www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Melodii cantate de noi


Stefan
 Share

Recommended Posts

  • Replies 1.1k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Asa e cand n-ai scule...trebuie sa incropesti cu ce ai... in fine, faceti si voi abstractie de eventualele gherle si aruncati cu feedbacku' dupa mine!

Link to comment
Share on other sites

Guest ionita_din_clejani

Home sweet home = bordeiaş :)

Multumim frumos pentru dedicatie! BINE AI VENIT!

 

 

Multam' de urare mai ionita_din_clejani ... bine oi venit la noi pe forum ... pe aici lumea obisnuie' sa ureze mai mereu cate ceva ... sper sa o mai faci si tu ... hai sa traiesti!

 

multumesc pentru primirea calda! o sa incerc sa mai aduc cate ceva din incercarile mele pe aici, cand oi mai termina vreo bucata, poate la fel de picanta, desi n-o sa mai fie asa o surpriza. ma bucur ca ati gustat-o pe asta cum trebuie, fara resentimente. la multi ani, RGC! :)

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

da' postează lumea, nu glumă. iar eu nu vreau să mă las mai prejos. blues again. ouch my thumb... :)

 

P.S.: Cosu, nu puteam să las backing track-ul ăla de izbelişte. thx că l-ai pus pe topicul de blues :) .

spyked_blues_in_e_practice.mp3

Edited by spyked88
Link to comment
Share on other sites

Fratilor... sa va dea Dumnezeu sanatate! :)

Am azi ceva mai mult de o luna de cand m-am bagat si eu pe RGC.

Pe vremea aia stiam doar acordurile primare (nu toate :) ) si mai cate un intro de la ceva melodii...

De retinut faptul ca nici macar nu aveam kitara electrica iar cea pe care o am acum am primit-o cadou tot din partea unui membru al forumului....

Iata rezultatul unei luni printre voi! :) Nu-i cine stie ce dar... ce mi-a iesit acum pe moment...

Edited by TB_TM
Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

Elethan, foarte misto, keep it up! :)

 

TB_TM, efectul nu este cel mai bun posibil, incearca ceva mai dur.E foarte bine oricum, dupa numai o luna.Way to go!

 

PS:cum ai facut tobele?

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

Fratilor... sa va dea Dumnezeu sanatate! :)

Să-ţi dea şi ţie, să ne încânţi cu cât mai multe melodii. :) Şi apropo de un an de RGC, poimâine se fac vreo 7 luni de când m-am înregistrat (din fericire nu sunt o păcăleală de 1 aprilie) şi îmi aduc aminte că am postat un blues pe vreo 2 chitări acustice la început. Mai bag ceva de genul ăsta, o melodie despre muribunzi, cum îi aşteaptă moartea pe la uşi, nu pun versurile fiindcă nici vocea n-am înregistrat-o. Şi nici calitatea nu e impresionantă, dar poate mă veţi scuza. Se rezolvă când fac rost de scule.

spyked_death_at_the_door.mp3

Edited by spyked88
Link to comment
Share on other sites

spyked, frumos blueusul. parca titlul melodiei nu prea se potriveste cu ce canti tu acolo :)

 

corect. trebuia ceva de genu "death walks behind you" :):)

Link to comment
Share on other sites

Guest arosulescu

Elethan.. nisto .. continua piesa ca e tare( nu conteaza ca-i a ta sau nu ) Tu faci si armonia? ( mi-a placut un pic mai mult decat soloul... e mai promta si mai exacta putin ) Bravo

 

Tb Tm... fii foarte atent la gama de blues sau pentatonica.. nu rau pentru inceput

 

Elethan.. misto .. continua piesa ca e tare( nu conteaza ca-i a ta sau nu ) Tu faci si armonia? ( mi-a placut un pic mai mult decat soloul... e mai promta si mai exacta putin ) Bravo

 

Tb Tm... fii foarte atent la gama de blues sau pentatonica.. nu-i rau pentru inceput

 

 

Ionita din clejani... super misto tema dar....DU-O LA CAPAT f***-i :):)

Link to comment
Share on other sites

Intre atatea metale, parca s-ar mai cere si ceva mai maleabil...

O compozitie de-a mea...classical stuff...

Muky, ce parere ai?

 

 

Hmm :)

Sper sa nu te superi dar suna tot a studiu :).

Un sfat: daca ai putea canta prima parte mai curat si putin mai legat, si sa cresti viteza in partea 2-a, cred ca ar iesi interesant.

 

Spor pe mai departe!

Link to comment
Share on other sites

Guest spyked88

@hihi,dmc: păi iniţial m-am gândit la un "progressive death blues metal", dar din tot cârnatul ăla a rămas doar "blues". De fapt... n-am încercat să abordez moartea dintr-un punct de vedere prea morbid, dar mă întreb cum ar fi să sune donşoara cu coasa la uşă şi să nu răspund. De fapt nu mă întreb încă, fiindcă e prea devreme.

 

michel, un lucru care mi-a gâdilat urechea la melodia aia e că începe şi se termină la fel. Ok, cred că încep să devin obsedat de chestiile astea. :)

Link to comment
Share on other sites

am reusit sa inregistrez si eu o mica piesa de chitara clasica (e un domeniu care mi-a placut foarte mult intotdeauna). se cheama Andante si e compusa de F. Carulli. sper ca macar Muky sa o aprecieze in vreun fel, desi e mult mai facila decat ce canta el... ah, e cantata pe electrica, asta e. enjoy! :)

Felixanu____Andante.mp3

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Salut si bine v-am gasit!

 

Ca un prim post am adaugat si eu o piesa...singura mea inreg de altfel, de pe la 16 ani cu inca un prieten cu 2 chitare acustice... Sper sa va placa

 

Si as vrea sa mai bag una ca am mai gasit una...dar nu merge sa pun wmv`uri cica... :)

 

 

Io_cu_Tavi__KakaMaka_.mp3

 

 

Semnat: Anonim

Link to comment
Share on other sites

Mersi :)

Dar totusi, cum pun wmv? Chiar nu merge?

Bine ai venit pe RGC ... incearca sa arhivezi zip ... exista totusi o limita de upload daca nu ma insel asa ca daca fisierul tau sare ceva mai mult de 10 mega nu o sa reusesti ... frumusica piesa ... nu am inteles la care din chitari esti tu ... Bafta si mai posteaza!

Link to comment
Share on other sites

nu prea am mai avut timp sa mai inregistrez nimic eu de ceva vreme, plus ca am cam vandut niste scule, nu mai am amp, sper sa imi iau un unu nou weekendul asta. ieri am remixat niste chestii mai vechi, pun aici 2 dintre ele (a doua e piesa mea din duelul 3, la care am primit intemeiate critici la capitolul mixaj).

Link to comment
Share on other sites

Guest Anonymous

Mersi michel, am inteles:)

Eu sunt la solistica... amandoua sunt compuse de mine :)

 

Si mai pun o piesa... inregistrata cu fratimiu tot p 2 acustice acu vr-o 4 ani pe recorderu ala de la windows 98. scuzati calitatea proasta.

 

Semnat: Anonim

Cata_Sorin.rar

Cata_Sorin.rar

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.

×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.