www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Ce Amplificator Imi Recomandati?


Guest Bobby_3690
 Share

Recommended Posts

Guest Bobby_3690

As dori sa imi cumpar un amplificator , dar sa nu fie scump. As vrea unul micut de maxim 10w. As vrea sa nu depaseasca 15 de lei, poate gasesc unul la mana a 2-a . Daca aveti sau stiti pe cineva care vine va rog spunet'mi. Multumesc anticipat.

Link to comment
Share on other sites

As dori sa imi cumpar un amplificator , dar sa nu fie scump. As vrea unul micut de maxim 10w. As vrea sa nu depaseasca 15 de lei, poate gasesc unul la mana a 2-a . Daca aveti sau stiti pe cineva care vine va rog spunet'mi. Multumesc anticipat.

 

Unde sa vina ?... La ora asta.....vezi la mica publicitate, sigur gasesti ceva .

Link to comment
Share on other sites

FiveseveN.... Fender Frontman pentru ca :

 

1. Se incadreaza aproximativ in categoria de pret de care dispune.

 

2. Pentru pretul pe care il are, nu e o investitie proasta, suna mult mai bine decat altele din aceeasi categorie de pret (nu spun ca e cel mai bun)

 

3. Pentru ca il gasesti la Mica Publicitate, si e o ocazie destul de buna.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Teoretic e mult mai simplu sa invarti de cateva butoane decat sa-ti prinzi urechile in setarile placii de sunet si in cele ale unui soft cat de cat complex. Avantajul soft-ului e ca e moka/cracked si iti ofera mult mai multe posibilitati de ton, cu conditia sa ai minime cunostinte in ale efectelor si simularilor de amp/cab.

 

PS: Mai exista varianta AmPlug.

Edited by Doctor X
Link to comment
Share on other sites

Guitar Rig all the way, exista tutorial, ii destul de simplu, exista si pe youtube tutorial. Iti trebuie chitara/cablu / si un adaptor jack care te costa max 10 lei. Avantaju l-a zis deja Doctorul , insa inca un avatanj in plus, daca te lasi de chitara , nu mai e nevoie sa vinzi si ampu ( care o sa fie guitar rig) , ampurile mici si ieftine nu se prea vand pe la noi, numa la preturi de nimic. Cine spune ca guitar rig nu suna bine, inseamna ca nu stie sa-l configureze ,si a cantat pe tonuri preset care sunt facute pt anumite tipuri de doze/chitari. Numai bine .

Link to comment
Share on other sites

Cine spune ca guitar rig nu suna bine, inseamna ca nu stie sa-l configureze ...

 

:lol:

Îmi amintesc de unu' Deenman, cãruia-i plãcea Rig la nebunie, da' habar n-avea sã-l configureze...

 

Excepția întâreºte regula !

 

:)

 

 

[ Dacã te superi, sã-ți creascã un coº pã cur ! ]

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.