www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Se Vinde Cea Mai Buna Chitara


Vlãduþ Dezgropatul
 Share

Recommended Posts

"....tu ai idee "frate" ce sunt dozele humbucker? cate chitari in "V" ai vazut raportat la numarul celor normale? te bagi in seama aiurea si acuzi cand tu esti probabil un pusti de 13 ani care nici n'a auzit de les paul.... stai jos, ai 2"

 

ce mai poti spune?tipul e criminal.saracul les paul de l-ar auzi ar cere o invoire de la dumnezeu sa-i dea o invoire sa vina pana in romania sa-i dea idiotului cu noua chitara "LP" in cap.....dar cu cantul....probabil sa-i verifice rezonanta testei...desi nu cred ca are cineva dubii la cum va suna!!!

despre corzi, grif si humbuckere reglate pe tonalitate....s-a zis destul in topic....

dar despre concerte????

unde toata crema chitaristilor s-a adunat pentru ca pana si concertul sau e in editie limitata.

pariu ca are vecini de palier pe lars, slash, gary moore, nu de alta dar inca nu-si permit incredibila chitara.

daca tin bine minte am vazut si un episod din dosarele x in care mulder si sculy au ajuns la concluzia ca e de prvenienta extraterestra

deasupra sa sta guta cu intentii de featuring, si jos trupa bamby ca am inteles ca au dragoste mare pentru rock-eri

la dracu....mare dobitoc omu!!!

Edited by Dek
Link to comment
Share on other sites

600 RON sa'i spargi de pereti? nu prea se merita...mai ieftine's calmantele:))

 

eu as rectifica un pic anuntul tau

600 lei pentru o chitara folosita sa dai cu ea de pereti? nu se prea merita, mai bine iei una noua costa tot cat aia

http://www.guitarampkeyboard.com/en/stagg-...0-flying-v/9205

numai ca aia din linkul meu probabil nu e din seria limitata

 

 

 

iar despre celalalt care zice ca o vinde temporar ca atunci cand va avea bani nu o vinde nici in ruptu capului, ce inteleg eu de acolo e: "cumparati chitara ca atunci cand o sa am eu bani o cumpar inapoi cu orice pret"

Edited by ciorap
Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...
Radeti voi radeti dar ...BOALA se ia. De asta ce ziceti? Mai ales la pret?

http://www.okazii.ro/catalog/35793314/Chit...60.html#galerie

 

 

Uita-te aici http://www.cheesyguitars.com/orfeus_gibson.html chitara asta e in Timisoara si a fost pe okazii de vanzare (cea rosie din dreapta jos) ... Sunt scule "old school" de colectie... Nu sunt de acord cu tine. Mie mi-ar place s-o am pentru colectia mea retro...Are ceva magic in ea. Sincer imi place cum arata... Nu ma leg de ce scrie omul, si nici nu ma intereseaza, dar te iei aiurea de chitara. Pe vremea aia lemnul era de clasa I, n-as cumpara "Aria" azi, dar atunci erau ok.

Edited by ramurel
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
http://www.okazii.ro/catalog/35198925/Chit...er-Amp-15W.html

 

Ia priviti aici, dragi copii, sa vedeti minunatie de descriere a fantasticei chitare Stagg. :)

 

Mi-e mila de amaratul nepriceput care o sa ia de bune tampeniile pe care le insira ala acolo. :)

 

Deci...am nevoie de specificatzii pt chitara atashata trebuie sa o pun la vanzare.

Modelul se numeste stratomonster, are 2 manometre, luneta si toba de esapament...3 humm-uri si un singlecoil

corzile sunt "cele mai bune de pe piata" fiind confectionate din fire de par de fata virgina si sunt foarte rare (rezoneaza magnetic cu miezul pamantului, practic dozele sunt doar de design)...pe langa scopul principal chitara face si R.M.N.-uri Tomografii si clisme

...eh restul de specificatii nu le am si ma gandeam daca avetzi cum sa ma ajutatzi...

Am uitat sa precizez ca explozibilul e gratuit pt modelul asta unic.

daca reusesc sa o vand promit ca dau de baut la toata lumea dupa care imi cumpar reni si plec la Pol sa-l caut pe Moshu...

nu de alta dar pana sa vina parca mai aveam ceva bautura in frigider!

(mi-am cracanat ochii in photoshop 15 minute pt mizeria asta) :)

post-2593-1262814524_thumb.jpg

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Guest Sam The Pirate
Deci...am nevoie de specificatzii pt chitara atashata trebuie sa o pun la vanzare.

