www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi


Stefan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Guest Baumwolle

TB_TM, suna bine.Incearca sa inregistrezi la un volum mai mare.

 

Evilpath, e misto, dar o dai in bara la sfarsit cu shred-ul ala neinspirat.

Link to comment
Share on other sites

Oh... Publicul ma adora!... :)

Baumwolle... inregistrand cu vol. mai tare ies mai bine in evidenta imperfectiunile "sistemului"... mai deghizez si eu din ele asa... :)

 

 

Pe topicul asta parca prea s-a lungit... macaroana. As recomanda inkiderea lui si deskiderea altuia

"Melodii cantate de noi Capitolul II"... :)

Edited by TB_TM
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

inregistrand cu vol. mai tare ies mai bine in evidenta imperfectiunile "sistemului"... mai deghizez si eu din ele asa... :)

 

Pai tocmai asta e si ideea, stiind ca imperfectiunile vor iesi vai usor la iveala, te vei stradui sa canti mai bine. :) Cheers! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Ronniefrown, e cantata cu o trupa?Cum ai tras-o?Suna foarte bine, pacat ca nu ai bagat si cu vocea.

 

PS:Cred ca te-ai referit la "Last Caress-cover Danzig" :)

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Ronniefrown, e cantata cu o trupa?Cum ai tras-o?Suna foarte bine, pacat ca nu ai bagat si cu vocea.

 

PS:Cred ca te-ai referit la "Last Caress-cover Danzig" :)

Nu, m-am referit la varianta Metallica. O canta si ei de prin 1987.

Nu e trasa cu trupa, e trasa de mine acasa, pe chipul de sunet onboard :)

Edited by ronniefrown
Link to comment
Share on other sites

bravo michel!

piesa e buna

inceputul si sfarsitul sunt beton, demne de o trupa de dark ambienthal / doom

mijlocul a fost ciudatel, dar nu in sensul rau :) placut

personal mi'ar fi placut ceva sumbru de la un cap la altul

dar per total nu suna deloc rau

da'i inainte!

Link to comment
Share on other sites

bravo michel!

piesa e buna

inceputul si sfarsitul sunt beton, demne de o trupa de dark ambienthal / doom

mijlocul a fost ciudatel, dar nu in sensul rau :) placut

personal mi'ar fi placut ceva sumbru de la un cap la altul

dar per total nu suna deloc rau

da'i inainte!

.. :) .. nu este o piesa .. sunt vreo 5 piese in stiluri diferite pe care nu am apucat sa le fac ... jazz, film, si ceva care o sa fie un fel de folk ... oricum multumesc foarte mult .. si bine ai venit aici!

Link to comment
Share on other sites

Guest Yogi The Bear

EDIT:Yogi, felicitari pentru piesa!Mie mi-a placut. :) Totusi...nu inteleg ce legatura are cu "Mission Impossible"...Am simit influente "The Saint" si putin "James Bond", dar "MI" nici vorba...

...

pai e simplu ... cu un mic efort de imaginatie, tema principala a piesei se apropie de tema din MI.

De fapt piesa nu e terminata (in viziunea mea). I-ar mai trebui o chitara solo care sa faca o tema ce se complica pe masura ce piesa se apropie de final.

 

Dar, oricum, a fost doar o joaca intr-un post de radio din Galati ....

Ma bucur ca ti-a placut.

Link to comment
Share on other sites

Salutaree... vine si eu (care este) din nou sa va streseze un pic cu o melodie a lu Blackmore's Night (da aia tari :) ) Am primit "reprosuri" ca nu mai postez nimic p-aci, adica nu mai poluez fonic ... :) Pai hai sa vedem , melodia asta nu am terminat-o ca multe altele dar sper sa o termin cat de curand (nu mai am mult ) .

 

Si acum tananannanannanananana (raise ur hands in the air ) :

 

Catherine Howard's Fate - Versiune Stefan * va dati seama ca nu o sa sune niciodata ca originalu cand este cantata pe o Reghin :)

 

Happy listening...

 

P.s repet , nu e toata piesa , am observat ca am avut niste scapari de ritm, le-am remediat pe unele...

 

Paa

catherine_howard_s_fate.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Ma intreb cine ti-a reprosat ca nu mai postezi pe aici...:)

 

E foarte bine, suna excelent.Ai grija totusi cu hammer-on-urile si cu pull-off-urile, sunt bucati de tril care suna fortat, dupa parerea mea.Ruperi de ritm nu sunt, sau cel putin nu am observat eu.Oricum, e cool :).Iti mai trebuie o tipa cu voce de aur si te-ai scos. :)

Link to comment
Share on other sites

pt stefan: incearca sa rezolvi pierderile de timp ori cu pull'off

ori cu slide si pull'off

o sa sune ciudat la inceput

da o sa ai de castigat la capitolul viteza

si in timp o sa sune cum trebuie dk exersezi cat de cat

in rest suna bine

bravo! (apreciez si ideea d a canta blackmore :) )

Link to comment
Share on other sites

@ Baumwolle - Si ai raspunsu ...??? Explica-mi ce inseamna fortat. Blackmore face mult mai multe hameruri unde eu fac unul singur, prin simplul fapt ca E BLACKMORE. Eu le fac asa cum pot si prin asta imi creez un stil propriu.

 

Later edit : man mi-am dat seama de ce ai zis fortat. In piesa sunt 2 chitare si se completeaza f f bine. Eu am invatat una care sa sune cat mai aproape cu ambele (ati prins ideea sper). In unele parti e prima chitara in alte parti e a 2-a chitara. :)

@ Seraph - Moah mersi mult de aprecieri (cum spunea si spyked intr-un alt topic) la inceput blackmore era misto. acum a devenit un adevarat maestru (dupa ce am incercat cateva piese de ale lui)

O sa incerc sa urmez sfaturile voastre si sper sa ma intorc cu niste piese facute ca la carte.

 

Nu promit, dar spun ca o sa incerc sa termin de invatat piesele : Ancient soujourn si Spanis Nights. Ar mai fi si altele (Tarrega) dar n-am timp :)

 

 

In rest multa bafta la toti !!! :)

Edited by Stefan
Link to comment
Share on other sites

pt stefan: dk vrei poti sa incerci 'nur eine minute', tot d la blackmore. e o singura chitara si tehnica cere doar exercitiu :)

mie mi s'a parut grea la inceput da pana la urma a iesit ceva frumos :)

e si un exercitiu bun pt hammer'on/pull'off si pull'off-slide

bafta in continuare!

Link to comment
Share on other sites

Seraph, stiu si piesa aceea, am vrut sa o invat dar inca este grea pt mine si nu am reusit. De fapt ea ca piesa as putea sa o cant nu pot insa sa o cant la viteza aceea. O sa-i vina si timpu ei ...

 

O alta piesa faina pe care o sa o invat candvaaa e : Possum goes to Prague

 

Bafta si tie si astept si de la altii ceva blackmore sa vad cum il interpreteaza altii....

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.