www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intalnirea Rgc 2014 - 25-27 Iulie, Conacul Vanatorului, Moeciu


sam
 Share

Recommended Posts

Ma mai bag si eu ca musca :)

De la un start in urma cu 6 luni, unde se punea chiar din primul post problema cheltuielilor cu cazarea, nefiind un forum populat de moguli si oligarhi, s-a ajuns la 240 lei/noapte camera dubla :))) Nu ma mir ca unii s-au ascuns, chiar daca se poate imparti la doi :)))

Personal o sa imi termin cursul din cauza caruia am renuntat sa va incurc si voi veni, dar cu siguranta ma voi caza in alta parte. Sa stau sa miros 'picerile' altuia la 120 de leusteni pe noapte nu ma incanta.

Nu critic, duamne-iarta-ma, ci doar am recitit prima postare a topicului si mi se pare oarecum hilar :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Eu am fost ala care a propus initial cazare la cort, unu pentru ca sunt un fan al iesirilor in salbaticie si doi tocmai pentru fi low-budget si a putea participa cat mai multa lume. Majoritatea insa a optat pentru pensiune.

 

Cateva precizari:

 

1. Nu stiu de ce perceptia generala este ca s-a ales o pensiune scumpa. In cei 240 ron (camera dubla) sunt incluse doua mic dejunuri (25 ron bucata) si doua cine (45 ron bucata). Faceti diferenta si veti vedea ca pretul cazarii este foarte mic raportat la pretul zonei si cu toate astea conditiile sunt mult peste medie. Ce-i drept la mese se putea renunta dar nu a propus nimeni asta.

2. In afara de vreo doua persoane daca retin bine care au avut ghinionul sa ramana fara job, nu cred ca a ridicat nimeni problema banilor in ideea de a cauta ceva mai ieftin. Si oricum mai ieftin de atat ar fi fost doar cazarea la cort si sandwich-ul de acasa.

3. Ce nu inteleg eu, daca tot a fost o discutie publica, de ce nu si-a spus fiecare punctul de vedere sa putem gasi o solutie convenabila pentru toata lumea. Ca de obicei se comenteaza la spartul targului (nu ma refer la Răspopitu', in general..)

 

In concluzie personal imi pare rau, chiar mi-ar fi placut sa cunosc cat mai multa lume din cei activi pe forum. Macar de-am invata ceva din greselile facute anul asta si am face la anul sa fie bine...

 

P.S. La cum s-au miscat lucrurile la intalnirea asta, cine vrea s-o organizeze pe cea din 2015 cred ca se poate apuca de acum. Eu ii doresc succes :P

Edited by sam
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Asta inseamna ca pana acum avem asa:

 

ggg + insotitor = 1 camera

Vio + gasca = 7 camere

maur + Hyper10n = 1 camera

George M + sam = 1 camera

 

Total: 10 camere

Eu am luat 6 camere,nu 7,Paul....

Ai organizat bine sam, numa ca prea ai stat sa'i multumesti pe toti ^_^ La anu cine se ocupa zice: Anu asta ne vedem aici, costa atata, se achita pana la data asta, si astea is activitatile si conditiile: ) O sa fie bine. Eu nu imi fac probleme.

2015....glumă,sunt sigur ca nu o sa mai fie nici o întîlnire,NU AI CU CINE!!!
Link to comment
Share on other sites

George s-a razgandit in privinta prietenei, va veni pana la urma singur si avand in vedere ca eu nu mi-am gasit inca alt coleg de camera vom fi din nou un cuplu :)

 

Desi am mai spus-o de cateva ori, cine a dat banii de avans si nu mai vine sa-mi trimita contul pe privat ca sa-i restitui cei 50 ron. Cine nu-i mai vrea inapoi macar sa spuna ca sa stim si noi pe ce sume ne bazam si cat mai avem de strans. Ideea nu e sa ne folosim de banii altora dar daca tot raman macar sa stim sa-i punem la socoteala.

