www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi


Stefan
 Share

Recommended Posts

Guest fluffyone

Multumim mult. Am prestat si eu la zona libera, daca nu ma insel, chiar in aceeasi seara cu voi, dar cu alta trupa. Mi-a facut placere, astept piesele :)

Link to comment
Share on other sites

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Salut pe toata lumea care ... cam lipseste in seara asta. Aud ca v-ati imprastiat pe la concerte prin cluburi ... Sa ne povestiti si noua ce ati mai ascultat ... "Live Open Stage" va asteapta!

Am sa incep mai intai cu multumiri celor care mi-au ascultat piesulica pusa ultima oara ... si binenteles lui Shreder pe care il astept nerabdator cu piesa promisa ... sper sa nu ne uiti!

hipjim sa ma ierti dar nu am inteles mesajul tau de prima oara ... :) ... iti multumesc si tie .. si hai posteaza si tu!

Am ascultat piesele postate de Un_Om ... daca sunt piesele tale ... este o davada clara ca esti bun la compozitie ... nu te da batut omule!

Muky ai ales o piesa care mie imi este foarte draga ... imi era teama ca nu mai vrei sa treci pe aici .. sper ca lipsa ta nu a fost decat o intamplare ... bravo pentru piesa ... merci!

 

Eiii! iata si o surpriza pentru mine .. Mini de la trupa 4x4 a raspuns invitatiei mele si a venit aici ... nu numai atat, a postat piesa mea preferata ... IELELE ... UAUU! ... frumos reusiti voi sa combinati rock-ul, chiar si pasaje jazz-istice cu folclorul asta al nostru Romanesc ... v-am urmarit prin cluburi si cu trupa veche, si acustic, si in formula noua ... si pe rand ... :(

Ce sa zic ... Felix de la Sahara o sa se bucure ca ati aterizat aici ... doar asa v-am ascultat prima data ... impartind scena cu Sahara. Cred chiar ca o sa anunt ... astept de mult asta ... un concert surpriza ... hmmm ... Blues! B) unde o sa fii si tu prezenta ca invitata a unei trupe ... de care o sa mai vorbesc ... George Baicea :) Saluta-i pe baieti din partea mea ... si poate dau si ei pe aici .. pe forum.

Ma bucur ca te-ai alaturat micului nostru grup de fete de pe forum ... chiar aveau nevoie de intariri .. :) Stim noi de ce .. of of of .. mai mai ..

Link to comment
Share on other sites

Am ascultat piesele postate de Un_Om ... daca sunt piesele tale ... este o davada clara ca esti bun la compozitie ... nu te da batut omule!

 

 

Michel, sa stii ca eu le-am facut si mai am cateva pe care, de altfel, le voi posta acum si astept parerea ta despre...

Link to comment
Share on other sites

Un_OM merci frumos pentru piese ... as vrea sa le aud facute calumea. Cu instrumente mai naturale. Stiu ca nu prea te lasa timpul si familia ... dar ar merita sa reusesti. Poti sa le lasi asa in stil clasic si aici ar cam trebuii sa iei legatura cu Muky, poate o puneti de un proiect ... sau neoclasic si cred ca ar fi destui chitaristi interesati de asta aici pe forum.

 

Daca tot am inceput cu latura mea jazzy... incerc sa pun o piesa linistita pentru chitara. Sper sa va placa.

Michel_Wednesday_Night.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest noi4x4

Multumesc Michel pentru recenzii.

si pentru invitatie acilisea la voi pe forum, e cool si mai ales e un loc in care se face intr-adevar ceva serios: se discuta, dar se si canta :):) si inca bine, ma bucur sa ma alatur voua.

E mult bun simt si asta imi place teribil.

TRUPA 4X4 VA UREAZA LA MULT ROCK SI LA MULTA MUZICA BUNA

 

 

Motto-ul nostru: 4x4= de 16 ori mai verticali :)

Si pentru ca-mi place aici, va mai dau o piesa semnata 4x4, CE ZICETI?

Strigoii.mp3

Link to comment
Share on other sites

Symbolic se pare ca ai dreptate omule ... hmmm ...sa revenim la alte genuri la fel de neiubite de voi. La naiba .. eu macar incerc ... :)

 

Aud ca un user ne paraseste pentru ceva vreme ... red_one uite un cantec de la mine .. stiu ca nu prea este pe gustul tau .. dar asta am gasit acum.

 

Scuze de pe acum pentru voce ... cum am mai spus ... nu am.

Michel_Somewhere___michel_voice.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

nu mi se pare chiar aşa de urâtă vocea, ok, nu sună profesional, dar... e compensată de clapă, care întotdeauna are ceva de spus.

