www.rgc.ro Web analytics

Jump to content

Se Vinde Cea Mai Buna Chitara


Vlãduþ Dezgropatul
 Share

Recommended Posts

Ooo, ce hidoasa e... n-as vrea sa ma trezesc dimineata si sa dau cu ochii de ea, mi-ar strica ziua. Totusi, Vlad, e buna de torturat vecinii cu distorssssul.... Sa nu ma intelegi gresit, nu am nimic cu flying v model, nici cu stagg, dar aia oripileaza. Nici de dat zapada nu e buna... Daca o cumpara un emo gaseste un motiv in plus sa-si taie venele

Link to comment
Share on other sites

4 doze Humbucker (2X2), cele mai bune doze existente pe piata

 

 

pe cine vrei tu sa pacalesti?

 

LE:aaaa acum am vazut ca nu e chitara ta :) ...mare dobitoc vanzatoru'...no offence daca citeste!

Edited by radu_guitar96
Link to comment
Share on other sites

:) chitara este un model rar...cu humbuckere! si nu orice fel de humbuckere ci "cele mai bune existente pe piata"; dotata cu "cele mai bune" corzi! forma pe care o are este intalnita numai la chitarele stagg! este de'a dreptul exceptionala. este un stagg veritabil! (face parte dintr'o serie limitata) =))... ce nu face omu' ca sa'si vanda marfa? :)

 

P.S. cam mare saltul de la stagg la gibson les paul... :)

Link to comment
Share on other sites

:) chitara este un model rar...cu humbuckere! si nu orice fel de humbuckere ci "cele mai bune existente pe piata"; dotata cu "cele mai bune" corzi! forma pe care o are este intalnita numai la chitarele stagg! este de'a dreptul exceptionala. este un stagg veritabil! (face parte dintr'o serie limitata) =))... ce nu face omu' ca sa'si vanda marfa? :D

 

P.S. cam mare saltul de la stagg la gibson les paul... :)

 

ia sa vezi maine poimaine reghinuri cu doze muuult peste gibson cu corzi din otel de pe titanic si cate si mai cate,insa important e ca atunci cand ai chitara aia de gat te uiti cu superioritate la ori ce "fraier" cu gibson fender s.a. :D) macar in nestirea celui care o cumpara va crede ca intradevar are cea mai "cool" chitara :)

Link to comment
Share on other sites

Mi se facuse frica ca nu sesizeaza nimeni lulz-ul anuntului si ca sunt singurul caruia i se pare amuzant, dar apoi au venit bajetii si-au postat si-acum rade toata lumea.:)

 

Vad ca suntem 6 pe topic, ne combinam cu totii sa cumparam Stagg-ul? O putem tine fiecare cate o saptamana pe rand sa ne laudam cu chitara noastra in serie limitata, echipata cu cele mai bune corzi din lume. :)

Link to comment
Share on other sites

Mi se facuse frica ca nu sesizeaza nimeni lulz-ul anuntului si ca sunt singurul caruia i se pare amuzant, dar apoi au venit bajetii si-au postat si-acum rade toata lumea. :)

 

Vad ca suntem 6 pe topic, ne combinam cu totii sa cumparam Stagg-ul? O putem tine fiecare cate o saptamana pe rand sa ne laudam cu chitara noastra in serie limitata, echipata cu cele mai bune corzi din lume. :)

 

:) ar fi o idee...cu totii cred ca ne'am dori sa cantam la chitara cu cele mai tari humbuckere si cele mai bune corzi. facem suma si o cumparam repede, sa nu ne'o ia altu' inainte, ca asta ar insemna sa ratam sansa vietii noastre. :D

Edited by morthadoth
Link to comment
Share on other sites

ehh, lasa ca tipu' macar cere 600 RON. aparuse mai demult unu' la mica publicitate, vindea o copie de Les Paul cu 4000 RON. =))

 

probabil ca modelul e invechit si d-asta o vinde... acuma si-a luat alta mai jmekera, cu aia detecteaza avioanele americane care zboara deasupra irakului.

Link to comment
Share on other sites

=)))))

 

haideti sa facem o cheta toti RGC-istii sa punem bani si sa o luam!asa am fi singurul forum de chitaristi din lume care are chitara cu 4 humbuckere!ce ziceti de idee?Sa nu pierdem asa ceva!

