www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Formula One And Motorsports Topic


ramurel
 Share

Recommended Posts

N-am prins decât finalul calificărilor, dar am văzut cursa de GP2 .

 

Traseu cu pistă lată, depăşiri, show...Sper ca şi mâine în F1 să fie tot aşa, mai ales că iar e zăpăceală cu pneurile...

f1sdde_zps3761ca90.jpg

 

La MotoGP numa' diseară...Pân-atunci : ;)

 

http://www.youtube.com/watch?v=nmrCp_2_fok

 

PS : Au dispărut posturile lui Beck din topic !!! Care-i faza ???!!!

Funny, dau reply-uri la posturi inexistente !

 

Pe bune ? E o glumă întârziată de 1 Aprilie... ?

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Bade ! Daca stii la ce ore sau pe ce canale se difuzeaza evenimente de motorsport, te rog spune-ne si noua ! Nu fi egoist :D

 

Da, bade ! DIgiSport 1 şi DigiSport3 împart motorsportul weekendul asta ! Formula e mâine la 15.00, iar serie Moto începe undeva pe mâine seară ( acum abia au început calificările )...

 

Nu ştiu dacă posturile Digi apar pe vreun stream pe internet. Ai putea căuta pe undeva... Poate reuşeşti sa prinzi pe stream BBC-ul sau un post german ( nu mai stiu care )...

 

Dacă ştie cineva vreun stream pentru canale de motorsport, îl rog chiar să ne spună ( dacă nu e neregulamentar )...

 

.

Link to comment
Share on other sites

Reziliez contractul cu Romtelecom .

 

Pfff. La ăştia am şi eu. Faza nasoală e că nu ştim cine şi ce va transmite anul viitor. Ca să fii sigur, ar trebui să îţi faci abonament la toţi. :lol:

Am vrut şi eu să urmăresc F1 săptămâna trecută. Am găsit un stream de pe la un post din Turcia. Comentatorii vorbeau în engleză. Nu mai ţin minte numele... În orice caz, s-a văzut ok.

Edited by 'mnezãu
Link to comment
Share on other sites

Fratele meu are ceva cont pe BBC sau aşa ceva, ca mereu urmăreşte cursele pe BBC, că lui nu-i plăcea de Miki Alexandrescu de nici o culoare...

 

El e mai "nebun" ca mine cu F1. Are toate cataloagele/atlasele scoase de FIA despre F1 şi an de an îşi cumpără DVD-urile FIA despre sezonul anterior. :)

 

Eu şi cu el ştim tot despre F1 ! Nu ma crezi ? Ia, întreabă-mă orice !

 

 

LE : Ultima frază e o glumă ! Dar, probabil dacă nu stiu eu să raspund, ştie el asa ca , împreună ştim tot... :)

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
  • 2 weeks later...

Nu mã delecteazã nici Rosberg ºi nici Hamilton, însã mã încântã prima linie a grilei de start de mâine, pentru cã îmi place sã cred cã e în spatele ei munca de doi ani de zile a lui Schumi...

 

Altminteri, Monte Carlo nu mi-a plãcut în mod deosebit... Nu prea sunt depãºiri ... Va fi iar o cursã pe strategii de pit-stop... Plictisitor ! Dupã mine, cel mai frumos circuit din punctul ãsta de vedere mi se pare cel din Canada ( Spa e pe 2 )

 

Monacogrid_zps38b62e50.jpg

.

Link to comment
Share on other sites

Steag roşu la Monte Carlo... Nu-mi amintesc când am văzut sau dacă a mai fost steag roşu la Monte Carlo...

 

Cursa e atractivă mai mult prin incidente de cursă decât prin spectacol auto... N-am prin cursa din start, dar au fost cel puţin două steauguri galbene... Şi-acum steag roşu...

 

Precis se-ncheie la limită de timp cursa.... 30 de tururi în 40 de minute ? No way !

 

Late edit : Tic-tac, tic-tac ! Mai 30 de minute şi nu s-a eliberat pista ! Finish pe safety car ? ...

 

.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

N-am avut niciodata ocazia sa rulez pe Trans şi de mulţi ani îmi doresc... Când era sa fie, ba era închis, ba nu-ştiu-ce ...

 

După mine, cel mai frumos circuit din punctul ăsta de vedere mi se pare cel din Canada

 

Deci, cum ziceam... De la 21.00 pe Digi...

 

http://www.youtube.com/watch?v=zlxIY9HyqLY

 

Circuitul pe care se află celebrul "Wall of the champions"

 

 

.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

A prins careva Le Mans-ul de la inceput?

 

O competiţie cam greu de urmărit... Am încercat acum câţiva ani s-o urmăresc cap=coadă, însă... Aşa, pe sărite, mai merge.

 

 

Apropo de asta, este un canal de Youtube unde este integral redată, în 3 episoade. Tot pe acel canal apar cursele unor competiţii de turisme şi a seriei americane Indy. Circuitele stradale sunt mişto, însă cele ovale... "they're making a left turn... and another left turn.... and another left turn..." :) ...

 

Sau cum era vorba lu' Bubba Jay :)

 

3rfyr5.jpg

.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Da' nu poti comprima o cursa de 24 de ore in 4-5 minute :D Bine, poate in afara de asta de anul asta in care jumatate din noapte cursa a fost sub safety car ca sa repare astia gardurile. Si noaptea e partea cea mai faina.

 

Oricum, mie totdeauna mi s-a parut cursa de la Le Mans ca e la fel ca o carte buna, dar lunga rau, de care chiar nu-ti vine sa te apuci. Da' si cand te apuci de ea, apai n-o mai lasi:D. Cursa din 2011 a fost mai tare decat orice sezon de formula 1.

 

In alta ordine de idei, documentarele astea doua scoase de cei de la Audi surprind destul de bine toata atmosfera din saptamana cursei, si pe langa actiunea de pe pista arata si ce se intampla in backstage:

 

 

O competiţie cam greu de urmărit... Am încercat acum câţiva ani s-o urmăresc cap=coadă, însă... Aşa, pe sărite, mai merge.

 

 

Apropo de asta, este un canal de Youtube unde este integral redată, în 3 episoade. Tot pe acel canal apar cursele unor competiţii de turisme şi a seriei americane Indy. Circuitele stradale sunt mişto, însă cele ovale... "they're making a left turn... and another left turn.... and another left turn..." :) ...

 

Sau cum era vorba lu' Bubba Jay :)

 

3rfyr5.jpg

.

Edited by dpaul_gtr
Link to comment
Share on other sites

Bre, Raikonnen trecuse lejer de Hamilton

 

In spate dupa Hamilton, era Alonso, care se tot cacaia sa treaca de el de 3-4 ture.

 

Hamilton tot spunea ca are simte cauciucurile praf, de parca ar fi schimbat cu ce nu trebuie.

 

Si tot nu reusise sa treaca Alonso. Exact ce spuneai inainte sa modifici...Alonso de ce nu putea sa treaca, ce arata asta? :D suna ca o intrebare retorica

 

Imi scapa ceva? ( e drept ca eu faceam si altele si la un moment dat am adormit =))))))) )

Link to comment
Share on other sites

Limba asta, e mai greu cu ea in scris. LOL!

 

:lol: ,,Si Hamilton avea varza gumele, nici nu putea sa treaca de el macar :lol: bahahaha!''

 

da, nu putea sa treaca de el, Alonso :P

 

atat stiu ca era pe undeva pe la turul 32, am atipit, si cand am intors capul dupa ce mi-am revenit, era deja 60 si Vettel se agita pe acolo =))

atunci am schimbat, a dreq de neamt

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.