... fiecare intrare in duel ... asta inseamna foarte mult timp ... si nu poti obliga pe nimeni sa faca asta fara sa plateti acolo ceva... Oricum a explicat si Felix asta. Ma bazez iarasi pe intelepciunea voastra ca lucrurile sa decurga corect. Discutiile pe tema duelului sunt constructive atat timp cat pastreaza o limita a bunului simt ... atat timp cat nu sunt dovezi clare ca cineva a facut o magarie mai bine ne abtinem pana la proba contrarie. Bafta!

Link to comment
Share on other sites

...si ca sa stresez again pe cate cineva, iaca mai postez ceva, pe un backingtrack destul de nice, am incercat sa ascund cat mai mult faptul ca sunt incepator la instrumentul asta, chitara.

No offence, Catalin S., te invit sa numeri gherlele, ca sunt destule :) .

Astept criticile voastre.

Link to comment
Share on other sites

Imi place piesa ta un om... bravo ... este putin cam scurta si nu ai timp sa o dezvolti mai mult ... parca intri putin cam devreme in improvizatie ... asta doar privitor la lungimea piesei. In rest este ok ...

 

Catalin S .. cred ca am uitat sa comentez piesa ta "Numai ea" ... deci:

no comments ... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Yogi The Bear

Salve... Am ascultat piesa As Vrea... si am o intrebare... Ai cumva vreo legatura cu fosta trupa In Extenso ?

Uite de ce team intrebat... De fapt asculta piesa de mai jos. Bafta !

:)

...

 

 

nu am nici o legatura cu In Extenso ....

Am ascultat piesa pe care ai postat-o tu ... ma asteptam sa gasesc vreo asemanare flagranta :) .... dar nu prea am gasit .

Ce-i drept, stilul e cam acelasi desi mai putin comercial decat Verde'n Fata.

 

in rest, piesa baietilor suna bine ... chiar imi place ... din cate spui tu aceasta trupa nu mai exista - mare pacat :)

Link to comment
Share on other sites

Guest caracatita

muky , tin sa zic ca ti-am dwlodat toate piesele de pe forum.

piesele sunt cantate perfect. esti un adevarat maestru !

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.