 

 

PS:mai cerea unu pe un epi special 2100 de ron pe motiv ca nu stiu ce serie limitata ar fi :) ) :)

 

LE:la o cautare mai amanuntita am observat ca ne-au luat-o altii inainte http://www.harmony-central.com/News/2001/S...-Tap-Guitar.jpg :)

Edited by radu_guitar96
Link to comment
Share on other sites

Guest Alecs1q

"4 doze Humbucker (2X2)"

Nu va luati de el aiurea, a zis corect, 2x2 face 4. Care e de acord sa-i scriem cu cuiu pe body "Corect!" =))

 

"corzi originale Stagg (cele mai bune)"

Sunt foarte bune, rezistente, as fi curios daca legate de lustra la un capat ii sustin lui greutatea, el fiind legat de gat la celalalt capat. Daca ii iese, ii dau eu 570 RON pe chitara instant. Nu de alta, dar 30 de lei sunt pentru un set nou de corzi Stagg.

 

"O vand pentru ca tocmai mi-am achizitionat un Gibson LesPaul :)"

Deci aproape rade si el de ce minciuni scoate.

 

Mersi tipule. N-am mai ras atat de cand ma stiu:)))

Link to comment
Share on other sites

Faza ciudata e..ca dupa toate minciunile pe care le-a spus..pretul este unul pot spune coret..nu este prea exagerat...posibil sa fie doar un om care are nevoie disperata de bani..si minte(aberant de mult) pentru a-si vinde repede produsul..eh..oricum ar fi..minciuna e tot minciuna

 

revenind la subiect "tu ai idee "frate" ce sunt dozele humbucker?" :)))))))=))))))

Link to comment
Share on other sites

Wow, sincer nu credeam ca exista astfel de retardati :) , sigur nu era la misto anuntu? Ca e prea de tot

Voi vedeti numele sau? Eu cred ca e un cocalar cu motor(care ar vrea sa aiba) care a confundat numele berii cu cel al ampului :) credea ca e ceva cutie muzicala Bergenbier , cand a vazut Behringer, s-a gandit ca e ceva copie chinezeasca si na, a luat-o anyway :)

 

O sa se amuze copios un prieten cand ii dau asta :D adoram amandoi subtilitatile astea :D

 

 

 

LE: Parca vad, are action la tasta 27 (=)))) ) 0.3 milimetri si cablaraiele de la NASA, deci daia e chitara suprema

Edited by Razvan S.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

@Razvan S

Anuntul nu e la misto (de pe okazii.ro am colegi care si-au luat multe chestii faine) e chiar de toata jena vanzatorul. Cunosc proverbul IN FIECARE ZI SE NASTE UN FRAIER MAI MARE CA TINE, DECI NU DISPERA dar tipul asta s-a nascut cu muuult inaintea timpului lui, va trebui sa astepte ceva timp pana s-o naste fraierul ala mai mare ca el. Sau poate nu... uitandu-ma la mesajele primite sunt 2 interesati de mareata lui oferta. Eu zic sa tragem la sorti, desemnam pe cineva mai musculos drept reprezentant, strangem banii, licitam si castigam iar la livrare reprezentantul sa-i faca chitara guleras, o sa fie un tip cool cu un guler flying V unique. Probabil o sa-i para rau in momentul ala ca nu vindea o acustica, scapa doar cu un cucui... :)

Link to comment
Share on other sites

:) chitara este un model rar...cu humbuckere! si nu orice fel de humbuckere ci "cele mai bune existente pe piata"; dotata cu "cele mai bune" corzi! forma pe care o are este intalnita numai la chitarele stagg! este de'a dreptul exceptionala. este un stagg veritabil! (face parte dintr'o serie limitata) =))... ce nu face omu' ca sa'si vanda marfa? :)

 

P.S. cam mare saltul de la stagg la gibson les paul... :)

 

cred ca si a luat Harley Benton LP

Link to comment
Share on other sites

Radeti voi radeti dar ...BOALA se ia. De asta ce ziceti? Mai ales la pret?

http://www.okazii.ro/catalog/35793314/Chit...60.html#galerie

 

Dude , exact una ca asta am si eu pe acasa :) de mult timp vroiam sa aflu ce marca e si unde e fabricata. Cert e ca atunci cand puneam comutatoarele intr-o anumita combinatie prindeam radio cu ea :)

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
 Share

  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...

Important Information

"This site uses cookies. By continuing to browse the site you are agreeing to our use of cookies.