www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Site Nou Guitar Shop


mike_KidLazy

Recommended Posts

In sfarsit, si-au "modernizat" si cei de la Guitar Shop site-ul... printre noile "feature-uri", acum exista posibilitatea de filtrare a rezultatelor in cautari (ca la MC Music), si se pot ordona produsele in ordine crescatoare/descrescatoare dupa pret (printre alte optiuni de sortare).

 

Nu stiu cum vi se pare voua, dar eu sunt de parere ca e mai ok versiunea asta a site-ului decat cea veche. Enjoy!

 

http://guitarshop.ro/

Link to comment
Share on other sites

L.E: Am obsevat ca momentan nu merge perfect. Daca biffez doze pasive, am gasit prin rezultate si chitare cu doze active :)

 

Am observat si eu ulterior niste mici imperfectiuni de genul - bifasem curea de chitara si site-ul mi-a afisat si un strap-lock.

 

Designul nu ma deranjeaza atat de tare, probabil asta tine si de obisnuinta - stii cum se zice, ca obisnuinta e a doua natura. Dar totusi, la capitolul ergonomie, eu zic ca s-a avansat destul de mult, desi nu functioneaza inca perfect...

Edited by mike KidLazy
Link to comment
Share on other sites

Oricum, ăştia de la guitarshop, cea mai mare belea o aveau la SEO. Nu îi găseşti pe google nicicum. Găseam rezultate de pe esound, magazinuldemuzica, senia, soundcreation, mcmusic (nici ei nu stau prea bine).

Cred că lor li se trage şi de la existenţa proguitar, având conţinut duplicat cu ăla.

Link to comment
Share on other sites

Schimbare nu e sinonim cu imbunatatire. Dupa parerea mea, ce au facut ei acolo e de c*cat. Designul e un exemplu de "how not to use the whitespace". Meniul principal, cu tocul de chitara ca background e si el un exemplu de "how to suck lots of cocks as a designer". Overall, saitu' arata foarte sloppy.

 

Dragi aia-care-au-facut-saitu, keep shit simple. Renuntati la efectele "cool", ca ne zgiriati retina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Les Paul 1960: De acord, insa cred ca schimbarile de pret au fost efectuate cu ceva mai mult timp inainte sa schimbe fata site-ului... acum cateva luni au marit si pretul la Fender Mustang I, l-au scumpit si pe-asta de i-a venit rau... acum, daca ar fi sa imi mai iau o data amp, n-as mai da atatia bani pe el... mi-as lua altceva, cu siguranta...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.