www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Probleme cu noul RGC 4.0


Cosu
 Share

Recommended Posts

22 hours ago, Vince Windrider said:

Hello,nu stiu unde sa scriu asa ca scriu aici.

De fiecare data cand incerc sa ma loghez pe rgc trebuie sa resetez parola.Care ar fi problema?patesc asta indiferent de dispozitivul de unde incerc sa ma loghez.Astept raspuns.mersi!

Incearca sa golesti cash-ul de la browser

Link to comment
Share on other sites

  • 1 year later...

Aparent nici logo-ul RGC nu mai apare în colțul din stânga sus când sunt logat deși zona are hyperlink-ul activ și poți da clic pentru a reveni la homepage. (pe Firefox și Chrome, updates la zi).

Pe IE 11 și Edge apare cu albastru și e vizibil. La fel dacă intru pe incognito mode în Firefox și Chrome, până mă loghez în cont, moment în care dispare fiindcă este încărcat pe alb.

Asta din cauză că PNG-ul în sine are logo-ul alb și fără contur, așa că se confundă de fapt cu noul fundal, cum se vede în captura de ecran cu devtools deschise.

image.thumb.png.1efacf99932034dd418a3b587065ed1d.png

image.png.4a9f04671c289098a8d97ea0a89d4b13.png

Edited by apocapsile
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, vektor said:

image.pngimage.png

Fixed already ? Daca nu, @apocapsile da si tu un clear cache ?

Păi am dat, face la fel și pe browsere unde nu mai intrasem în el. Am zis că și în Incognito face, unde nu citește cache-ul eu zic că e de la setările de template / cloudfront. prolly e cached remotely header-ul în varianta în care ești autentificat.

Uite, vine cu max-age cam de un an de zile:

image.png.04bbfc60711e2191bdf9f51934a82674.png

Edited by apocapsile
Link to comment
Share on other sites

Just now, Rastislav Svarog said:

Nu, pur si simplu nu apar literele care le bat, si dupa aia apare un alt carou pentru reply cu mai multe optiuni dar fara spatiul unde sa bag textul.

Am mai incercat o data (pentru poate a treia sau a patra oara), si acum am reusit, dar a durat ceva pana sa apara.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Salut, am o intrebare, poate un pic cam cretina, but here it goes: exista cumva pe undeva vreo setare pentru afisarea forumului in dark mode (in afara de folosirea unui plugin 3rd party in browser care sa "innegreasca" fondul), sau s-ar putea implementa cumva asa ceva pe viitor? Mi-am tot bagat nasul prin optiuni si n-am vazut pe nicaieri nimic de genul. Ma gandeam ca poate ar fi util sa existe si o asemenea optiune pentru cei cu ochii facuti prastie de la prea mult stat cu nasu-n calculator si citit text negru pe fond alb 😬. Mersi frumos!

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.