www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Duel 48 - Votare si comentarii


Cosu
 Share

Duel 48 - Votare  

39 members have voted

  1. 1. Duel 48 - Votare

    • neuro
      4
    • dan srv
      19
    • un om
      16


Recommended Posts

Toate sunt bune insa fiecare are un stil diferit... nu as putea spune ca una e mai buna ca alta... in cel mai bun caz as putea spune ca unele sunt mai complexe dar asta nu inseamna automat ca sutn mai bune :)

Link to comment
Share on other sites

Guest claxonn

Imi continui stilul de comentarii (cred ca ar trebui toata lumea sa isi dea macar cu parerea referitor la piesele intrate in concurs). Nu mi-a fost usor sa ma decid. Un motiv a fost calitatea interpretarilor :) si al doilea motiv a fost lungimea infernala a pieselor :) .

 

 

 

De aceasta data voi incerca sa caracterizez fiecare interpretare printr-un singur cuvant cu toate ca mi-e foarte greu.

 

 

 

1. neuro: timid (tonul a fost prea moale pentru gusturile mele si interpretarea parca nu prea a fost cu blues-ul in sange)

 

2. un om: rock (ai fost mai rock/hard rock decat blues si nu asta "se cerea" la backtrack-u prezent insa mishto interpretarea ta)

 

3. dan srv: nice :) (si tonul a fost chiar supertare, si interpretarea a fost un blues autentic, si tehnica a fost la inaltime, curat, frumos, ai votul si toata stima mea)

 

 

 

Felicitari tuturor!

Link to comment
Share on other sites

 

dan svr

 

Upbeat Chicago Blues , asa se canta nu e rock , asa mai boogy

foarte bine , la capat s-a inmuiat treaba dar e ok.,frazarea

se inmoaie usor dupa 3:00 apoi asi revine si piesa se termina onorabil .

 

ceolalti doi au cantat bine cu gust DAR mici probleme cu frazarea ce da inapoi toata piesa .

 

te agati in frazare si s-a dus totul , tot balansul , mai ales la upbeat , trebuie sustinut incontinu .

Link to comment
Share on other sites

hmm... destul de jenanta explicatia lui karpi... e dificil sa scuzi o asemenea abordare in felul ala... e clar ca sunt destui cei care cad pe spate imediat ce aud trei note de pentatonica cantate in stil bluzz... lol

cat despre piesa de fatza, e clar ca NU E blues! e boogie toata ziua (in cel mai rau caz e rock'n'roll)... asa ca, distinsii domni care se omoara care mai de care sa critice improvizatiile baietilor luand drept reper blues-ul ala lent si batranesc asa cum il stiu (daca il stiu si pe ala?) ei, se cam inseala amarnic.

parerea mea despre fiecare in cateva cuvinte ar fi asa (o caracterizare cu iz sportiv, cumva):

 

- la categoria "1500 metri plat" - dan srv - monoton... o fi bun la blues, dar aici nu poti fredona nimik. bafta in continuare!

 

- la categoria "saritura in lungime de pe loc" - un om - ai creat o tema (pe care ai repetat-o cu variatiuni), ai folosit influente destule care ti-au pus in valoare calitatile tehnice cu varf si indesat, timing aproape perfect, dar micile greseli sunt de iertat, nici ceilalti nu au fost perfecti la faza asta... pacat ca nu ai inceput soloul din prima masura a backingului. in favoarea calitatii improvizatiei, un singur exemplu edificator e intrarea de la 01:28, dar mai sunt si altele de invatat din soloul asta. ai votul de la mine... tine-o tot asa!

 

- la categoria "tarash pe burtica (panties scout)" :) - neuro - sunt sigur ca poti mai mult... ai dovedit-o altadata, dar de data asta influentat poate de prestatia lui dan, te-ai cramponat de ideea de blues si te-ai pierdut prin iarba... ai muncit mult sa tragi cateva trackuri de solo suprapuse si ceva ritmici de fundal, dar mixajul nu e cel mai fericit posibil... bafta multa pe viitor!

 

cam atat acum.. va doresc tuturor sa mancati bluzane pa paine! :)

Link to comment
Share on other sites

Tin sa-l corectez pe amicul Felixanu' pentru faptul ca pe neuro nu avea cum sa-l influenteze improvizatia lui dan_srv, el postand primul...dar sunt sigur ca altceva voia el sa spuna.

La fel si eu cred ca bt-ul nu e blues ci chiar un boogie...ma rog, eu nu prea ma pricep la astea dar imi dau si eu cu parerea, deh, ca tot romanul...

Despre concurenti, numai de bine (except me, of course), neuro, sigur ca puteai mai mult (mie mi-ai placut la duel 47)...

dan_srv, mi-ai placut mult, votul meu merge la tine.

 

Bafta all!

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.