Modelul se numeste stratomonster, are 2 manometre, luneta si toba de esapament...3 humm-uri si un singlecoil

corzile sunt "cele mai bune de pe piata" fiind confectionate din fire de par de fata virgina si sunt foarte rare (rezoneaza magnetic cu miezul pamantului, practic dozele sunt doar de design)...pe langa scopul principal chitara face si R.M.N.-uri Tomografii si clisme

...eh restul de specificatii nu le am si ma gandeam daca avetzi cum sa ma ajutatzi...

Am uitat sa precizez ca explozibilul e gratuit pt modelul asta unic.

daca reusesc sa o vand promit ca dau de baut la toata lumea dupa care imi cumpar reni si plec la Pol sa-l caut pe Moshu...

nu de alta dar pana sa vina parca mai aveam ceva bautura in frigider!

(mi-am cracanat ochii in photoshop 15 minute pt mizeria asta) :)

Mama, cati stau la rand dupa chitara asta, bine ca am ajuns eu primu' aici, cat vrei pe ea? ah? Iti dau cat doresti pentru acest model unic :)

Edited by Sam The Pirate
Link to comment
Share on other sites

Deci...am nevoie de specificatzii pt chitara atashata trebuie sa o pun la vanzare.

Modelul se numeste stratomonster, are 2 manometre, luneta si toba de esapament...3 humm-uri si un singlecoil

corzile sunt "cele mai bune de pe piata" fiind confectionate din fire de par de fata virgina si sunt foarte rare (rezoneaza magnetic cu miezul pamantului, practic dozele sunt doar de design)...pe langa scopul principal chitara face si R.M.N.-uri Tomografii si clisme

...eh restul de specificatii nu le am si ma gandeam daca avetzi cum sa ma ajutatzi...

Am uitat sa precizez ca explozibilul e gratuit pt modelul asta unic.

daca reusesc sa o vand promit ca dau de baut la toata lumea dupa care imi cumpar reni si plec la Pol sa-l caut pe Moshu...

nu de alta dar pana sa vina parca mai aveam ceva bautura in frigider!

(mi-am cracanat ochii in photoshop 15 minute pt mizeria asta) :)

 

Topor cu luneta am mai vazut, dar chitara cu luneta..... :)

Link to comment
Share on other sites

Guest Sam The Pirate

Am cumparat acea chitara cu luneta si merge ca unsa(pt. ca am uns-o). Multumesc vanzatorului, producatoruui, mamei, tatei, surorii mele, prietenilor, Lu' Basescu, Geoana , Slash, Henrix, Steve, invatatoarei mele, profesorilor din 5-8 , dirigintelor, directorilor pt. ca am fost ajutat sa imi implinesc visul, o chitara cu luneta, acuma nimeni nu se mai pune cu El Presidente Moi!

Link to comment
Share on other sites

Am cumparat acea chitara cu luneta si merge ca unsa(pt. ca am uns-o). Multumesc vanzatorului, producatoruui, mamei, tatei, surorii mele, prietenilor, Lu' Basescu, Geoana , Slash, Henrix, Steve, invatatoarei mele, profesorilor din 5-8 , dirigintelor, directorilor pt. ca am fost ajutat sa imi implinesc visul, o chitara cu luneta, acuma nimeni nu se mai pune cu El Presidente Moi!

 

Si suna bine :) ?

Link to comment
Share on other sites

Guest Sam The Pirate
Si suna bine :) ?

 

Mai intrebi? E minunata, e ... nu stiu, parca toate chitarile din lume (dl. Gibson, Dl. Benton, Dl. Stagg, etc.) s-au unit pt. a forma aceasta chitara, baba de la etaju de mai sus nici nu mai e in viata de cand am pus chitara in functiune :)

Link to comment
Share on other sites

Guest catalindinuion

Pana la urma trag concluzia: Eterna problema intre barbati. Cine o are mai mare si mai lata? Daca omul si-a promovat chitara ca fiind mai "lata" decat este si are 4 humfuckere pe ea, bravo lui. Eu ma uit la a mea (la chitara ma refer :)) si mie se pare ca e al dracu de speciala. Ma rog, eu cel putin am tinut informatia pentru mine (pana acum).

 

Ehhh, daca se gasesc prosti care sa cumpere, de ce sa nu infloresti anuntul??? Tara asta e plinda de idioti care leaga totul cu sarma si prind multe cu scotch.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 years later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.