www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Prima Melodie


bamwels
 Share

Recommended Posts

Am vazut un astfel de topic si pe un alt forum, nu are rost sa dau nume.

 

Pe scurt, daca va mai amintiti, care a fost prima melodie rock care ati ascultat-o si mai apoi v-ati hotarat sa treceti de partea asta, ma refer de partea rock-ului ;) (Aici nu cred ca poate sa intre in discutie ca la 12 ani am ascultat Iris si wow ce mare fan rock sunt.)

 

Prima mea melodie pe care am ascultat-o a fost Edguy-Tears of a Mandrake.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest Ludwig Horst Alin

Idolul meu si cel care mi-a pus indirect chitara in mana :( toata viata mi-am dorit sa il vad live....R.I.P my god. : Gary Moore - Still got the blues.

Link to comment
Share on other sites

Eram în clasele mici şi verişoară-mea avea o bandă de magnetofon plină cu Abba . Aşa că, de voie, de nevoie...

Nu eram cu muzica atunci. Principala preocupare era legata de colegul Florin I. şi care scuipă la mai mare distanţă...

 

Dar cred ca cele mai puternice amintiri au fost cu emisiunile de Joi ale lui Octavian Ursulescu cred... Beatles şi Elvis...

Dar, cel mai mult Beatles, mai exact asta :

 

http://www.youtube.com/watch?v=e5U1t0AUBmc&feature=fvst

 

.

Link to comment
Share on other sites

Probabil ca

http://www.youtube.com/watch?v=5PDBg7wYCQI

 

Stiu ca am primit albumul pe cd pirat (dar de-ala frumos, cu tot cu coperti si cd-uri imprimate), cumparat parca de la Pavilionul H (za original mall). Era nou aparut, deci cred ca aveam 7-8 ani. Tin minte clar ca pe la inceputul clasei a 2-a urlam Overkill pe la ore.

Edited by manbearpig
Link to comment
Share on other sites

Hmm..una din primele..defapt chiar prima a fost...

... din disperata dorinta de a ma lasa de MANELE...STIU..UHH..asta fiind la 12 ani..pana at nu auzisem altceva..am scirs pe youtube..marlin manson..si asta am ascultat..dragoste la prima vedere..ca dupa 3 ani sa incep chitara clasica..si dupa 8 luni de studiat clasica .. electrica... :X Edited by Hyplink
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.