 

Pe langa cei 50 ron dati deja, va trebui sa mai strangem niste bani pentru cumparaturile comune. Dupa ce s-a stabilim ca luam micul dejun si cina de la pensiune George a refacut calculele si au rezultat vreo 80 de ron de persoana pentru toata perioada. Eu am propus sa rotunjim la 100 de ron pentru cheltuieli neprevazute si daca mai ramane ceva impartim la cati suntem. Nu de alta dar sa nu mai stam dup-aia sa facem cheta pentru 5 lei de caciula.

Daca sunteti de acord, 50 s-au dat deja, ar mai fi de dat inca 50. Contul meu il aveti, daca nu dati-mi PM si vi-l dau.

 

E important sa avem toti banii stransi pana plecam pentru a putea face cumparaturile.

Edited by sam
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sam, e ok daca bag restul banilor cam in 14-15 iulie? Nu cred ca am timp sa fug la banca pana atunci.

 

Ideea e sa avem toti banii inainte sa plecam sa putem face cumparaturile. Cred ca cel mai simplu e sa facem o lista clara cu ce si cat ne trebuie si ne oprim intr-un hyper-market in Brasov si sa luam de acolo tot. Asta ca sa nu ne caram cu toate cine stie de unde si mai ales sa nu tinem prea mult la caldura alimentele perisabile.

 

Totusi hai sa nu le lasam pe ultima clipa cu stransul banilor ca dup-aia vom da din colt in colt.

 

Rezumat: George a refacut calculele la cheltuielile comune si rezultau vreo 80 ron de persoana (pe toata perioada). 50 s-au achitat deja, am propus sa rotunjim la 100 ron cu totul deci trebuie depusi inca 50 ron in cont. Daca nu-l mai aveti, vi-l dau pe privat.

 

@George M: Posteaza eventual si desfasuratorul pentru cei 80 de ron sa stie lumea ce si cum.

 

Lista actualizata:

post-9969-0-43174600-1403939887_thumb.jpg

Edited by sam
Link to comment
Share on other sites

Sam, pana la urma cati oameni suntem in total, cu tot cu insotitori? Poate fac mai spre seara o lista de cumparaturi. Saptamana asta care vine pot sa ma mai ocup de oarece, pe urma plec in tură si vin direct la Moeciu, pe 25, dinspre Campina. N-o sa dispar total din peisaj pana atunci, dar daca mai este ceva de facut as prefera sa ma ocup saptamana asta.

 

Vio cam cati saci de carbuni ne trebuie pentru purcelus, ca sa stim cati trecem pe lista, plus unul pentru gratar.

 

Dragi colegi, va rog sa purcedeti la achitarea restului de bani (inca 50 de lei) in contul lui Sam.

 

Numai bine!

Link to comment
Share on other sites

Sam, pana la urma cati oameni suntem in total, cu tot cu insotitori? Poate fac mai spre seara o lista de cumparaturi. Saptamana asta care vine pot sa ma mai ocup de oarece, pe urma plec in tură si vin direct la Moeciu, pe 25, dinspre Campina. N-o sa dispar total din peisaj pana atunci, dar daca mai este ceva de facut as prefera sa ma ocup saptamana asta.

 

Vio cam cati saci de carbuni ne trebuie pentru purcelus, ca sa stim cati trecem pe lista, plus unul pentru gratar.

 

Dragi colegi, va rog sa purcedeti la achitarea restului de bani (inca 50 de lei) in contul lui Sam.

 

Numai bine!

Avem nevoie cam de 4 saci de cărbuni,daca mai este nevoie suplimentar cu lemne,nu e stres.

o sa depun si eu restul de bani, cînd ajung în țara.

Ce bine erea daca eream mai mulți!!

Link to comment
Share on other sites

cu toata strangerea de inima, trebe sa ma retrag si eu :( au planificat ai mei concediul in saptamana cu weekendul ala. Tineti avansul pentru ce mai trebuie pe'acolo si imi cer scuze in special de la maur care ramane fara coleg.. Distractie placuta baieti si sper ca la anu sa ne putem vedea

Link to comment
Share on other sites

  • Cosu unpinned this topic

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.