www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebare


Recommended Posts

Recent am descoperit cateva amplificatoare pt electrica.

 

Ele sunt:

http://www.esound.ro/BEHRINGER-VT250FX-combo-chitara,p-7024.html - 900 lei

http://www.esound.ro/Fender-Frontman-212R,p-4390.html - 900/1200 lei

http://www.esound.ro/Behringer--LX112-Combo-chitara-2x60W,p-736.html-750 lei

 

Primele 2 au 100 w iar ultimul 120 w ...pe care il recomandati ?

Sunt sigur ca multi vor sa isi cumpere un amp mai mare si au nedumeriri ...iar 100 w la preturile de mai sus e mai mult decat decent.

 

:respect: si astept raspunsuri.

Link to comment
Share on other sites

Nu dintr-un rationament sau o logica concreta ,cred ca pe primul l-as alege ( dintre astea 3 ca altfel niciunul nu l-as cumpara) .

Daca acestea 3 sunt decizia ta finala , e ok . Daca mai esti deschis la alte variante vreau sa te intreb daca chiar ai nevoie de 100w pentru aplicatii practice si ce stil vrei sa abordezi ?

Link to comment
Share on other sites

Procesor de efecte digital incorporat. Iesire linie si pentru casti cu conectori TRS 1/4". Dimensiuni (I x L x A): 520 x 670 x 275 mm. Greutate: 22 kg. SPECIFICATII BRAND BEHRINGER DIMENSIUNI 520 X 670 X 275 MM GREUTATE BRUTA - GREUTATE NETA 22 KG MODEL VT250FX NR CANALE 2 PROCESOR EFECTE DA PUTERE 2 X 50 W DIFUZOR 2 X 12" BUGERA

 

La asta ma refeream cristi :))

 

dgeekoo dece fender si nu cele 2 ? :).. nu vreau raspunsuri monosilabice, justifica-ti ..

Link to comment
Share on other sites

Scuze, dar pentru ce iti trebuie un amp de 100W? Parerea mea e ca decat sa dai banii pe unul dintre modelele de mai sus (sau orice alt amp de putere comparativa pana in 1000-1500ron) mai bine iti iei un procesor la aceiasi bani si il bagi direct in mixer. Asta in ideea in care exista PA la concert, respectiv repetitii sau unde iti trebuie tie (de aia am intrebat unde vrei sa il folosesti).

 

Nu de alta, dar suna jenant amplificatoarele pe care le-ai mentionat.

 

edit: daca tot iti plac behringer, mai bine iei un bugera pe lampa (nu am incercat personal, dar am auzit lucruri bune despre ele); vad ca un combo 6260 de 120W e doar 330eu pe thoman... cu niste difuzoare celestion (cand mai strangi niste bani) nu ar avea de ce sa sune rau

Edited by ebh
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

NU CUMPARA BEHRINGER-SUNT NISTE PORCARII CRUNTE!!!

 

Nu sunt :) Cel putin eu am un amplificator Behringer si imi place :) Are 90 W si a costat 800 RON .. Are 3 intrari pentru chitara , orga etc , 1 intrare pentru microfon , si line out , sub out si ce mai e pe acolo... A da , si sa nu uit , pot pune muzica de pe telefon in amp cu niste asa numite mufe :) Deci este multifunctional si pretul este si foarte bun !

 

Am si un microfon Behringer la 50 RON ;) Si merge foarte ok , il am de vreo 3 luni ! Deci Behringer nu este profesional dar nu este nici slab !

Link to comment
Share on other sites

Nu sunt :) Cel putin eu am un amplificator Behringer si imi place :) Are 90 W si a costat 800 RON .. Are 3 intrari pentru chitara , orga etc , 1 intrare pentru microfon , si line out , sub out si ce mai e pe acolo... A da , si sa nu uit , pot pune muzica de pe telefon in amp cu niste asa numite mufe :) Deci este multifunctional si pretul este si foarte bun !

 

Am si un microfon Behringer la 50 RON ;) Si merge foarte ok , il am de vreo 3 luni ! Deci Behringer nu este profesional dar nu este nici slab !

Sunt OK ptr acasa si ptr omorat la repetiti .din aceasta cauza are 1000 de chestii ...cafea daca ar face este si mai OK dar nici un frigider nu strica sa aiba ptr bere/suc/apa ..

Banuiesc ca 90W consuma ,

Edited by karpi
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.