 

şi apropo de cântat mai puţin pro (în cazul meu chiar foarte amateur-ish.. dar nu mă plâng, am un drum lung de parcurs), am pus acum ceva timp melodia aia.. schizophrenia?. o postez din nou, cu solo-ul şi vocea refăcute, trăiesc cu gândul împăcat fiindcă sună un pic mai bine ca cea dinainte... cu toate că mi-ar folosi un bass pe bune, şi nu chitara aia acustică (pe care a rămas acelaşi metronom obosit :) ).

schizophrenia_f.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest DragonFlame

Neatza'.... m-am trezit si yo... inca vreo cateva kile de muzica de dloadat ca sa ascult ce a mai lucrat lumea. Si mai adaug si eu o mel.

Desi cant mult, chinui vecinii la fel de mult (care se intreaba cu ce au pakatuit ) inregistrez putin si prost - cheia marilor succese :)).

Take_17.08._23h51m53s.mp3

Link to comment
Share on other sites

Hai felicitari la toata lumea care a postat, de la spyked88 pana la Catalin_S aplauze, aplauze, aplauze ...

Catalineeeee ce pui tata in piesele alea de ma iei mereu la download ? Vreau si eu ...

 

Pun si eu o piesa la care inca lucrez ... am mai postat eu cateva masuri din ea, acum este ceva mai lunga ... sper sa nu adormiti pe la jumate ...

Michel_OVER_THE_TREE.mp3

Link to comment
Share on other sites

pusesem mai demult o varianta la asta.acum am modificat cate ceva.

 

@baumwolle:da,si mie mi se pare ca nu prea se imbina cele doua parti.sunt compuse la intervale destul de mari de timp...totusi,mi se pare ca au cate ceva in comun.

nu e nici un pian pe fundal. :) sunt 3 chitare.cea cu distors,si doua pe clean.

Edited by Moisoiu
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Moisoiu, mie mi se pare ca melodia este compusa din doua parti, ambele foarte bune, dar care nu se imbina prea bine.Oricum, peste medie.Bravo!

 

 

PS:Se aude un pian pe fundal?Cum l-ai facut?

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Haideti sa va spun o poveste...

 

Cica era o data un baiat.Omu' stia ca n-are pic de voce, ca le gherleste la chitara, dar avea mancarimi intr-o anumita parte a corpului.Asa ca se pune pe inregistrat si in 30 de minute strica bunatate de piesa...Face "cavar"...

 

Epilogul este in fisierul atasat.

 

 

Draga natiune!Ciocanesc de mult la poarta Raiului, dar e inchisa...Bring it on!

:):):):(B);):o

 

EDIT:Yogi, felicitari pentru piesa!Mie mi-a placut. ;) Totusi...nu inteleg ce legatura are cu "Mission Impossible"...Am simit influente "The Saint" si putin "James Bond", dar "MI" nici vorba...

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Stiu ca nu e chiar varianta corecta (Greg Howe-un excelent chitarist), insa asa am invatat-o eu, dupa ureche, oricum, e extrem de grea piesa (e tribute to J.Becker)... it really kicked my ass!

Link to comment
Share on other sites

As vrea sa anunt si eu o cantare a trupei 4x4, ca tot vorbeati pe forum de folclor.

E vorba de un folclor atipic, din punct de vedere al instrumentelor, adica saxofon , chitara si bineinteles voce.

 

In club Cherry Lou (nu stiu daca asa se scrie), e pe str. Tunari, vis-a-vis de stadionul Dinamo, joi, 13 octombrie, incepand cu orele 20,30- 21,00.

Daca va intereseaza, va astept prin zona, intrarea e LIBERA :)

Link to comment
Share on other sites

am cantat azi oleaca cu baietii si la un moment dat imi zice unu "ia baga niste jethro tull". si mi-am dat seama ca nu mai stiu nimic. oricum, cateva bucati pe le-am inregistrat anul trecut inca mai exista ca unica marturie ca puteam sa cant la acustica niste jethro tull :) . asta de aici era una dintre favoritele mele si a dracului de grea de cantat live chitara + voce. da tot imi iesea cumva... :)

 

ps. mi-am propus sa inregistrez in viitorul apropiat si un cover de la "thick as a brick". pana nu o uit si pe asta de tot.

Edited by dmc
Link to comment
Share on other sites

Guest Raskolnikov

Bravo DMC mi-a placut, am ascultat cu placere bucata. Si eu sunt fan Jethro Tull.

In general nu-mi plac cover-urile dar la tine suna bine si chitara si vocea.

Cantam si eu acum cativa ani buni "Mother Goose", doar chitara insa.

Astept sa pui "Thick as a brick".

 

 

@Evilpath - plin de intelepciune filozofica titlul piesei tale:).

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.