www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Intrebari De Toate Felurile


Gorel
 Share

Recommended Posts

Salut, m-am gandit sa deschid topicul asta pentru toti cei care au o nelamurire marunta dar le e cam jena sa deschida un topic numai pentru asta, asa ca aici se vor strange toate intrebarile de acum inainte. De exemplu poti avea un riff in minte, al carui nume nu-l stii, deci nu-l poti posta nici la "Al cui e riff-ul", pentru ca acolo e joc-concurs, deci se presupune ca trebuie sa stii tu insuti cum se cheama melodia.

 

 

Incep eu cu o intrebare: cine sunt trupele din cele doua tablouri?

post-11256-1282749959_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

Guest Baumwolle

În poza din stânga este Black Sabbath, iar în dreapta cred cã sunt The Beatles.

Edited by Baumwolle
Link to comment
Share on other sites

Asa am crezut si eu, pentru ca unul din tipii din stanga seamana cu Ozzy, iar unul din dreapta seamana cu John Lennon. Dar ceilalti membri ai "Black Sabbath" nu prea seamana, iar celalalt chitarist din Beatles (Paul McCartney) era stangaci.

EDIT: Bine, in stanga este Black Sabbath. Rusine sa-mi fie!

Edited by Gorel
Link to comment
Share on other sites

In poza din stanga sunt cei de la Black Sabbath iar in cea din dreapta John Lennon (Beatles), Keith Richards (The Rolling Stones) , Eric Clapton si Mitch Mitchell (Jimi hendrix Experience) http://www.youtube.com/watch?v=3udwfKH8sZ4

Iar trupa (supergrupul ma rog) se cheama The Dirty Mac :lol:

V-ati prins repede :)

 

Ca sa nu las topicul sa moara, o sa mai pun o intrebare (nu ma lasati sa-mi raspund tot singur):

Cum se cheama rifful de la 0:30?

Link to comment
Share on other sites

Guest Aron Virginas

 

Asta e un riff, care il canta la inceput baiatul ala? Si daca da, din ce melodie?

 

Este un riff obisnuit de power metal. Nu stiu daca este dintr-o melodie aparte, sau improvizeaza baiatul.

Edited by Aron Virginas
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Guest Ionutpk
Asa am crezut si eu, pentru ca unul din tipii din stanga seamana cu Ozzy, iar unul din dreapta seamana cu John Lennon. Dar ceilalti membri ai "Black Sabbath" nu prea seamana, iar celalalt chitarist din Beatles (Paul McCartney) era stangaci.

EDIT: Bine, in stanga este Black Sabbath. Rusine sa-mi fie!

 

 

 

 

hoho'..paul era basist:)

Edited by Ionutpk
Link to comment
Share on other sites

Am eu o intrebare pentru voi.

 

Spuneti-mi un site din romania, de unde pot sa imi comand un tricou cu trupa Placebo.

 

Pe bestial nu am gasit :)

 

Pe dsignrock.ro mai gãseºti tot felul de tricouri, dar dacã tot vine poºtal, ai vreo problemã dacã-ți comanzi de "dincolo" ?

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

Pe dsignrock.ro mai gãseºti tot felul de tricouri, dar dacã tot vine poºtal, ai vreo problemã dacã-ți comanzi de "dincolo" ?

 

Mersi de link am gasit un tricou, nu e chiar ce vreau da merge, poate am sa il iau.

 

Nu prea am chef sa comand de dincolo, ca cine stie cat naiba va fi transportul :)

 

Daca mai stie careva vre-un site de genul asta postati link :lol:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.